Strona 1 z 1

pomożecie???

: 22 paź 2011, 01:27
autor: famona
Zwracam się do Was z prośbą o udzielenie paru informacji (oczywiście w miarę możliwości :roll: ).
Chodzi o mojego tatę. Cierpi od długiego czasu na zaparcia, pobolewania brzucha, od czasu do czasu ołówkowaty stolec i jeszcze parę innych "atrakcji". Kiedyś ponoć pojawiła się krew. Pozatym zaraz kończy 70 lat i jeszcze nigdy nie miał kolonoskopii. Babcia zmarła na raka jelita grubego.
Tatko próbował dostać się na kolonoskopię do Salusa w Słupsku dwa razy. Za pierwszym razem w ramach badań profilaktycznych. Okazało się że jest parę miesięcy za "stary" (miał skończone dopiero co 65 lat). Ostatnio (we wrześniu) znowu ze względu na jego wiek i brak anestezjologa, nie zalecali mu nawet zapisania się tam do gastrologa :o
W tym tygodniu był u dr Jasińskiego w Lęborku (to chyba ten sam o którym mowa była w którymś z tematów), który stwierdził, że bezwarunkowo tato musi mieć kolonkę i to jeszcze w tym roku.
Zapadła decyzja, że najlepiej w Trójmieście.
Dobrze by było, żeby mógł ją zrobić w szpitalu, tzn. żeby położyli go na oddział i tam przeprowadzili całą zabawę z czyszczeniem. Nie wiem jak ze znieczuleniem, bo tatko ma problemy z sercem.
Czy żeby dostać się do szpitala na badanie, to musi mieć skierowanie od specjalisty, czy wystarczy od rodzinnego?
Może ktoś się orientuje gdzie są w miarę krótkie terminy oczekiwania? Może jest taka możliwość, żeby dostać się prywatnie do specjalisty pracującego np. w AM i od niego dostać skierowanie do szpitala?
Bardzo nam zależy na czasie. Zresztą komu nie? :smile: A przede wszystkim zależy mi na tym, żeby tatko znowu nie był zbywany. Bo jak tym razem pójdzie coś nie tak, to przypuszczam, że zrezygnuje raz na zawsze z pomysłu zrobienia kolonoskopii :cry:
Pomóżcie proszę :prosze:

Re: pomożecie???

: 17 lis 2011, 09:01
autor: kasiaz
Wydaje mi się że najrozsądniej jest pójśc prywatnie do lekarza który pracuje jednoczęsnie wszpitalu na oddziale gasto i pogadac z nim - u nas zawsze to skutkowało bo mozna w ten sposób ominąć " państwową" koleję - po prostu lekarz mówi kiedy się zgłosić i o której godzinie, z tym że żeby dostać się na oddział trzeba miec skierowanie od lekarza rodzinnego do konkretnej poradni ( lub oddziału) - tak przynajmniej u nas to wygląda.
pozdrawiam

Re: pomożecie???

: 17 lis 2011, 10:18
autor: mjr
famona, musicie przyjechać, z wynikami do Szpitala MSW na ul. Kartuskiej.
Tam stacjonuje najlepszy lekarz, który wykonuje kolonoskopie, dr n. med. Andrzej Babicki
http://www.zozmswia.gda.pl/index.php?op ... &Itemid=33
Porozmawiaj z nim i na pewno zgodzi się zrobić szybciej kolonoskopie.
Polecam jego, bo mając kilkanaście kolonoskopii za sobą, on jedyny potrafi wykonać bez znieczulenia i bez boleśnie !!

Jeżeli potrzebujesz pomocy, by zawieź do niego wyniki, mogę pomóc.
Prześlij mi skany na maila (major77(at)wp.pl) i podjadę porozmawiać.
Wiem, że w czwartki miedzy 13-14 jest możliwość porozmawiania z nim!

Pozdrawiam

Re: pomożecie???

: 18 lis 2011, 22:28
autor: famona
dziękuję Ci bardzo mjr za dobre serce i chęć pomocy. Tatko jest już zapisany na kolonkę, ale w Lęborku, do dr Piotra Landowskiego. Badanie będzie miał już we wtorek. Muszę powiedzieć, że potwornie się stresuję :smutny: , co niestety nie polepsza mojej sytuacji flaczkowej, a tacie nie pomoże. Ehh... cóż poradzić.
Jeszcze raz dziękuję Ci z całego serducha

Re: pomożecie???

: 19 lis 2011, 16:52
autor: CatAnn
famona pisze:Tatko jest już zapisany na kolonkę, ale w Lęborku, do dr Piotra Landowskiego.
To świetny lekarz, genialny gastroenterolog i wielki profesjonalista, jeśli chodzi o badania endoskopowe - zwłaszcza kolonoskopie. Nie martw się, bo Twój Tata będzie w dobrych rękach :)

Re: pomożecie???

: 21 lis 2011, 11:46
autor: mjr
Spoko, będzie dobrze.

Re: pomożecie???

: 22 lis 2011, 20:07
autor: famona
Dziękuję Wam ludziska ogromnie :* Jak dobrze, że jesteście. CatAnn - Twoja informacja baaaardzo mnie podniosła na duchu. Opinia potwierdzona dzisiaj.
Tatko jest już po badaniu. Ze szczęśliwym zakończeniem :smile: Poza czterema polipami, które mu usunęli, wszystko jest w jak najlepszym porządku. Teraz tylko wyniki z histopatologii (powiedzieli, że nie ma się czym przejmować) i decyzja, czy następna kolonka za 6 m-cy, czy za około 10 lat.
Dzielny z tego mojego Taty facet. Dla mnie zresztą od zawsze ogromny autorytet.
Teraz mogę już spać spokojnie.
Jeszcze raz wielkie dzięki Kochani !!!