Strona 1 z 1

Moje wyniki (TK, MR, Panendoskopia)

: 02 kwie 2013, 08:49
autor: xan
TK -> http://oi48.tinypic.com/wld5r6.jpg
MR -> http://oi50.tinypic.com/dbm89g.jpg
Panendo - > http://oi48.tinypic.com/34y66bl.jpg

Dostałem: Pentasa 2 x 1 saszetka, Tribux Forte 2 x 1, Controloc 2 x 1, do ego biorę Rovatinex 3 x 1

Przycisnałem się scisłą dietą i od miesiąca jadłem praktycznie tylko sucharki z chudą wędliną i biszkopty, schudłem 8 kg ale było ok. Niestety w niedzielę (jak to w święta) pozwoliłem sobie i coś niecoś zdegustowałem z wielkanocnego stołu, mniejsza, że było to ok. 1/4 tego co zwykle. I niestety wczorajszej nocy bolało mnie znów w lewym boku, rano ból był tak nieznośny, że musiałem wziac ketonal duo. Boli do teraz ale o mniejszym nasileniu.

Co to może być? :(

Re: Moje wyniki (TK, MR, Panendoskopia)

: 29 gru 2013, 00:28
autor: Mocca
Nie mam pojęcia co to może być, wyniki badan tez mi nic nie mówią. Swoich tez nie rozumiem za specjalnie, wiec od razu pokazuje lekarzowi i jest translate. Powinienies iść do lekarza, który Cie prowadzi od razu, bo skoro masz tak mocne bóle to cos się dzieje i na pewno to nic dobrego.

Re: Moje wyniki (TK, MR, Panendoskopia)

: 07 sty 2014, 22:13
autor: maggie0278
Mogę się wypowiedzieć co nieco odnośnie gastroskopii.

W badaniu uwidoczniły się cechy przepukliny rozworu przełykowego.

Tak naprawdę tylko pasaż górnego odcinka przewodu pokarmowego (seriogram) z podaną papką barytową może rozstrzygnąć czy to na pewno przepuklina.
Gdyż podczas badania mogła być ona widoczna, bo na skutek odruchów wymiotnych może wpuklać się fałd żołądkowy do światła przełyku.

Czy w związku z tym masz objawy wynikające z refluksu (zarzucania) żołądkowo-przełykowego ? Takie jak : uczucie palenie w przełyku, zgaga, odbijanie, ból w nadbrzuszu (uczucie ścisku), kaszel nieznanej etiologii ?

W badaniu wyszło, że przełyk jest bez zmian, to dobrze, że nie ma zapalenia błony śluzowej przełyku. Krtań też jest bez zmian a w momencie gdy jest zarzucanie treści żołądkowej to w krtani mogłyby być zmiany morfologiczne.

Szkoda, że nie wykonano testu ureazowego by wiedzieć czy jest obecny Helicobacter Pylori i szkoda również, że nie pobrano materiału (wycinków) do badania histopatologicznego.

Generalnie w przypadku przepukliny i refluksu podaje się IPP (inhibitory pompmy protonowej) i obserwuje czy objawy ustępują. Zawsze też można rozważyć zabieg chirurgiczny metodą laparoskopową.

Powodzenia !