Przygotowanie do kolonoskopii, a cukrzyca

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Przygotowanie do kolonoskopii, a cukrzyca

Post autor: obyty.z.cu » 30 sty 2015, 21:01

Tomy pisze:(jeżeli bierze się jakieś leki to trzeba je wziąć normalnie (oprócz cukrzycowych)
a czemu nie cukrzycowe ?
Cukrzyki to w ogóle muszą uważać,żeby przez tę wcześniejszą dietę i czyszczenie nie wpaść w hipoglikemie.Mi się to przydarzyło w szpitalu w Poznaniu.
Trza uważać.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie

Post autor: kaskaaa1502 » 30 sty 2015, 21:07

ja kiedys usłuszałam na oddziale, że cukrzycu powinni i chyba musza przygotowywac sie do badania na oddziele. pod stałą kontrolą, i to chyba prawda, bo jak sie sasiadka z sali z cukrzyca przygotowywala to pielegniarka co godz mierzyla jej cukier
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 30 sty 2015, 22:06

obyty.z.cu pisze:a czemu nie cukrzycowe ?
Cukrzyki to w ogóle muszą uważać,żeby przez tę wcześniejszą dietę i czyszczenie nie wpaść w hipoglikemie.Mi się to przydarzyło w szpitalu w Poznaniu.
Trza uważać.
No dokładnie o to chodzi.
kaskaaa1502 pisze: że cukrzycu powinni i chyba musza przygotowywac sie do badania na oddziele.
Nie koniecznie - jak już pisałem, mam zawsze kolonkę robioną w szpitalu bez leżakowania, a tam bardzo pilnują procedur. Wystarczy odstawić Diaprele na dwa dni przed badaniem i jest OK.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 30 sty 2015, 22:43

kaskaaa1502 pisze:ja kiedys usłuszałam na oddziale, że cukrzycu powinni i chyba musza przygotowywac sie do badania na oddziele. pod stałą kontrolą,
z tym trzeba uwazac, raz kompan z sali był cukrzykiem no i poradzono mu ze fortrans lepiej wypic np z wodą o smaku cytrynowym, co jest dobrym trikiem bo to strasznie nie dobre, a tak idzie zmęczyć. A on zapomnial ze w tym jest cukier no i musial sie ratowac... ale dobrze sie skonczylo
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽

Post autor: kaskaaa1502 » 31 sty 2015, 15:06

obyty.z.cu, czyli zgodzisz sie z moim stwierdzeniem, że jeśli chodzi o cukrzyków lepiej przygotowywac sie na oddziele pod stałą kontrolą personelu medycznego? jestem zdania, że lepiej dmuchać na zimne...
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 31 sty 2015, 16:25

kaskaaa1502 pisze:czyli zgodzisz sie z moim stwierdzeniem, że jeśli chodzi o cukrzyków lepiej przygotowywac sie na oddziele pod stałą kontrolą personelu medycznego?
koniecznie,...a mierzenie na bieżąco "cukru" to lepiej i samemu kontrolować.
Pielęgniarki z nawału prac nie zawsze dopilnują.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽

Post autor: kaskaaa1502 » 31 sty 2015, 16:28

obyty.z.cu pisze:a mierzenie na bieżąco "cukru" to lepiej i samemu kontrolować.
Pielęgniarki z nawału prac nie zawsze dopilnują.
oczywiście, ze tak. ale jesli cos niedobrego zacznie sie dziać to pomoc jest o krok...

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 31 sty 2015, 19:19

obyty.z.cu pisze:Tomy napisał/a:
Wystarczy odstawić Diaprele na dwa dni przed badaniem i jest OK.
polemizowałbym...
U mnie problem zrobił się z powodu niedopilnowania przez piguły podania kroplówki z glukozą>dobrze że przed znieczuleniem anestezjolog to wyłapał i odesłał na sale by ją podać szybko.
Ale w czym problem? To jest wszystko na logikę proste. Jeżeli wiem, że nie będę mógł jeść bo muszę się czyścić przed kolonką, a to znaczy, że nie dostarczę organizmowi glukozy w pożywieniu, to nie biorę leków cukrzycowych, żeby w okresie tego "postu" nie wpaść w niedocukrzenie. Jednocześnie jeżeli nie jem, to i poziom cukru nie skoczy wysoko bo i z czego. Proste? - proste. Zresztą glukometrem można to sobie łatwo kontrolować. Trzeba tylko znać działanie leków cukrzycowych na swój organizm i widzieć, jaka dawka i jak długo działa jeszcze po podaniu - Diaprel np. ma działanie dłuższe niż doba i też kiedyś miałem przed kolonką objaw małego niedocukrzenia bo odstawiłem go tylko dzień przed badaniem a nie dwa.
kaskaaa1502 pisze:obyty.z.cu, czyli zgodzisz sie z moim stwierdzeniem, że jeśli chodzi o cukrzyków lepiej przygotowywac sie na oddziele pod stałą kontrolą personelu medycznego? jestem zdania, że lepiej dmuchać na zimne...
Myślę, że jeżeli ktoś jest początkującym cukrzykiem lub starym, ale nie ogarnia tego jak to działa, to lepiej żeby go pilnowali na oddziale. Ale nie jest to konieczne w sensie wymogu bezwzględnego przed kolonką. Inaczej w mojej pracowni endoskopowej w której bardzo mocno pilnują procedur, nie zgodzili by się na kolonkę w trybie ambulatoryjnym. A jak jestem na badaniach to widzę, że ok. 70% osób w danym dniu jest przyjmowana w tym trybie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”