smecta

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mamaoli14
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie

smecta

Post autor: mamaoli14 » 13 maja 2009, 05:38

Czy ktos z was probowal smecty?Ja nie mam rozpoznania CU,ale mam tez sluz w stolcu,a ostatnio znowu meczyla mnie przez 2 dni biegunka z goraczka,nawet na koncu wyprozniania spadla kropla krwi,bylam z tym u lekarza(mecze go co troche)dostalam nifuroksazyd i przeszlo,ale pomyslalam ze skoro mam tam jakis stan zapalny,to bede pila smecte,i tak 1 saszetke dziennie wypijam,moze ona nie dziala zapierajaco,ale tapetuje jelito,i wiecie co nie mam juz takiego burczenia w brzuchu,stolce normalnej konsystencji.napiszcie czy ktos z was probowal.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Re: smecta

Post autor: ewkunia » 13 maja 2009, 07:11

Na mnie nie działała nigdy i o ile się orientuję, ona średnio jest przydatna przy CU/CD.Raczej przy zwykłych zatruciach. Mogę się mylić:)

Poczytaj o Loperamidzie - może bardziej Ci się przyda?
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 13 maja 2009, 11:14

sa lekarze ktorzy polecaja picie smecty dwa razy dziennie na uspokojenie jelit
oraz przy biegunkach na uzupelnienie plynów.

Mi nie smakuje, wole pic ten drugi podobny lek w saszetkach,
nie pamietam teraz nazwy, ma owocowy smak.

Faktycznie ma ona rowniez dzialania przeciwbiegunkowe

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 13 maja 2009, 11:26

magdalene pisze:Ja stosuję i działa, ale to właśnie przy sensacjach żołądkowych, a nie tych bezpośrednio związanych z CU.
No wlasnie... Mi zawsze przy biegunkach pomagala, ale nie w zaostrzeniu jesli chodzi o CU... Przy tej chorobie nic nie pomaga, a Loperamid i pochodne wrecz szkodza, bo jelito od niego mi po prostu rozrywa!

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 13 maja 2009, 15:28

U mnie w zaostrzeniu Smecta wcale nie działa, w innych przypadkach biegunki raczej marnie, w sumie to dokładnie nie pamiętam, co to znaczy mieć biegunkę nie Crohnową :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 13 maja 2009, 16:26

-Ania- pisze:wole pic ten drugi podobny lek w saszetkach,
to chyba enterol, o ile się nie mylę -Aniu-.

I muszę powiedzieć, że w przeciwieństwie do smecty on działa. U mojej Klaudii smecta też nie działa w zaostrzeniu i zawsze zbiera jej się na wymioty gdy ma ją pić. A mnie smecta kojarzy się z cementem-pod względem konsystencji po rozrobieniu- i nie smakuje najlepiej...
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 13 maja 2009, 16:34

Olimpijka pisze:
magdalene pisze:Ja stosuję i działa, ale to właśnie przy sensacjach żołądkowych, a nie tych bezpośrednio związanych z CU.
No wlasnie... Mi zawsze przy biegunkach pomagala, ale nie w zaostrzeniu jesli chodzi o CU... Przy tej chorobie nic nie pomaga, a Loperamid i pochodne wrecz szkodza, bo jelito od niego mi po prostu rozrywa!

mi też Loperamid średnio 'lezy',ale jest skuteczny :P Przed egzaminem w zaostrzeniu rewelka :)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 13 maja 2009, 19:15

tak enterol, lepiej smakuje
tylko cenowo sie rozni

a na loperamid musze uwazac

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !