chirurgia w Poznaniu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
monika katowice

chirurgia w Poznaniu

Post autor: monika katowice » 13 maja 2005, 13:10

Witam, chcia?abym dowiedzie? si? czy kto? z Was by? operowany w Poznaniu - mojego syna choruj?cego na Crohna czeka prawdopodobnie wyci?cie kawa?ków jelita grubego - ma zw??enia. Po infliximabie zamkn??y si? przetoki i ma straszne wzd?cia. St?d taka decyzja lekarzy. Gastrolog wspomnia? o operacji w Poznaniu. Napiszcie prosz? czy kto? z Was to przeszed? i jak to wygl?da- stomia jest konieczna? Jak d?ugo? Pozdrawiam Monika

Awatar użytkownika
Izunia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: chirurgia w Poznaniu

Post autor: Izunia » 14 maja 2005, 15:56

Witaj Moniko. By?am operowana w Poznaniu, mam wyci?te w ca?o?ci jelito grube, wi?c przez jaki? czas mia?am stomi?. Je?li Twój syn ma mie? tylko cz??? wyci?te, to mo?e uda si? bez stomii. A gdyby jednak trzeba by?o wy?oni? przetok?, to najcz??ciej jest ona na okres trzech miesi?cy, wszystko zale?y od tego jak si? goi w ?rodku.
Oczywi?cie polecam Klinik? przy ulicy Przybyszewskiego. Je?li chcesz wiedzie? co? dok?adniej, to mo?esz pisa? na forum, na prywatn? wiadomo?? lub na maila (jest podany na mojej stronie).
Pozdrawiam, Iza :)

monika katowice

Post autor: monika katowice » 17 maja 2005, 15:19

Jolu leczymy si? w katowicach u dr Nowaka, my?la?am o operacji u prof Lampe, ale us?ysza?am od jednego w ordynatorów gastro ?e radzi?by w Poznaniu, i ?e nie ma na co czeka? bo potem b?dzie lepiej funkcjonowa? Adam - teraz ma wzd?cia du?e, po podaniu infliximabu zamkn??y si? przetoki, sko?czy?y si? biegunki a zacz??y zaparcia i wzd?cia:):) oszale? mo?na!!! Lekarze radz? wyci?? przew??enia a ja niewiem co lepiej???
Iza - dzi?kuj? za informacj? - przejrz? sobie wszystko na Twojej stronie i odezw? si?.
Pozdrawiam Monika

Awatar użytkownika
Izunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Izunia » 17 maja 2005, 21:43

Pozdrawiam Ci? Moniko, w razie czego pisz ?mia?o :D

zibipoole
Debiutant ✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Leczenie w Poznaniu....

Post autor: zibipoole » 01 maja 2008, 13:58

Witam

Na CU choruję już 1992 roku. Ostatnio nie mniewam zbyt często remisji za to coraz częściej słyszę od lekarzy pytanie, czy nawiązałem kontakt z poradnią w Poznaniu. Podobno jest to niezbędne ponieważ jak powiedział mi lekarz "powinien pan mieć kontakt z ośrodkiem, który bedzie w stanie przeprowadzić panu niezbędną operację".
Już na początku mojej "przygody" z CU :evil: wskazywano mi Poznań jako ośrodek gdzie ewentualnie mozna przeprowadzić niezbędną operację.
Może ktoś wie gdzie w Poznaniu są ośrodki leczące "naszą" :wink: chorobę?.
W Słupskim oddziale NFZ niewiele mi pomogli.
Pozdrawiam wszystkich i życzę duzo zdrowia :roll: .

Awatar użytkownika
milko
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: milko » 02 maja 2008, 17:05

Ja też byłam operowana w Poznaniu na Szwajcarskiej u prof. Krokowicza, tylko że wtedy nie wiedziałam jeszcze że mam Crohna. Ale to chyba nie ma znaczenia, usunęli całe jelito grube a kilka miesięcy później wytwarzali stomię. Miała być czasowa, a chodzę z nią już 2 rok, ale to długa historia...
A co do chirurgów w szpitalu, nie mogę narzekać...
"Aby zrozumieć ludzi trzeba starać się usłyszeć to, czego nigdy nie mówią i być może nigdy nie powiedzieliby"

Paweł_32
Debiutant ✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: Paweł_32 » 04 maja 2008, 12:03

Witam. Może trochę nie na temat ale na pewno w tej samej sprawie. Miałem już dwie operacje na jelita, jedną w Katowicach u Prof. Lampe a drugą w Warszawie u Prof. Bieleckiego. Oba te ośrodki uważam za bardzo dobre. Klinika Prof. Lampe to trochę taki "kombinat" do poważnych operacji układu pokarmowego. Są to bardzo dobrze przygotowani fachowcy. Jednak po tej drugiej operacji zdecydowanie wolę Prof. Bieleckiego z warszawskiego szpitala im. Orłowskiego. Niezwykły człowiek i FENOMENALNY chirurg. Co do Poznania to słyszałem bardzo dużo dobrego choć sam nie miałem "przyjemności" i chcę żeby tak zostało. Pozdrawiam i życzę zdrówka

Ela
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Ela » 05 maja 2008, 23:27

Ja byłam operowana w Poznaniu: Szpital kliniczny Nr 2, II Katedra i Klinika Chirurgii, ul. Przybyszewskiego 49. Polecam to miejsce.
CU, j-pouch

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽

Post autor: aleksandra12 » 11 maja 2008, 15:21

Mnie wyciągnęli na chirurgii tam gdzie Elę - operował mnie prof. Marciniak.
Szwajcarskiej nie polecam, bo dwa dni trzymali mnie bez decyzji i w końcu się poddali i odesłali mnie na Przybysza ;)
Pozdrawiam, Aleksandra

ODPOWIEDZ

Wróć do „wielkopolskie”