Znieczulenie ogólne przy kolonoskopii- płatne??

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
kroballo
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie

Znieczulenie ogólne przy kolonoskopii- płatne??

Post autor: kroballo » 25 lip 2006, 20:57

Witajcie ponownie,

dzisiaj miałam robioną kolonoskopię. Za 10 dni dostanę wynik i wszystko się wyjaśni. Chciałam Was tylko póki co o coś zapytać.

Dostałam zastrzyk rozluźniający w rękę (nie powiedzieli co, mimo że pytałam). Myślałam, że po porodzie nic mnie już nie zaskoczy. Myliłam się :cry: Lekarka postanowiła, że jedynym wyjściem jest przerwanie badania i znieczulenie mnie przez anestezjologa. I chwała jej za to. Wszystko pięknie, tylko za tę przyjemność musiałam zapłacić 180 zł. Dodam, że kolonoskopię miałam w szpitalu klinicznym. CZy wszędzie ta usługa jest płatna??

pozdrawiam Was serdecznie

Awatar użytkownika
martineden
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Re: Znieczulenie ogólne przy kolonoskopii- płatne??

Post autor: martineden » 25 lip 2006, 21:23

Jak jestes ubezpieczona to myśle ze powinnas miec za free. Ale w naszym cudownym kraju wszytko jest mozliwe:D
Homo sum humani nihil a me alienum puto

beateczka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: beateczka » 25 lip 2006, 21:43

właśnie też tego nie potrafię odgadnąć. Poinformowano mnie jak będę miała kolonkę w klinice to znieczulenie bezpłatne - warunek położyć się, natomiast w przychodni za narkozę muszę zapłacić 120zł, jeszcze żeby było śmieszniej poprzednio też miałam w przychodnii z narkozą i raz maiałam płacić a raz nie w sumie nie wyjaśniono mi od czego to zależy (niby od skierowaniz) a tak w sumie to nic nie płaciłam

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 23 sie 2006, 09:27

Wczoraj zapisywałam na kolonoskopię mojego starego i od panienki w rejestracji usłyszałam, że jeżeli na skierowaniu będzie napisane, że zabieg ma być wykonany w znieczuleniu ogólnym, to oni to zrobią bez kasy. Jak nie będzie napisane, to za narkozę trzeba dopłacić. Nie wiem, czy tak samo jest w innych miejscach, bo to zależy od umowy w ZFZ, a te mogą być różne w różnych regjonach.
Co do paradoksów – to robią badania przesiewowe pod kątem nowotworu jelita grubego – warunek 50 – 65 lat i nowotwór jelita w rodzinie – czas oczekiwania na kolonko tydzień. Człowiek nie spełniający tych warunków, ale za to z objawami - czas oczekiwania 5 tygodni.

mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD

Post autor: Feniks » 23 sie 2006, 11:43

Największy paradoks to chyba jednak różne ograniczenia w pomocy medycznej dla ludzi zaawansowanych wiekiem, bo niby jak można oceniać *użyteczność* człowieka kierując się cyferką symbolizującą datę urodzenia.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 23 sie 2006, 19:36

Zawodowo, przez ostanie parę lat, zajmuję się starością i starzeniem i wiem, że w naszym kochanym kraju dyskryminacja ze względu na wiek jest na porządku dziennym. Walczę z tym wychodząc z założenia, że nie każdy ma szczęscie umrzeć młodo.
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”