Strona 1 z 1

Odwodnienie organizmu

: 21 kwie 2008, 20:14
autor: andreas50_54
Mam pytanie - jakie są objawy odwodnienia organizmu i jak się przed tym bronić. Pytanie to zadaję , bo w wynikach badań krwi mi wyszło odwodnienie. Dodam , że piję dużo - minimum 6-8 litrów płynów dziennie.

Re: Odwodnienie organizmu

: 21 kwie 2008, 20:24
autor: -Ania-
To, co wiem przez google
odwodnienie - stan nadmiernej utraty wody z organizmu dające o sobie znać w postaci zmęczenia, rozdrażnienia, widocznego zwolnienia procesów życiowych; mocz jest skąpy i ciemny, pocenie się jest zmniejszone, przyspieszona akcja serca, obniżone ciśnienie krwi; skóra chwycona między dwa palce zwiotczała, tworzy fałd, który bardzo powoli się wyprostowuje (chwycenie skóry i puszczenie wolno jest najważniejszym sposobem dowiedzenia się o stanie uwodnienia organizmu u naszych podopiecznych - na przykład psów).

Stanom odwodnieniowym często towarzyszą zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej, zwłaszcza kwasica. Odwodnienie jest jednym z większych nieszczęść, jakie może się trafić podczas wędrówki w upalne dni, bez dostarczania płynów swemu ustrojowi. Dlaczego tak piszę? Bo jest wielu śmiałków, którzy lekceważą tę sprawę. Podchodzą do niej mówiąc sobie: "Co tam, wytrzymam". Traktują oni problem jedynie w kategoriach swojej odporności psychicznej na poczucie pragnienia.

W ogóle jest to błąd uznawanie, że się jest odwodnionym jedynie na podstawie poczucia pragnienia. Zdarzają się sytuacje, kiedy poczucie pragnienia w ogóle się nie pojawia, natomiast upływający czas, wysoka temperatura, wiatr, wysiłek - wszystko to powinno sugerować, że nastąpił znaczny ubytek płynów ustrojowych.
na reszte pytań nie umiem odpowiedzieć
pozdrawiam
ania

Re: Odwodnienie organizmu

: 21 kwie 2008, 21:09
autor: Mamcia
A jakie masz wyniki krwi?? Pijesz jak smok.

Re: Odwodnienie organizmu

: 22 kwie 2008, 10:56
autor: andreas50_54
Wyniki kwi mam dobre , gdyby nie to odwodnienie byłyby bardzo dobre. Wygląda na to , że mam zbyt małe wchłanianie - mam zespół krótkiego jelita , tylko ok. 1,5m jelita cienkiego. Wiem , że piję dużo , ale jestem do tego zmuszony.

Re: Odwodnienie organizmu

: 22 kwie 2008, 15:57
autor: Mamcia
Zespół krótkiego jelita to raczej niedożywienie, bo woda wchłania się głównie w grubym. jak ty się żywisz???? Może twoje jelito nie wchłania dostateczej ilości soli, mikro, makto itp i stąd te kłopoty.
Napisanie dobre wtyniki krwi i odwodnienie to nic nie mówi.

Re: Odwodnienie organizmu

: 22 kwie 2008, 19:00
autor: andreas50_54
Cukrzycę też mam i polineuropatię. W marcu 2006 wycięto mi całe jelito grube wraz z końcowym odcinkiem jelita cienkiego i wyrostkiem robaczkowym , a w październiku 2007 większość jelita cienkiego i dlatego od lutego 2008 mam żywienie pozajelitowe. Od 2006 nauczyłem się dużo pić , by nie mieć odwodnienia organizmu , jednak jak widać teraz to nie zdaje egzaminu przy tak krótkim jelicie cienkim. Chyba innego wyjścia nie ma jak tylko nawadniać się solą fizjologiczną przez wenflon co jakiś czas.

Re: Odwodnienie organizmu

: 22 kwie 2008, 19:15
autor: Mamcia
Jak jesteś na pozajelitowym to tam gdzie cię prowadzą powinienieś się zgłosić ze swomi problemami. Chorzy na żp są pod ścisła kontrolą i to tam a nie unas powinieneś szukac pomocy.

Re: Odwodnienie organizmu

: 22 kwie 2008, 21:12
autor: Misia
treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Re: Odwodnienie organizmu

: 22 kwie 2008, 21:19
autor: Mamcia
A pice zbyt dużej ilości wody może wypłukiwać składniki mineralne na zasadzie osmozy.
W jakim ośrodku masz żp?

Re: Odwodnienie organizmu

: 22 kwie 2008, 21:21
autor: andreas50_54
Dzięki za pomoc. Na pewno zgłoszę się ze swymi problemami do lekarza prowadzącego , tym bardziej , że mam jeszcze inne problemy o których tu nie pisałem , kto wie czy nie o wiele poważniejsze od odwodnienia organizmu.