Witam jestem nowy wzjg

Miejsce dla Tych, którzy chcą się lepiej poznać

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Leo-trans
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: mazowieckie
miasto: Okuniew

Re: Witam jestem nowy wzjg

Post autor: Leo-trans » 15 lut 2020, 13:49

Dzięki na pewno spróbuję.ciekawi mnie tylko tak szybka zmiana z dość dobrego stanu w skrajność.

Leo-trans
Debiutant ✽

Post autor: Leo-trans » 21 lut 2020, 15:06

Witam ponownie
Biorę osłonkę gastro przy asamaxsie i Cortiment. może ktoś podpowie czy jest to dobra osłona czy może ktoś poleci inną.

Leo-trans
Debiutant ✽

Białko

Post autor: Leo-trans » 24 lut 2020, 16:27

Witam mam pytanie .mam ciągłe biegunki co wiąże się z utratą wagi i różnych składników.
Pytałem lekarza czy uzupełniać białko.powiedział że tak.czy może ktoś ma doświadczenie w tym kierunku i może podpowiedzieć. Nie chcę czegoś popsuć bo i tak nie jest dobrze.pozdrawiam

Leo-trans
Debiutant ✽

Post autor: Leo-trans » 25 lut 2020, 06:54

Witam mam pytanie .mam ciągłe biegunki co wiąże się z utratą wagi i różnych składników.
Pytałem lekarza czy uzupełniać białko.powiedział że tak.czy może ktoś ma doświadczenie w tym kierunku i może podpowiedzieć. Nie chcę czegoś popsuć bo i tak nie jest dobrze.pozdrawiam

romek
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
miasto: warszawa

Post autor: romek » 25 lut 2020, 12:04

Białko jest konieczne przy naszych jelitach. Mnie gastro poleciła kaszki Nestle Sinlac - jako źródło bardzo dobrego białka. Poza tym jem dużo nabiału. Zwłaszcza sera białego. Ale nie taki twaróg paczkowany w plastikowe pudełka z datą ważności kilka tygodni, tylko taki świeżutki - kilka dni przydatności do spożycia (ja akurat polubiłem Strzałków). No i sery żółte - choć tu akurat jest dużo soli :smutny:

Leo-trans
Debiutant ✽

Post autor: Leo-trans » 25 lut 2020, 18:56

Dzięki z tym że ja mam narazie zakaz nabiału : mleko i pochodne.żółty ser za tłusty .jadłem twaróg chudy.ale dzięki za Nestle.napewnl spróbuje
Dziś miałem gastroskopie i wyszło dodatkowo bakteria helicobacter .narazie leczenie na nią jest wstrzymane do chwili uspokojenia jelit.

romek
Początkujący ✽✽

Post autor: romek » 27 lut 2020, 12:12

Leo-trans pisze:
21 lut 2020, 15:06
Witam ponownie
Biorę osłonkę gastro przy asamaxsie i Cortiment. może ktoś podpowie czy jest to dobra osłona czy może ktoś poleci inną.
A co to jest osłonka gastro??? Zdecydowanie powinieneś brać jakieś probiotyki. Przy NZJ najlepszy jest Vivomixx. Tyle, że cholernie drogi :smutny: w Warszawie kosztuje w aptekach 70-90 zł za 10 saszetek. Ale członkowie J-elity mogą kupować bezpośrednio u dystrybutora za 60 zł. Polecam Ci wstąpienie do J-elity. Składka jest tylko 30 zł rocznie, a oprócz tej zniżki dostajesz biuletyn z ciekawymi artykułami i informacjami.

Leo-trans
Debiutant ✽

Post autor: Leo-trans » 27 lut 2020, 14:05

I tak zrobię.dzięki

Leo-trans
Debiutant ✽

Post autor: Leo-trans » 03 mar 2020, 19:09

Witam wszystkich ponownie
Czy ktoś ma doświadczenie z jedzeniem warzyw i owoców przy wzjg. Ja odstawiłem prawie wszystkie. Chciałbym coś powoli wprowadzić żeby uzupełniać braki,choć się boję. A może jakieś soki wyciskane bądź kupne. Proszę o podpowiedź .narazie biegunki się utrzymują ok 8razy na dobę,ale już bez krwawień. Pozdrawiam

romek
Początkujący ✽✽

Post autor: romek » 04 mar 2020, 11:28

Mnie lekarz zabronił wszelkiej surowizny. Jadłem tylko mało dojrzałe banany. Żadnych innych surowych warzyw i owoców. A i gotowane to też niewiele - jadłem tylko marchewkę.

Leo-trans
Debiutant ✽

Post autor: Leo-trans » 04 mar 2020, 14:53

Dzięki to tak i ja robię ,a już myślałem......

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 04 mar 2020, 23:22

zupy mięsno warzywne, żadnych surowych, ziemniaki są bardzo ok, najlepiej takie "duszone" z masłem...w zasadzie wszystkie gotowane sa ok, ale unikac tych ze wzdęciem, i takich z dużo zwłókniałych, np. seler naciowy.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Leo-trans
Debiutant ✽

Post autor: Leo-trans » 10 mar 2020, 16:43

Witam czy ktoś zna może polecić ,powiedzieć na temat dr Sławomir Żaboklicki Marysin wawerski

atabe
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD

Post autor: atabe » 11 mar 2020, 17:10

Robił mi gastroskopię w prywatnym gabinecie . Prawidłowej diagnozy nie postawił , ale był na tyle uczciwy, że gdy leczenie nie przyniosło poprawy odesłał ze skierowaniem do szpitala

Leo-trans
Debiutant ✽

Post autor: Leo-trans » 28 mar 2020, 09:12

Witam ponownie
Piszę w sprawie mojego siostrzeńca który wcześniej nie miał żadnych objawów.
Miał przez miesiąc biegunki bez krwi ,teraz jak i u mnie 4lata temu zrobiono badania krwi i tak sam wyszło wątrobą w bardzo złym stanie. U mnie teraz był atak trzustki w konsekwencji wzjg.czy u niego może być to samo? Dziedziczenie rodzinne.co powinien zrobić jak się ustrzec jakie wykonać badania? Proszę o podpowiedź i jak najwięcej informacji

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poznajmy się”