Strona 1 z 1

Bliznowce i opalanie

: 23 maja 2007, 14:46
autor: Ula83pl
Czytalam, ze bliznowcow nie powinno sie wystawiac na bezposrednie dzialanie slonca. Czy wystarczy posmarowac je sunblockerem czy lepiej zakleic np. plastrem?

Re: Bliznowce i opalanie

: 25 maja 2007, 19:10
autor: Ania16
zalezy ile czasu ejstes po operacji.. ja juz w tej chwili nie oslaniam go.. ale przez dwa lata po operacji nie powinno sie wystawiac. tak mi lekarz mowil, pozniej nie ma zadnych przeciwzkazan no chyba ze zauwazysz ze robia sie takie niebieskie pekniecia naczynek czy czegos tam to wtedy nie wystawiaj;)

Re: Bliznowce i opalanie

: 22 mar 2008, 13:59
autor: Jolcia
ja także w tej chwili ( dwa lata po operacji) odkrywam blizny.... nawet na solarium :)

Re: Bliznowce i opalanie

: 24 mar 2008, 10:25
autor: Shadowka
Warto poczekać aż minie trochę czasu o tym pisali poprzednicy, inaczej z bliznami mogą sie dziać różne rzeczy, niby nic strasznego , ale potem blizna staje się brzydka rozlazła. Mam dwie takie blizny na rękach z racji tego, że było lato gdy miałam wycinane zmiany a ja byłam dzieciakiem którego nikt nie był w stanie upilnować, trzecia blizna z racji swojego umiejscowienia na tyłku ;) jest prawie niezauważalna, słońce tam a nadmiarze nie docierało ;D

Re: Bliznowce i opalanie

: 25 mar 2008, 13:38
autor: Izunia
Ja przez pierwsze 3 miesiące po operacji smarowałam cepanem, a potem przyszło lato i normalnie się opalam, już bez smarowania. Chyba wszystko zależy jaką kto ma skórę.

Re: Bliznowce i opalanie

: 26 mar 2008, 14:56
autor: Shadowka
Wydaje mi się ,że wiele zależy od skóry, ja mam tendencje do tego, że blizny są wybujałe, że mają dziwny kolor, albo są bardzo rozlazłe. Ostatnio jak wycinałam zmianę lekarz zwrócił na to uwagę w zawszywanie bawił się dłużej niż w sam zabieg, dal mi sam maści, a blizna i tak jest wybujała i brzydka. Warto też na to zwrócić uwagę co ogólnie dzieje się z skórą w miejscu cięcia.