zawroty głowy i problemy ze wzrokiem

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Martynka86
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

zawroty głowy i problemy ze wzrokiem

Post autor: Martynka86 » 14 sty 2013, 16:38

Witam kochani
Mam 27lat i od trzech choruje na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. W przeciwieństwie do większości chorych nie mam biegunek, a wręcz przeciwnie: w zaostrzeniach mój organizm się blokuje i prawie w ogóle nie korzystam z toalety:/ piszę jednak w innej sprawie. Otóż od dwóch lat męczą mnie zawroty głowy i mam problemy ze wzrokiem…na początku przypisywałam to chorobie, ale wszystkie podstawowe wyniki są ok., a gastrolodzy którym zgłaszałam problem zgodnie twierdzą, że to na pewno nie od jelita…i tak od ponad roku zrobiłam szereg badań (tomografie a następnie rezonans magnetyczny głowy, badanie błędnika, podstawowe badania na tarczyce, prześwietlenie kręgosłupa, badania na borelioze) i odwiedziłam szereg różnych lekarzy (od neurologów, laryngologów, okulisty, lekarzy chorób zakaźnych po kilku gastrologów)i cały czas nic….zawroty głowy mam prawie na stałe przy czym czasami są delikatniejsze i jakoś mogę z nimi funkcjonować…stąd moje pytanie do was: czy ktokolwiek z was (przy dobrej morfologii i zaleczonym jelicie) miał albo ma podobne problemy? Albo czy ktokolwiek ma jakiś pomysł na diagnozę? Bo szczerze mówiąc powoli kończą mi się pomysły, a zawroty nie ustępują….:( dodam tylko, że przez cały czas jedynymi lekami jakie przyjmowałam na WZJG był asamax, salofalk w tabletkach a potem w czopkach…od trzech tygodni jestem na encortonie, ale na szczęscie bardziej zawotów nie potęguje
Bardzo proszę o odpowiedź

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Re: zawroty głowy i problemy ze wzrokiem

Post autor: Natuśka » 14 sty 2013, 18:08

Martynka86 pisze:prześwietlenie kręgosłupa
Prześwietlenie czy RM? Kręgosłupa- wszystkich odcinków, czy jakiegoś konkretnego?
Robiłaś przepływy tętnic szyjnych? Może to zbyt specjalistyczne, ale mi zalecili.

Teraz bierzesz tylko Encorton?

Poszło PW ode mnie :smile:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Martynka86
Debiutant ✽

Post autor: Martynka86 » 15 sty 2013, 12:24

śliczne dzięki za szybkie odpowiedzi:)
prześwietlenie tętnic szyjnych mam za niecały miesiąc, no i rzeczywiście pomyślę jeszcze, żeby bliżej przyjrzeć się kręgosłupowi:)
na pewno się odezwę jeśli tylko coś się wyjaśni :wink:
:*

Anuśka
Debiutant ✽

Post autor: Anuśka » 19 lut 2013, 17:49

Witam,
od ponad pół roku mam zdiagnozowane wzjg. I mniej więcej od tego czasu tez zaczęły mi dokuczać mroczki przed oczami a raczej takie zaburzenia widzenia jakby niewyraźne wachlarze... No i dretwienie kończyn, częściej rąk, drętwienie nosa, kawałka ust, sztywność w dłoniach i w karku. Miałam robione TK I RTG karku. Wyszło, że mam zwyrodnienia w karku. No, ale z karkiem wcześniej miałam małe dolegliwości, lecz nigdy nie miałam takich objawów. Moja lekarka powiedziała, że to może być wina zakwaszenie organizmu przez złe f-cjonowanie ukł. pokarmowego podczas tej choroby, bo wapń nie wchłania się tak, jak powinien a on jest bardzo potrzebny dla stawów i kości. Czyli jego brak może powodować pogorszenie właśnie chrząstki stawowej i kości no i to może być powodem jakiegoś ucisku na nerw wzrokowy czy nerwy kończyn.
Moja siostra ma podobnie, tyle, że ona nie ma stwierdzonego wzjg. Ale tez nigdy nie robiła badań pod tym kątem. Za to jej lekarz kazał jej kupić Calcium płynne w kapsułkach, bo to jest jakaś większa dawka. I przez 10 dni brać ten wapń a potem już zwykłą dawkę. Mi pomogło:) Ale ostatnio miałam zaostrzenie wzjg i też wróciły zaburzenia widzenia i czasem sztywność kończyn. Jednak zanim wezmę wapń płynny muszę to skonsultować z lekarzem. Teraz boję się brać cokolwiek sama, bo moje flaczki teraz wymagają specjalnej troski;)

[ Dodano: 19-02-2013 ]
Tobie Martynka86 też radzę skonsultować się najpierw z lekarzem. Pozdrawiam :)

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”