półpasiec

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nusia22
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: półpasiec

Post autor: Nusia22 » 19 lis 2012, 16:34

Ja właśnie przechodze półpaśca,L4 juz 2 tydzień,ciężka choroba,bóle okropne choć wysypka nieduza(pasek ok 4 cm pod lewą piersią),lekka gorączka prawie codziennie do 38 stopni.cała połowa ciała po stronie lewej od pasa w górę boli,skóra nadwrażliwa.Nie mogę brodą dotknąc klatki piersiowej,nawet jej przybliżyc,nie wie ktos czy to jest normalne? poza tym nie przestałam brać Imuranu,nie wie ktos też czy powinno sie odstawić w takim wypadku?
Si vis vincere iram, non potest te illa. <Jeśli chcesz pokonać gniew, on nie może pokonać ciebie>

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 20 lis 2012, 16:39

Aktualnie przeżywam stres i to nie mały, bo moja Klaudia miała kontakt z ospą a nigdy nie chorowała.
Jest na trójlekowej immunosupresji : sterydy, imuran i przeciwciała anty TNF-alfa.

Więc gdyby zachorowała to było by mega żle...

Lekarze ogólnie poruszeni, bo podobno nie zdarzyło im się na 100 dzieci leczonych biologicznie by ktoś zgłaszał taką sytuację.
Włączono Heviran (acyklovir) w dawcę teraputycznej 4x 800mg i skierowanie na oddział zakażny. Nie podano kolejnej dawki Humiry z uwagi na tę sytuację.

Obserwujemy się a w międzyczasie wykonano badanie krwi na obecność przeciwciał p/ko ospie.
I tu niespodzianka, Klaudia ma wysoki poziom tych przeciwciał, IgG co daje wniosek, że ma jakąś tam ochronę przed tym wirusem.
Najprawdopodobniej przeszła w dzieciństwie ospę w formie poronnej, bo kilkukrotnie miała kontakt z ospą w szkole czy tam w przedszkolu ale nigdy oficjalnie chora nie była.
Nusia22 pisze:.Nie mogę brodą dotknąc klatki piersiowej,nawet jej przybliżyc,nie wie ktos czy to jest normalne?
słyszałam o możliwości wystąpienia powikłań ze strony ośrodkowego układu nerwowego. Powikłania te nie są częste a częstość ich występowania ocenia się na ok. 0,3 do 0,6% wszystkich przypadków ospy wietrznej.
Może wystąpić tzw.ospowe zapalenie mózgu. Może ale nie musi.

Nusia22 jeśli odczuwasz takie oponowe objawy, jak niemożność dociągnięcia brody do klatki piersiowej, i jesteś na leczeniu immunosupresyjnym powinnaś udać się na ostry dyżur neurologiczny (bo skierowanie do neurologa spowoduje dłuuugie oczekiwanie na wizytę a nie ma co czekać).
Jeśli masz taką możliwość to powinnaś zadzwonić do swego gastro i powiedzieć mu co się dzieje.
Trzymam kciuki, żeby było wszystko o.k :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 20 lis 2012, 18:15

Niemożność dotknięcia broda do klatki piersiowej z pozycji leżącej sprawdzała lekarz mojemu synkowi podczas ospy , oznaczać może z tego co pamiętam powikłanie w postaci zapalenia opon mózgowych . Poszłabym na sor...

Awatar użytkownika
Nusia22
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Nusia22 » 21 lis 2012, 21:51

no więc tak,zmian większych nie ma,dalej mam sztywnosc w karku i w odcinku piersiowym kręgosłupa,byłam dziś u mojej dr,powiedziała mi że to normalne w wirusowej chorobie,dostałam dalsze L4 i dodatkowo lek AMIZEPIN 2 *200mg.Imuran mam brac bez zmian...masakra ogólnie mówiąc...
Si vis vincere iram, non potest te illa. <Jeśli chcesz pokonać gniew, on nie może pokonać ciebie>

Awatar użytkownika
djaymax
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Post autor: djaymax » 21 lis 2012, 23:50

Najlepiej po prostu udać się jak najszybciej do lekarza :)
Zdrowy jestę znów ;)
Twoje blizny są twoją siłą- P. Coelho

kasiaz
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubelskie

Post autor: kasiaz » 26 lis 2012, 12:00

a mój syn miał półpaścia juz 2 razy w trakcie crohna .... zawsze dostawał HEVIRAN 500 mgi przechodziło
pa pa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”