grypa żołądkowa / jelitowa

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: grypa żołądkowa / jelitowa

Post autor: Słonko » 06 lut 2010, 18:43

Elpe pisze:A po czym poznajecie, że to akurat grypa jelitowa a nie zaostrzenie? Objawy są przecież bardzo podobne.
Wiecie co, od kilku dni myślałam, że mam zaostrzenie, ale nabieram podejrzeń, że to może ta cholerna jelitowa dolegliwość. Bulgota mi w brzuchu, niedobrze mi, ale bez wymiotów, biegunki nie mam, ale dziś np. byłam 4 razy w wc z dziwnym uczuciem (jak przy biegunce), jestem słaba i generalnie jakoś mi dziwnie. W brzuchu się strasznie przewala, ale na szczęście nie boli.

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
województwo: podlaskie
Kontakt:

Post autor: Agnieszka2 » 07 lut 2010, 08:56

Pewnie mnie wysmiejecie, ale stosuje "belgijska domowa metode " na grype zoladkowa. Trzeba pic coca cole! Cole nalezy odgazowac(np.wrzucajac lyzeczke cukru i mieszajac) i pic w malych ilosciach ale czesto. Musi to byc ta prawdziwa cola. A oprocz tego stosuje wtedy wiecej probiotyku.
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Awatar użytkownika
milko
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: milko » 07 lut 2010, 20:52

Mnie przy ostatniej takiej grypie tak rozłożyło że trafiłam na 3 dni do szpitala z odwodnieniem... A w szpitalu problem - toaleta na drugim końcu korytarza i jak tu iść z osłabieniem i gorączką 40'C? W nocy jeszcze w miarę, pacjenci śpią to i kibelek pusty, ale w dzień koniec świata.
"Aby zrozumieć ludzi trzeba starać się usłyszeć to, czego nigdy nie mówią i być może nigdy nie powiedzieliby"

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽

Post autor: Słonko » 07 lut 2010, 20:55

Ja już nie wiem co mam, osłabienie jak przy jelitówce, dziwne stolce ze śluzem, niedobrze mi, ale wymiotów brak... to chyba jednak nie to :/

Awatar użytkownika
milko
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: milko » 07 lut 2010, 21:02

Chyba jednak bez fachowej pomocy się nie obejdzie, co? Przykre :smutny:
"Aby zrozumieć ludzi trzeba starać się usłyszeć to, czego nigdy nie mówią i być może nigdy nie powiedzieliby"

renataszneler
Debiutant ✽
Choroba: IBS

Post autor: renataszneler » 07 lut 2010, 22:08

z ta coca cola to prawda jak dzieci mialam chore na to dziadostwo to lekarka mi mowila zebym dawala dzieciom tylko wlasnie trzeba odgazowac i wiecie co??? pomagalo

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie

Post autor: ita71 » 07 lut 2010, 22:14

Agnieszka2 pisze:Pewnie mnie wysmiejecie, ale stosuje "belgijska domowa metode " na grype zoladkowa. Trzeba pic coca cole! Cole nalezy odgazowac(np.wrzucajac lyzeczke cukru i mieszajac) i pic w malych ilosciach ale czesto.
Mi lekarka mówiła,że Colę należy podgrzać... i pomagało na biegunkę,ale to było przed
chorobą,a raczej diagnozą synka.
Nigdy nie mów nigdy...

ESka

Post autor: ESka » 07 lut 2010, 22:25

Ja o coli odgazowanej też słyszałam. Ostatnio byłam u lekarza i podobno dużo ludzi zgłasza się z grypą żołądkowo jelitową. Został mi przepisany Floridral Forte, Enterol, Nifuroksazyd, Nospa Forte oraz Metoclopramidum no i gasec, który zawsze biorę. Jak nie przejdzie do jutra mam się zjawić ponownie u lekarza. I co najważniejsze trzeba uważać żeby się nie odwodnić.

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽

Post autor: Słonko » 07 lut 2010, 22:35

Oj, to widzę, że teraz jest to w modzie... tzn grypa jelitowa :/ Może jednak mam?

spiro
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: spiro » 07 lut 2010, 23:04

Mnie dopadlo wlasnie to samo:/
Od czwartku na zwolnieniu bo do pracy to juz nawet nie moglem dojsc.
No i u mnie takze bez wymiotow, same bigunki i bole brzucha ale "inne" niz przy zaostrzeniu.
Ale na szczescie jakos powoli przechodzi i trzeba bedzie jutro powrocic do zycia.
Życie jednak ma sens :)

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 07 lut 2010, 23:08

Pewnie mnie wysmiejecie, ale stosuje "belgijska domowa metode " na grype zoladkowa. Trzeba pic coca cole! Cole nalezy odgazowac(np.wrzucajac lyzeczke cukru i mieszajac) i pic w malych ilosciach ale czesto.
Ja sobie robie "kuracje" cola w zaostrzeniu co jakis czas i mam poprawe na okolo 2 dni ;)
Zasusza, chyba dlatego pomaga na biegunke.

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie

Post autor: ita71 » 07 lut 2010, 23:15

zrobię OT ,ale a propos Coli czy też Pepsi
kolega pracuje na statku i mówił,że Colą tudzież Pepsi polewają
zardzewiałe śruby,które nie chcą się odkręcić.
Jednak odgazowana działa na biegunkę i nie wiem w czym tkwi
ten fenomen.
Nigdy nie mów nigdy...

Unknown
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: Unknown » 07 lut 2010, 23:29

"Kwas ortofosforowy(V) stosowany głównie do wyrobu nawozów sztucznych (np. superfosfatu podwójnego). W przemyśle spożywczym ] jest stosowany jako dodatek do napojów gazowanych (np. Coca-Coli) jako regulator kwasowości (symbol E 338). Stosowany jest też do wytwarzania fosforanowych(V) powłok ochronnych na metalach, do wytwarzania wielu środków farmaceutycznych, oczyszczania soków w cukrownictwie, jako płyn do lutowania, w stomatologii, do wyrobu kitów porcelanowych, w lecznictwie i laboratoriach analitycznych. Jest także składnikiem fosolu - odrdzewiacza do stali"
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_fosforowy

Fenomen polega na uniwersalnym zastosowaniu jednego ze składników :D[/b]
How does it feel
To be on your own
With no direction home
Like a complete unknown
Like a rolling stone?

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 07 lut 2010, 23:44

Jednak odgazowana działa na biegunkę i nie wiem w czym tkwi
ten fenomen.
Ja pije gazowana, wiec mysle, ze to jednak nie chodzi o gaz. Odgazowana pewnie po prostu nie powoduje wzdec. Ja nie mam z tym problemow w ogole, wiec gazowana, czy niegazowana to obojetnie, aczkolwiek zostawialam na troche odkrecona, bo nie lubie mocno gazowanych napojow.

Juz nie robie OT. :razz:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 08 lut 2010, 10:45

Mi pani od biologi wyjaśniła w czym tkwi fenomen coli i biegunki.
Podczas biegunek się człowiek odwadnia prawda?
Najczęściej się człowiekowi nie chce pić, choć powinnien, a cola...zawsze smakuje. :D Więc ludzie piją colę, bo są odwodnieni a to automatycznie powoduje, że nie dochodzi do biegunek, bo piją z chęcią colę.

Co do odrdzewiania, chemiczka mi właśnie mówiła, że w coli jedynie co jest szkodliwe to dwutlenek węgla. Kwas ortofosforowy jest łagodnym kwasem i nie działa na ludzki organizm, choć ma właściwości odrdzewiające.

:mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”