Kolonoskopia, proszę o pomoc w interpretacji wynikow

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
dash29
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

Kolonoskopia, proszę o pomoc w interpretacji wynikow

Post autor: dash29 » 27 lip 2007, 20:08

po ostatniej kolonoskopii i pobraniu wycinka wyszedł wynik cu non activa ( mimo że lekarz podczas kolonoskopii twierdził że coś mu się nie podoba). pól roku temu miałem kolonoskopię też i miąłem wynik z wycinka cu chronica magni gradus activa et erosiva. czy mózliwe zeby przez pół roku zaszły takie zmiany. ja dalej czuję się jak przy zaostrzeniu ( boli mnie codziennie brzuch, bółe stawów itd>) a wynik cu non activa. czy przy takim wyniku może być cu non activa??!!

-Ania- edit:
zmieniłam temat wątku
z regulaminu:

Nowe Tematy -(...) Nowy Temat powinien odzwierciedlać treść posta, pokrótce opisywać problem. Nie używaj ogólnych haseł typu: "Pomocy!", "Czy ktoś to widział?", "Mam problem" itp. - Przestrzegaj zasady: jeden temat jedno pytanie.
Nie używaj zbędnych znaków, jak np. powtarzające się ! czy >>>
Ostatnio zmieniony 27 lip 2007, 20:29 przez dash29, łącznie zmieniany 1 raz.
dash29

kasinp
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Kolonoskopia, proszę o pomoc w interpretacji wynikow

Post autor: kasinp » 28 lip 2007, 14:43

a co stwierdzil lekarz i jak ty sie czujesz moze twoje dolegliwosci nie sa zwiazane z CU?

dash29
Debiutant ✽
Kontakt:

c.d

Post autor: dash29 » 28 lip 2007, 16:38

byc może to co mam to nie tylko cu. czuę się nie za bardz odobrze. ciągłe bóle brzucha, stawów itd. ponadto mam przepuklinę rozworu przełykowego,reflu i nadżerki żołądka. cu rozpoznanano u mnie 2,5 roku temu. wycinek opisywał cu activa cum dysplasia levis focalis. zacząłem brać salazopirynę. potem slofalk a teraz asamax 500mg. do niedawna były krwawienia jak to przy cu ale zacząłem brać salofalk w czopkach i to minęło ale bóle pozostąły. w styczniu b.r miałem kolono i wyszło-cu chronica magni gradus activa et erosiva. teraz w czerwcu (ze wzgledu na to że przy 1 kolono miałem podejrzenie dysplasji) miałem kolejną kolono. lekarz podczas zabiegu stwierdził że coś mu się nie podoba. jakieś polipy itd. pobrano wycinek i okazuje się że jest cu non activa. więc nie rozumiem. albo ktoś inne wyniki :neutral: przypisał przez pomyłkę do innej osoby albo coś jest na rzeczy. nie wiem.
dash29

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Kolonoskopia, proszę o pomoc w interpretacji wynikow

Post autor: ranka » 28 lip 2007, 19:32

no refluks to raczej nie CU.zreszta ja ci chyba mowilam jakie leki powinienes brac na refluks i przepukline.
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Interpretacja wyników”