Środki na alergię

W odpowiednich podforach piszemy o lekach, jakie stosujemy i jak stosujemy oraz o skutkach ubocznych

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jagna333
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 15 lip 2021, 09:47
Choroba: nie ustalono
województwo: lubelskie

Środki na alergię

Post autor: Jagna333 » 03 sie 2021, 10:14

Dziewczyny umieram! Macie coś sprawdzonego na alergię na pyłki polne /trawy? Mam silną alergię (katar, oczy). Używałam do tej pory super spreyu Avamys. To chyba jest na sterydzie. I nawet leków nie musiałam brac, bo sam psikacz do nosa mi pomagał, że nie czułam alergii. Ale czy to możliwe, że mój organizm się uodpornił? Jeżeli tak, to muszę kupić coś nowego. Co polecacie?

Rozmeline
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 21 lip 2021, 12:36
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Re: Środki na alergię

Post autor: Rozmeline » 03 sie 2021, 13:11

Moim zdaniem najlepiej to na receptę coś- mnie alergolog przepisywał telfexo lub telfast (tylko jak nie karmisz lub nie jesteś w ciąży). To leki z feksofenadyną ale są tez odpowiedniki z mniejszym stężeniem substancji czynnej bez recepty (coś ostatnio reklamowali w tv ale dokładnie nazwy nie pamiętam -jak zapytasz w aptece to na pewno Ci powiedzą). Bez recepty dobre działanie ma Amertil https://www.aptekagalen.pl/amertil-bio-10mg-10tbl
Z kolei w ciąży na katart sienny lekasz przepisał mi spray do nosa Tafen Nasal (na budesonidzie). Natomiast w czasie karmienia piersią dostałam na objawy alergii Zabak (krople do oczu), Eztom (do nosa, na Mometasonie. Inen krople z tym składnikiem to np. Momester) oraz Pulmicort na kaszel (do inhalacji, też na Budesonidzie).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”