Strona 1 z 1

zwierzęta w domu a żywienie pozajelitowe

: 30 wrz 2015, 22:55
autor: aga210
Witam, czy będąc na żywieniu pozajelitowym w warunkach domowych można posiadać w domu jakieś zwierzęta?? Chodzi mi o to czy nie stanowią one zagrożenia ze względu na bakterie i możliwość zakażenia wkłucia centralnego??

Re: zwierzęta w domu a żywienie pozajelitowe

: 01 paź 2015, 11:55
autor: -Ania-
Moja koleżanka ma kota i psa. I stół, na którym miesza składniki do żp przykrywa czystym prześcieradłem i kot/pies nie moga na nim spać, stawac etc. To się da nauczyć. Zanim przyszykuje sobie jedzonko to spryskuje stół spirytusem w aereozolu, myje ręce etc a oba zwierzątka nie moga na ten czas wejść do tego pokoju.
Żp szykuje na noc, a śpi często z kotkiem i to jej nigdy nie przeszkadzało i nigdy nie było źródłem porblemów, zakażeń- wiadomo koty sa różne więc uważać trzeba żeby nie przegryzł "kabelka" albo nie kładł się na centralce.

Jesli chodzi o zakażenie wkłucia - i tak je okrywasz plastrem, a wszystko przy nim zmieniasz w rękawiczkach, w tym również nie towarzyszą Ci zwierzątka. Trzeba uważać by one nie miały kontaktu z tym miejscem.

Ania

p.s. nie jestem lekarzem, pisze tylko to co się działo u koleżanki

Re: zwierzęta w domu a żywienie pozajelitowe

: 08 paź 2015, 05:24
autor: Raysha
Nic dodać i nic ująć.
Sama mam żywienie pozajelitowe od 2009roku i posiadam beagla. :-)
Miałam łącznie trzy sepsy, ale lekarz zawsze powtarzał, że nie znana jest etiologia seps. Czasem różne paprochy się znajdują w powietrzu.

Re: zwierzęta w domu a żywienie pozajelitowe

: 08 paź 2015, 23:20
autor: aga210
Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Ja jestem na żp 4, 5 roku i od tej pory nie miałam w domu żadnego zwierzaczka, bo boję się zakażenia i fakt faktem nie przytrafiło mi się do tej pory. Chciałabym zaryzykować, bo uwielbiam zwierzęta...