AMYLAZA WYSOKA

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
zaba
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

AMYLAZA WYSOKA

Post autor: zaba » 24 lip 2007, 09:10

Witam!
Nie wiem co o tym myslec i jak pomoc??!! Moj chlopak ktory choruje od kilku miesiecy na CU jest po ostrym zapaleniu trzustki (marzec), wywolanym Imuranem. okolo miesiaca temu robil badania i wszystko bylo w normie. jakies 3 tyg temu odstawil sterydy. dzisiaj odebralam jego wyniki, amylaza we krwi 302 (norma 28-100).
martwie sie ze cos znowu zlego sie dzieje. jak na razie zaostrzenia nie ma. podobno trzustka miala sie zregenerowac po odstawieniu imuranu. wiec dlaczego znowu zle wyniki???? czy ktos mial kiedys taka sytuacje?? czy to znaczy ze juz do konca zycia beda problemy z trzustka? czy mozliwe ze po odsawieniu sterydow sa takie wyniki?? piszcie jesli cos wiecie bede wdzieczna za kazda informacje
Ostatnio zmieniony 26 lis 2007, 18:43 przez zaba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: AMYLAZA WYSOKA

Post autor: ranka » 24 lip 2007, 11:02

najlepiej zrobisz pytajac gastrologa.ale mysle ze trzeba monitorowa stezenie amylazy,dobrze zrobic USG jamy brzusznej.a to czy beda zawsze problemy z trzustka?nie wiem,kazdy organizm jest inny.
Obrazek

zaba
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Re: AMYLAZA WYSOKA

Post autor: zaba » 24 lip 2007, 12:12

jakos stracilam zaufanie do lekarzy, bo to zapalenie trzustki bylo od imuranu. lekarka w gansku przepisla go i powiedziala zeby zrobic badanie krwi po miesiacu, niestety przed uplywem tego czasu chlopak wyladowal w szpitalu z ostrym zapaleniem trzustki. ale dzieki za odpowiedz. dzisiaj robi jeszcze raz badania moze bedzie lepiej

pecja
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: małopolskie

Zapalenie trzustki po imuranie

Post autor: pecja » 03 lut 2009, 22:10

Witajcie!

Mam pytanie odnośnie zapalenia trzustki po Imuranie. Zapalenie rozpoznano tydzień temu w poniedziałek. Od tego czasu enzymy trzustkowe stopniowo spadały. Z dzisiejszych badaniach wyszło że jeden z enzymów zaczął znowu rosnąć, prawdopodobnie amylaza - norma jest do 300, spadła już do 700 (w piątek) a dzisiaj 900 :( Drugi enzym (chyba lipaza) stopniowo spada.

O co może chodzić, lekarka powiedziała że nie miała dzisiaj czasu zająć się interpretacją wyników (bez komentarza). Nie wiem co robić, czy może być spowodowany ten wzrost? Badanie ma być powtórzone w czwartek.

errata:

to lipaza urosła, amylaza spada
dzisiaj na obchodzie stwierdzili tylko że będą to monitorować, leczenie bez zmian
Magda

synek - CD (Imuran, Sulfasalazyna, Clinutren, kwas foliowy, Dicoflor 30)
mąż - CD, po leczeniu biologicznym

Zablokowany

Wróć do „Interpretacja wyników”