Strona 1 z 1

Problemowe zęby mądrości

: 16 mar 2014, 10:32
autor: matyldan
Cześć, nie wiem może macie jakieś sposoby żeby złagodzić ból przy wyrzynaniu ósemek, od tygodnia mi idzie ósemka, nagryzałam ją i skończyło się stanem zapalnymi i czyszczeniem kieszonki :neutral: Help

Re: Problemowe zęby mądrości

: 16 mar 2014, 10:45
autor: Baby
matyldan, polecam prócz leków przeciwbólowy Sachol żel na dziąsła oraz zimne okłady :)

Re: Problemowe zęby mądrości

: 16 mar 2014, 13:39
autor: sofijka
Matyldan, mi jak wychodziły zęby mądrości to też musiałam chodzić na przeczyszczanie kieszonek, potem na rozcinanie, miałam ten Sachol właśnie przepisany - całkiem niezły, płukałam sobie chyba dentosanem ( tak to się chyba nazywa) ale można jakiś łagodniejszy środek do płukania dziąseł; nie wiem czy w przypadku wyżynania się ósemek takie coś też dentyści stosują, ale ja po chirurgicznym usuwaniu ósemek i komplikacjach po miałam zakładane specjalne opatrunki dentystyczne z różnymi lekami - i to miało najlepsze zstosowanie przeciwbólowe zdecydowanie - to robi dentysta

Powodzenia, rozumiem Cię doskonale, wiem ci to bóle związane z ósemkami, oby szybko się uspokoiło u Ciebie

Re: Problemowe zęby mądrości

: 16 mar 2014, 16:16
autor: kalatos
Mnie 8 krzywo rosły. Niestety przy naszych jelitach nie polecałbym brania żadnych tabletek. Jedynie jakieś miejscowe maści. Ja się czterech pozbyłem niestety chirurgicznie, ale mam już spokój i jestem głupi :)

Re: Problemowe zęby mądrości

: 16 mar 2014, 20:03
autor: marles
Spróbuj płukać jamę ustną szałwią lub rumiankiem.
W aptekach są maści dla niemowlaków którym wyrzynają się ząbki- p/bólowe i zimne okłady,które również powinny pomóc dorosłym. :wink:

Re: Problemowe zęby mądrości

: 16 mar 2014, 21:56
autor: matyldan
Sachol kupiłam, rumianek mam pod ręką zawsze, więc ok. Dziękuję za rady, stan zapalny mi się zmniejszył, ale nadal jest niby mam antybiotyk w zapasie, ale wolałabym go nie brać.