podwyższona temperatura ciała

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
magdalenka
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: podlaskie

podwyższona temperatura ciała

Post autor: magdalenka » 22 lut 2009, 19:15

Witam od ponad 3 miesięcy mam podwyższoną temperaturę ciala 37- 37,4st. byłam u lekarza rodzinnego i przepisał mi antybiotyk xitracin, oraz paracetamol, niestety to nie pomogło. Wczesniej byłam u laryngologa który stwierdził u mnie alergię i wypisał mi aleric . Po badaniu nie widziała żadnych powodów do podwyższenia temperatury. Zrobiłam morfologię krwi i w badaniu wyszedł wzrost momocytów 8,9 %, oraz spadek eozynofili 0,9%. reszta badań jest ok. Czy ktoś będzie umiał mi pomóc??

sprecyzowałam temat
Ostatnio zmieniony 23 lut 2009, 14:48 przez magdalenka, łącznie zmieniany 1 raz.
magdalenka

Awatar użytkownika
klaudiab87
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: podwyższona temperatura ciała

Post autor: klaudiab87 » 22 lut 2009, 19:53

Z tego co napisałaś niewiele wiadomo. Masz jakieś dolegliwości ze strony układu pokarmowego?

exa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 22 lut 2009, 20:20

zgadza się, popisz nam tutaj coś więcej :neutral:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 22 lut 2009, 20:37

Mój crohn został zdiagnozowany właśnie po takich perypetiach...
Zaniepokoił mnie długotrwały stan podgorączkowy,więc - wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Skierowanie na badania krwi - bardzo wysokie ob ok. 80. Skierowano mnie do reumatologa, dermatologa, laryngologa ... i dalej to już nie pamiętam. Aż koniec z końcem trafiłam do prof. Chojnackiego...jemu wystarczył wynik ob i fakt , ze mama moja choruje. Póżniej wszystko potoczyło się bardzo szybko...oddział, kolonka, diagnoza...

Dlatego droga magdalenka, koniecznie 'przeanalizuj' wszelakie dolegliwości i zgodnie z nimi udaj się do odp. lekarza, bo w przeciwnym razie będziesz ciągana od jednego do drugiego. Podwyższona temp. ob to na pewno stan zapalny...ale musisz 'dopasować' do tego inne niepokojące Cię objawy, aby chociaż mniej więcej wiedzieć do jakiego specjalisty się udać. Choć wnioskuje, że skoro znalazłaś nas to coś ze strony przewodu pokarmowego Ci dolega.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

magdalenka
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: podlaskie

Post autor: magdalenka » 24 lut 2009, 19:28

ze strony układu pokarmowego nie mam żadnych niepokojących objawów, a OB wydaje mi się dobre bo wynosiło 6. Do tego miewam częste bóle głowy
magdalenka

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 24 lut 2009, 22:42

wg lekarza rodzinnego 37,5 C to byla moja temperatura "zycia", efektem tego bylo opoznione zdiagnozowanie o kilka (nascie) lat choroby wlasciwej, zreszta, diagnoza byla dopiero po niepotrzebnej operacji woreczka zolciowego.
Powiedzmy, ze w latach 70 i 80 CU nie byla az tak znana wsrod diagnostow lekarzy.Problem wg mnie byl w tym, ze "najlepszy" nasz leszczynski specjalista, jak dzisiaj oceniam, zalozyl prywatny gabinet, a tam robil kase, czyli, im wiecej wizyt i im wiecej badan laboratoryjnych ( jego laboratorium), tym wiecej..itd..itp....Juz pomine fakt, ze bedac w tej chwili dyrektorem prywatnego szpitala ...mianuje sie "specjalista"....znam zbyt duzo faktow by tego nie negowac.
Nawet pomine fakt, ze zatrudnia tylko docentow i profesorow, tyle, ze np, neurolog przyjmuje 40 osob na godzine, kto sie leczy ten wie.....kasa....
Podsumowanie:
szukajmy lekarzy , ktorzy chca pomagac, chca leczyc,chca diagnozowac, a nie zapisywac na kolejne wizyty....
TU w ramach uzupelnienia, nie znam lekarzy z osrodkow prowadzacych, chcialbym ich poznac, inna sprawa, po co, jesli wierze swojej lekarce....choc, po lekturze "forum" zastanawiam sie czemu mi nie proponowala innych badan...z tym, ze wiem, ze jestem trudnym pacjentem.Wlasne sobie pomyslalem, ze musze sie z nia wiecej dogadac, chocby pod wplywem tu zadanych pytan i watpliwosci.
Ale jak znam zycie, na haslo kolonoskopia , znow bede mial ostre "wziecie". stres to jest u mnie glownym problemem, ale i genetyka ( ojciec) tez tu ma swoje miejsce.
Temat: szybkie dojscie do lekarza w chwilach zaostrzen, u mnie dzial tylko w ...najostrzejszych momentach, ale to wynika, raczej z mojej ..niewiem.."niesmialosci" ?
chyba nie , raczej, z faktu ze ze chce sobie sam radzic z problemami ( tu sie kłania "pracoholik)....do lekarza ide w wyznaczonych terminach zawsze, ale,....inaczej sam mam z tym problem, choc po prawdzie, zadnych przeszkod procz moich "widzimisie" niema.,
wystarczy poprosic o chwile rozmowy.
Wniosek : wspolczuje pracoholikom, nie chca dac sobie pomoc, tak jak ja ! zycie pokazalo , ze nie ma silnych.... :oops:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

M90
Debiutant ✽
województwo: pomorskie

Post autor: M90 » 08 kwie 2013, 19:38

Czy ktos moze powiedziec co jeszcze na temat podwyzszonej temparatury ciala ja od okolo 2 miesiecy mam ciagle 37-37,5 biore humire, pentase i 5 mg encortonu. Lekarz rodzinny rozklada rece... Do kogo sie udac ? Gdzie szukac ewentualnej przyczyny? Dodam jeszcze, ze jelita mi nie dokuczja nic a nic. Prosze o rade!
M90

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 08 kwie 2013, 19:48

Stawy nie dokuczają?
Jakieś przebyte po drodze infekcje/ choroby, coś niedoleczonego?
A może jeszcze mimo wszystko jelita? Jak długo bierzesz Humirę?

A jak się przedstawia CRP/OB?
Może jakiś USG jamy brzusznej?

M90, to są moje "wolne myśli", więc się nie przerażaj :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

M90
Debiutant ✽

Post autor: M90 » 08 kwie 2013, 20:35

dzięki za szybką odpowiedz! antybiotyk zjadłam już miesiąc temu (zapalenie gardła) i generalnie pomogło bo miałam normalną temperaturę przez jakieś 4 dni...Stawy nie, infekcje cały czas jakieś, ale nic poważnego...OB CRP chyba polece jutro sprawdzić:) Humirę biorę od 2 miesięcy właśnie..:) sama juz nie wiem. Jak Crohn poszedł spać budzi się coś nowego:(((
M90

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 08 kwie 2013, 20:53

Każdy inaczej reaguje i na lek i na infekcje. Możliwe, że po Adalimumabie uaktywniła się jakaś infekcja, albo tak, którą się uspokoiła uspokoiła się nie do końca. Nie wiem jakie miała testy w kierunku gruźlicy. Przy biologicznym zawsze są robione, ale chyba nie zawsze jest to test QuantiFERON wykrywający ukryte zakażenia gruźlicze. Nie przeraź się - nie znaczy, że to to - tylko jeśli nie ma innej przyczyny trzeba wykluczyć także inne zakażenia. Pogadaj ze swoim gastro.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: kafka » 08 kwie 2013, 21:55

U mnie było właśnie tak, że nie miałam żadnych objawów oprócz stanu podgorączkowego ciągnącego się miesiącami, żeby było śmieszniej tylko w określonych godzinach dnia (gdzieś tak od południa do 17-18). Tzn. wyglądało to tak, że był rzut choroby, który się kiedyś tam kończył i niby było OK, po czym właśnie ta gorączka. I tak przez długi okres czasu póki sama nie przeszła. Nikt mi z tym nie pomógł, a ja się po prostu przyzwyczajałam do takiego funkcjonowania. Też miałam wrażenie, że w okresie brania antybiotyku jest lepiej, ale ileż można go brac.

M90
Debiutant ✽

Post autor: M90 » 09 kwie 2013, 08:43

Mamciu mialam robiony wlasnie quantiferon i wyszedl ujemny. Chyba polece zrobic morfologoe ob i crp zobacze co dalej. Dziekuje za pomoc

[ Dodano: 09-04-2013 ]
Zapomnialam dodac ze czuje tez ciagle zmeczenie takie co nie daje czasem normalnie zyc i mrowienie w rekach. Magnez i zelazo ok.. Na potas i morfologie nadal czekam. Lekarka powiedziala ze to wsZystko przez zmniejszanie dawki sterydow. Sama juz nie wiem. Juz myslalam ze skoro Crohn zasnal bedzie chwila spokoju a tu dalej. Wykonczyc sie idzie.

[ Dodano: 16-04-2013 ]
Moi Drodzy ! proszę o jakąś poradę. W zwiazku z podwyższoną temperaturą zrobiłam ciała (37,4) zrobiłam badania sama nie wiem co myśleć...
OB 13
CRP 2,2
morfologia ok (limfocyty 52 a norma 50/ MPV 11,9 a norma 11 RDW 15,5 (norma 14,5) czynnik reumatoidalny 10 (norma mniej niz 14) potas wapń amylaza tsh ft 3 ft4 żelazo w normie.
W zwiazku z mrowieniami dłoni wizyta u neurologa, ktory nie stwierdził żadnych odchyleń po badaniu i dał zastrzyki z witaminą B (duża dawka)
Badania chyba ok prawda? ob i crp niskie... zero kaszlu (poza tym robiłam quantiferon), więc jakiąś gruźlice wykluczam do tego brak infekcji (brak bólu gardła, kataru kaszlu) do tego zrobiłam holter serca wszystko prawidłowo...
Obecne objawy to- ciągłe zmęczenie, podwyższona temperatura ciała, czasem nocne poty do tego lekkie zawroty i bole głowy... Moje pytanie do Was co robić? szukać przczyny, czy jeśli byłoby to coś złego i groźnego to bym widziała po krwi prawda???
Może wizyta u psychaitry........... nerwica..................??? proszę o radę.. do tego dodam, że jelita super, a biorę pentase 5 mg encortonu i humirkę, pije kawe, jem zupełnie wszystko i zapomniałam, że jestem chora... coś za coś...

[ Dodano: 18-04-2013 ]
Prosze o rade bo juz nie wiem co mam myslec.
M90

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”