Niski poziom żelaza - proszę o pomoc

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
simon
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Re: Niski poziom żelaza - proszę o pomoc

Post autor: simon » 11 wrz 2011, 20:48

nestetin93 pisze:Tylko jak czytam wasze posty tutaj to polecacie narazie jakieś rzeczy które wymagają konsultacji z lekarzem, a ja chciałbym już na szybko coś wziąć i brać to.

Podajcie coś z jedzenia bo na internecie się już dużo wyczytałem o burakach, herbacie z pokrzywy, wątróbce itd. Tylko że wątróbki nie da sie jesć codziennie.

Podawajcie również jakieś przykłady witamin które pomagają podnieść poziom żelaza oraz jak je stosować, ile oraz kiedy ( chodzi mi o pore dnia bo to niekiedy też wpływa na wchłanianie w organizmie).

Chciałem dodać że naraztie w moich chorobach biorę takie lekarstwa: Pentasa 2x1 (tabletki), Encorton 2x10 mg, Hemofer 2x1, Kwas foliowy 2x5 mg, Bioprazol. Brałem też Imuran ale musiałem go odstawić po moich badaniach które robiłem tydzien temu w których wyszło 56 tys płytek krwi. Jest to któryś już raz kiedy imuran tak wpływa na moje płytki.

podobnie jak ja... muszę znowu uzupełnić braki, ale raz mi się to już udało.

Radzę Ci zrobić tak:

-dużo witaminy C. Po każdym posiłku mięsnym brałem, albo 500mg wit C albo świeży sok z pomarańczy.
-sok z pokrzywy. Jest bardzo niesmaczny, trzeba go przechowywać w lodówce, ale działa cuda. Dziennie kieliszek 30min przed pierwszym posiłkiem
-dużo świeżej pietruszki dodawaj do potraw
-staraj się na bieżąco uzupełniać ilość elektrolitów, np po wzmożonym wysiłku fizycznym obserwuje się spadek żelaza, spowodowane to jest tym że organizm nie ma skąd pobierać elektrolitów i na pierwszy ogień leci wtedy żelazo.
-raz na jakiś czas kawałek krwistej wołowiny zjedz
- unikaj spożywania wapnia w okolicach posiłków z dużą zawartością żelza.

powinno pomóc :!:
"I am the master of my fate,
I am the captain of my soul." - William Ernest Henley

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 11 wrz 2011, 21:29

ja prosiłem trzech lekarzy o zapisanie mi żelaza, każdy z nich pytał o krzywą żelazową, po pokazaniu im jej - nikt mi nie chciał przepisać żelaza. ze niby mi się nic nie wchłonie i nie ma sensu, na argument, że chociaż niewielkie dawki, ale zawsze coś tam powinno się wchłonąć - odpowiadali, że przyjmowanie żelaze wiąże się ze skutkami ubocznymi i zysk jest tego nie warty.

na własną rękę zacząłem brać ów preparat, który tu reklamuje pani - i juz po pierwszym badaniu poziomu żelaza byłem zachwycony efektem :)

na dziś zeżarłęm 6 opakowań (pierwsze 3 nie były forte, a to po nich zbadałem poziom) - jeszcze 4 mam w zapasie - biore to juz jakies 2,5 - 3 miesiące, po ostatnim opakowaniu, zbadam znów poziom żelaza - mniemam, ze będzie pod górną granicą, a nie w okolicy dolnej :E wypełniam magazyny :roll:

także z lekarzami różnie...

Awatar użytkownika
hannon
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: hannon » 05 lis 2011, 19:41

jak ja Wam zazdroszczę, że możecie łykać żelazo, u mnie po 2 tabletkach zaczyna się wędrówka do wc. Na szczęście po ostatnich wczasach w szpitalu w celu podania żelaza dożylnie jestem dumną posiadaczką żelaza na poziomie 117 (norma 37-157) i mam zamiar ten poziom utrzymać jak najdłużej.
O poziomie żelaza przed szpitalem raczej wypowiadać się nie będę :)
ciekawe...
kogo widzisz, gdy na mnie patrzysz...

basiek
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: basiek » 06 lis 2011, 18:22

Na podniesienie poziomu żelaza piję sok z pokrzywy z miodem i żurawiną.Pyszny w smaku i szybko widać poprawę,nie jest tani ale czego się nie robi dla zdrowia.Polecam spróbować.
Pozdrawiam.

www.kuzdrowiu.pl

kasiaz
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka

Post autor: kasiaz » 07 lis 2011, 14:08

czy ktoś jeszcze pił sok z pokrzywy z zurawina - byłam na poleconej przez basiek stronie i nie jestem pewna czy można temu zaufać ... i jeszcze pytanko odnośnie CHELLA FERR czy to jest dostepne w aptekach czy tez tylko "sklepik " internetowy???

basiek
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: basiek » 07 lis 2011, 19:20

Chela Ferr jest w aptekach.

kasiaz
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka

Post autor: kasiaz » 08 lis 2011, 08:26

dzieki za info, zamówiłam ten sok z pokrzywy, popijemy, zobaczymy .....

[ Dodano: 30-11-2011 ]
po 3 tygodniach picia soku z pokrzywy wyniki żelaza "podskoczyły" z 17 do 20ug/dl ( norma 65-175) :wink: - nie wiem czy mozna to nazwac poprawą ?
a jak u innych?

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”