Bóle stawów

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy bed?c chorym na nzj odczuwasz bóle stawów?

Tak.
220
85%
Nie.
32
12%
Nie wiem.
7
3%

Liczba głosów: 259

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Bóle stawów

Post autor: Raysha » 19 sty 2010, 21:02

dota, byliście u reumatologa dziecięcego?

Awatar użytkownika
syla2146
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: syla2146 » 20 sty 2010, 13:54

Od tygodnia boli mnie prawe biodro i pośladek i rwie cała noga noga aż do stopy a od wczoraj zaczyna druga.W nocy spac nie moge taki bol i niewiem co robic.Bralam Ketonal to troche pomagało ale juz sie skonczył i co dalej???Chyba do lekarza trzeba sie wybrac...

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD

Post autor: Raysha » 20 sty 2010, 13:58

syla2146 pisze:Chyba do lekarza trzeba sie wybrac...
Chyba tak ;)

Avs
Początkujący ✽✽

Post autor: Avs » 20 sty 2010, 15:34

polecam bardzo maść końską, ból przechodzi od razu :)

Awatar użytkownika
dota
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: dota » 21 sty 2010, 16:18

w Poradni gastrologicznej byliśmy w poniedziałek, akurat termin wypadł. Reumatolog Bartka jeszcze nie widział bo wcześniej nie było takiej potrzeby, czuł się ok i był w remisji. Gastro jak wystąpiły te dolegliwości na początku stycznia zwiększyła mu pentase i jest na 2 gramach. Martwią mnie dodatkowe dolegliwości oprócz bólu stawów i mięśni to bóle głowy i tak mocne osłabienie. W zeszłym roku też w styczniu miał miejsce taki incydent ale sam minął. Tak sobie myślę, że może z dietą coś źle zrobiłam, może ma czegoś za dużo albo za mało. Mamy skierowanie do szpitala i jak do końca stycznia nie przejdzie to zawitamy na oddział niestety :smutny:

Avs
Początkujący ✽✽

Post autor: Avs » 24 sty 2010, 18:11

ja kurde od calkiem niedawna mam, ze jak potancze to mnie miesnie nog bola, puchna mi nogi. wczoraj bylem na imprezie i tak mi spuchly ze musieli mnie wynosic :( nie umialem wogole chodzic, alkohol spotegowal tylko efekt.
co moze byc tego przyczyna? zapalenie stawow? jak to leczyc czy jak sobie z tym radzic?
dodam ze jak przeciazam wg mnie o wiele bardziej nogi podczas uprawiania sportu, koszykowka, reczna i siatka to mnie nogi nie bola (ew. malutki zakwas w jednym miejscu)
a dzis mnie bola nogi do pasa :(

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 24 sty 2010, 18:35

Avs pisze:wczoraj bylem na imprezie i tak mi spuchly ze musieli mnie wynosic nie umialem wogole chodzic, alkohol spotegowal tylko efekt.
Avs pisze:a dzis mnie bola nogi do pasa
chyba sam sobie odpowiedziales :wink:
wg mnie, alkohol to nienajlepszy sposob na nasze choroby,
lepiej go zastapic "zamiennikiem",typu woda niegazowana :roll: z cytryna.
Leki w polaczeniu z alkoholem tylko poglebiaja i tak nasza nienajlepsza kondycje,a zwalamy to potem na ich skutki uboczne.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Avs
Początkujący ✽✽

Post autor: Avs » 24 sty 2010, 21:18

tylko zaczelo sie dziac to wtedy gdy jeszcze mialem 0% "skutecznosci"

Awatar użytkownika
Justa1985
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Justa1985 » 11 lut 2010, 18:30

u mnie to kości bola mnie dopiero 2 dni jak zaczęłam asamax 500 brac tak to nie miałam takich problemów wczesniej co te leki tak niszczą kości o co tu chodzi?

[ Dodano: 11-02-2010 ]
syla2146 pisze:Od tygodnia boli mnie prawe biodro i pośladek i rwie cała noga noga aż do stopy a od wczoraj zaczyna druga.W nocy spac nie moge taki bol i niewiem co robic.Bralam Ketonal to troche pomagało ale juz sie skonczył i co dalej???Chyba do lekarza trzeba sie wybrac...
takie bóle to rwa kulszowa jest kochana tz jeżeli wygląda to tak jakby atak a potem kilka dni bólu na to refastin 2 x1 tablecie + conctroloc osłonkowo na żóładek przez 3 dni przez 2 nast po jednym refastinie przechodzi wiem bo rwe mam tez ;/

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 11 lut 2010, 19:52

Justa1985 pisze:takie bóle to rwa kulszowa jest kochana tz jeżeli wygląda to tak jakby atak a potem kilka dni bólu
moze i tak,
ale w zaostrzeniu to i u mnie sie tak objawialo,
do takiego stopnia, ze chodzenie sprawialo bol.
Z czasem ten"ostry atak " przechodzil w przewlekly bol plecow,dlugo.....az
do remisji, czyli bardzo dlugo to trwalo.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Justa1985
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Justa1985 » 11 lut 2010, 19:54

mnie znowu dziwi to,że mnie bola stawy dopiero po tym jak zaczełam leczenie ręce mi ledwo pisza mdleja mi czy dostanę na to coś? za 2 tyg mam wizytę

Awatar użytkownika
marta_2580
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: marta_2580 » 12 lut 2010, 18:06

z jelitami mam problem od trzech lat i w sumie bez jednoznacznej diagnozy , a staw w prawym biodrze daje mi nieżle popalić od jakiegoś miesiąca ! dłuższa jazda samochodem graniczy z cudem bo nie mogę wysiedzieć- ból jest okropny, promieniuje na całą nogę. we wtorek jadę do gastro - zobaczymy co nowego wymyśli. pozdrawiam cieplutko :))
szczęścia nie zaplanujesz ... ono przyjdzie samo ...

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 12 lut 2010, 21:22

Justa1985 pisze:mnie znowu dziwi to,że mnie bola stawy dopiero po tym jak zaczełam leczenie ręce mi ledwo pisza mdleja mi czy dostanę na to coś?
a jak zaczęłaś leczenie, co bierzesz ? bo np. sulfasalazyna jest stosowana również w chorobach stawów, np. reumatoidalnym zapaleniu stawów

zapalenia stawów to częsty "bonus" od Crohna :smutny:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Avs
Początkujący ✽✽

Post autor: Avs » 15 lut 2010, 17:41

ja nie mam ostatnio zapalenia stawow. biore mesalazyne
ale bola mnie kilka dni miesnie w nogach glownie lydki, i teraz jeszcze reka kolo kosci promieniowej. bole sa przerywane 1/2 dniowymi przerwami w bolach. pojawiaja mi sie tez miedzy lydka a koscia piszczelowa (chocby na zylach) guzki ktore narastaja i bola :(
i co mi teraz jest nie wiadomo lekarza sie pytalem, nie wiem
czy to moze byc zwiazane z tym ze rosne a ze malo dostarczam elementow organizmowi to miesnie chudna i to mnie boli?
a moze kosci po prostu mnie bola?
jak zapobiec?

Awatar użytkownika
Harry
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: Harry » 19 lut 2010, 11:53

Mnie zaczęły coś ostatnio stawy boleć (jakiś tydzień temu). Głównie lewe kolano i okolice prawej kostki kiedy mam zbyt duży nacisk na stopę. Dziś w nocy odczuwałem też trochę łokcie i lewego kciuka xD
Czuję pustkę w środku

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”