Bóle stawów

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy bed?c chorym na nzj odczuwasz bóle stawów?

Tak.
220
85%
Nie.
32
12%
Nie wiem.
7
3%

Liczba głosów: 259

Gośka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: Bóle stawów

Post autor: Gośka » 21 paź 2004, 17:35

Wczoraj zakupi3am ArthroStop Plus.Tak naprawde to mój Pan dr od "flaczków"powiedzia3,ze to troche wyrzucony pieni?dz,ale mo?na spróbowaa.Zastanawiam sie tylko, czy to pomo?e je?li mam te bóle do?a powa?ne i to w zasadzie wszystkich stawow.A trwa to ju? 3 tyg.Wybieram sie do reumatologa ale niestety tak sie sk3ada,ze jeszcze przez 2 tyg.nie bede mia3a czasu.Mam nadzieje ?e do tego czasu nie bede musia3a chodzia z lask?, a lek który kupi3am za ca3e 21 zl/30 tab./ choa troche pomo?e.Pa wszystkim po3amanym.Go?ka

Magdula
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Post autor: Magdula » 24 mar 2005, 12:10

Dawno nikt nie pisa3 co w Waszych stawach "s3ychaa" :D . Mo?e macie jakie? ?wietne lekarsto i ju? o nich nie pamietacie... no je?li tak to podzielcie sie t? wiedz?. Ja ostatnio znowu walczy3am z moimi stawami - sulfasalazyna nie daje rady. Wszelkie smarowid3a te? nie zadzia3a3y i w koncu podano mi jaki? lek przeciwzapalny (na zasadzie wyboru mniejszego z3a - bo od kilku tygodni chodzi3?m o kulach). Odziwo to równiez nie zadzia3a3o. W koncu kolejny lekarz przepisa3 mi lek o nazwie myolastan - gastroenterolog nie widzi3 przeciwskazan i powiem wam, ?e nie od razu ale w koncu pomóg3. Wprawdzie kregos3up dalej boli ale ból w nogach znikn?3. To jest lek zwiotczaj?cy mie?nie szkieletowe. Birze go sie na noc i bardzo, ale to bardzo dobrze po nim ?pi :wink: Jednak kregos3up dalej daje znaa o sobie wiec je?li macie jaki? lepszy pomys3 to ponawiam pro?be o rade. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Małgosia » 25 mar 2005, 08:20

Znam osobe chor? na CU u której po wzieciu serii zastrzyków z vit B12 ust?pi3y objawy stawowe. Nie wiem czy to by3 przypadek czy ta witamina rzeczywi?cie pomaga. Mo?e kto? bardziej ?wiat3y bedzie umia3 na to odpowiedziea?
będzie dobrze :-D

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 25 mar 2005, 11:49

Jedyne co mog3am wymy?lia to dzia3anie po?rednie, bo vit B12 (razem z kwasem foliowym) bierze udzia3 w procesie syntezy aminokwasu metioniny, który jest niezbedny do dobrego nastroju. Jej niedobory wi??? sie z zaburzeniami neurologicznymi (pomijam anemie, bo o tym wszyscy wiedz?), nie ona sama u3atwia osi?gniecie równowagi psychicznej, pomaga w uczeniu sie i skupieniu uwagi.
Ma równie? wp3yw na uk3ad kostny i jej prawid3owy poziom jest jednym z warunków niezbednych w zapobieganiu osteoporozy.
Mamcia

Awatar użytkownika
kamil86
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: kamil86 » 25 mar 2005, 15:28

A te biole stawow to np cos takie ze jak jestem dlugo anchylony i sie potem wyprostuje to mnie kregoslup boli prze zpare sek to to?

Magdula
Początkujący ✽✽

Post autor: Magdula » 25 mar 2005, 23:28

kamil86 pisze:A te biole stawow to np cos takie ze jak jestem dlugo anchylony i sie potem wyprostuje to mnie kregoslup boli prze zpare sek to to?
Nie wiem czy dobrze zrozumia3am ale pytasz o ból trwaj?cy pare sekund? Je?li tak to chyba nie masz sie czym martwia :wink: zw3aszcza je?li wcze?niej przebywasz d3ugo w niewygodnej pozycji, ja raczej mam bole stawów przez kilka miesiecy, chodze o kulach, czasami wcale... :cry:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kamil86
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: kamil86 » 25 mar 2005, 23:55

:cry:

Gość

Post autor: Gość » 30 mar 2005, 10:35

Kamil86 - na takie bóle pomog? awiczenia :)

Awatar użytkownika
Lawenda
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Lawenda » 30 mar 2005, 15:10

:)
Ostatnio zmieniony 30 mar 2005, 15:21 przez Lawenda, łącznie zmieniany 1 raz.
Twardym trzeba być nie miętkim...

Awatar użytkownika
Lawenda
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Lawenda » 30 mar 2005, 15:21

to ja pisa3am tego posta powy?ej ;-)

Ja od lat ca3ych mia3am okresowe problemy ze stawami kolanowymi i czasem 3okciowymi. Ból najcze?ciej w nocy i rano po wstaniu k3opot z rozruszaniem. Czasem w ci?gu dnia przy chodzeniu lub rzucaniu pi3ki przeskakiwa3o i chwilowo parali?owa3o.
2 m-ce temu zacze3am sie budzia z zesztywnia3ymi d3onmi i chwile zajmowa3o zanim mog3am sie nimi pos3ugiwaa w miare normalnie. Jednak mimo to odkrecanie s3oików by3o nieosiagalnie jak równie? pisanie odrecznie sprawia3o k3opot. W tym samym czasie dopad3o mnie zaostrzenie. Jedno z drugim powi?zane. Dosta3am na to do sulfasalazyny, któr? 3ykam na flaczki steryd - 3osz&go3 - Metypred. Po dwu tygodniach przesz3o, ale jak sie okazuje nie ca3kiem. Powinnam chyba napisaa, ?e sie po prostu wyciszy3o i daje znaa o sobie w momentach nadmiernego (?!?) forsowania - np. bieg, rzucanie psu poka1nych patyków i skrobanie pisanek ;-)
To jednak nic w porównaniu z tym co ma Magdula :( Trzymaj sie!

Magdula
Początkujący ✽✽

Post autor: Magdula » 31 mar 2005, 12:43

Lawendo do odkrecania s3oików nale?y u?ywaa me?czyzn (s? sprawy w których s? Oni niezast?pieni :wink: ) a co do pisanek to uda3o mi sie ich wyskrobaa w tym roku ca3kiem sporo :D, trzyba by3o daa znaa ?e masz problemyz drapaniem - podzieli3abym sie. A tak powa?nie to s3ysza3am ?e wiekszo?a osób narzeka na nadgarstki, ewentualnie kolana. U mnie to najwiecej bólu wi?ze sie z piet?, ?ciegnem achillesa (a ostatnio z jego przyczepem). Do tego dochodzi okolica led1wiowa kregos3upa, choa zdarzy3o mi sie jakie? takie dziwne zapalenie które dotyczy3o prawie ca3ych pleców. Czasami wygl?dam jak dzwonnik z bajki :wink: Czekam na rezonans kregos3upa i jakie? badania przep3ywów, poniewa? cze?a lekarzy uwa?a ?e to zas3uga CU, ale s? tacy którzy szukaj? innych przyczyn. Jak sie dowiem to Wam powiem.
?ciskam Wszystkich wiosennie (u Was te? ju? jest wiosna :D :?: )

Awatar użytkownika
Lawenda
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Lawenda » 31 mar 2005, 12:53

O przydatno?ci me?czyzn przekonuje sie, a jak?e co i rusz, :twisted: jednak moje zapedy do samodzielno?ci czasem s? nieposkromione - hehehe.
Na drugie ?wieta jakbym mia3a znów k3opot z drapaniem to sie niezawodnie zg3osze!
Z led1wiowymi plecami te? mam od dawna k3opoty ale to raczej wi??e z krzyw? postaw?, niezbyt mocnymi mie?niami grzbietu i ulubion? pozycj? do czytania ksi??ek, która jednak kregos3upowi nie pomaga. Jako? on wtedy inaczej boli ni? zaatakowane stawiki.
A u Ciebie widze pokrewienstwo z bohaterami literackimi :roll: Dobrze, ?e nie opuszcza Cie poczucie humoru.
A wiosna to jest ale jaka? taka przemarznieta bidula jeszcze. Chyba sie za lekko przyodzia3a :lol:

Awatar użytkownika
Lawenda
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Lawenda » 07 cze 2005, 14:25

Bóle stawów bardzo cz?sto towarzysz? naszym schorzeniom i wynikaja z nich. Kiedy zaatakowa?o mi d?onie pierwszy raz polecia?am zrobic sobie badanie krwi pod k?tem reumatycznych wska?ników. Oczywi?cie nic nie wysz?o a sztywne bol?ce ?apy by?y. Mój lekarz powiedzia?, ?e to bonus do Crohna. ?okcie, biodra i kolana te? czasem daj? mi si? we znaki. Czasem tylko jedna strona a czasem obie. Nie ma regu?y. Przy zaostrzeniu z bonusem stawowym dosta?am steryd Metypred, który dzia?a i na jelita i na stawy.

Gość

Post autor: Gość » 07 cze 2005, 14:43

Czy Metypred mo?e by? stosowany ??cznie z Imuranem? Czy mo?e o tym zdecydowa? gastrolog, skoro niegdy nie mog? zd??y? z wizyt? do reumatologa, bo jak ju? wcze?niej pisa?am lekarz chcia? by Ola przysz?a z bólem i opuchlizn? a ta zwykle ust?puje po dwóch dniach a czas oczekiwania na rejestracj?,,, jest wiadomo jaki :evil:

Awatar użytkownika
Lawenda
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Lawenda » 07 cze 2005, 14:46

Jolu nie mam poj?cia czy mo?na bra?. Moje stawy za?atwia mi mój gastrolog bo ja przecie? nie mam reumatyzmu takiego klasycznego tylko odjelitowego. Sulfasalazyna któr? biore tez na stawy dzia?a...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”