OT z tematu Miażdżący ból kolan w nocy

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Jacekx
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Re: OT z tematu Miażdżący ból kolan w nocy

Post autor: Jacekx » 04 sty 2016, 19:11

Karolek mnie też kiedyś bolały nogi ale jak się okazało mięśnie po lekach przeciw cholestrolowych ( zawierających statynę) to raz i gd przestałem je brać problem zniknął.

Dwa to pojawiły się 2 lata temu bóle związane z puchnięciem nóg a szczególnie lewej nogi ...zlekceważyłem trochę je zrzucając ich pojawienie się na problem z nerkami i tu błąd bo gdyby nie trochę szczęścia moje kłopoty zakończyć się mogły zatorem płucnym w skutek zakrzepicy żył głębokich na którą zachorowałem (jest to podstępna choroba która ujawnia się często nagle a czasami dopiero po zejściu pacjenta np. zator płucny w czasie snu - jest to taki cichy zabójca) :mad:

Kiedy można szczęśliwie zdiagnozować zakrzepicę żył głębokich?
Jeśli jest...

Samopoczucie jak przy grypie czy ostrej anginie i wysoka temperatura nawet do 40 stopni Celsjusza. Do tego dochodzą mocno spuchnięte nogi głównie lewa noga...

Trzeba wtedy na CITO do szpitala gdzie wykonują USG dopplerowskie żył w którym wychodzi czy żyły są zapchane i jak są zapchane.
Jeśli Doppler wykaże zakrzepicę to kładą na te pierwsze niebezpieczne dni choroby do szpitala na obserwację z leczeniem.
Ja leżałem w szpitalu przez tydzień czasu - leki przeciwzakrzepowe warfin --> zastrzyki w brzuch, lek przeciwbólowy w moim przypadku pyralgina , antybiotyk osłonowo Cipronex ,leżenie w łóżku z nogami wysoko (wałek z koca).

http://www.chorobynaczyniowe.pl/joomla1 ... yn-dolnych
Ostatnio zmieniony 04 sty 2016, 19:27 przez Jacekx, łącznie zmieniany 1 raz.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 04 sty 2016, 19:13

Szanowny Panie Jacekx,
po raz kolejny napada pan na mnie w dość niegrzecznej formie.
Napisałam
Pyralginy nie polecam
i nic więcej, ani mniej. Jeśli ma Pan kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem, to proszę więcej nie komentować moich postów i tłumaczyć mi rzeczy o których wiem w formie, którą można uznać za obraźliwą.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 04 sty 2016, 19:32

Mamcia pisze:Szanowny Panie Jacekx,
po raz kolejny napada pan na mnie w dość niegrzecznej formie.
Napisałam
Pyralginy nie polecam
i nic więcej, ani mniej. Jeśli ma Pan kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem, to proszę więcej nie komentować moich postów i tłumaczyć mi rzeczy o których wiem w formie, którą można uznać za obraźliwą.
Sorry co w tym co napisałem jest obraźliwego niech inni ocenią
jacekx pisze: Dlatego mamcia nie pisz , że nigdy przy NZJ nie można stosować pyralginy

Bo wybranie leku przeciwbólowego zależy od lekarza w sytuacjach przedłużających się bóli ale też od reakcji pacjenta na ten lek.
jeśli to słowo nigdy obraża i jest to napad to przepraszam :smutny:

Mamcia to Ty masz czasami problem gdy czyjś komentarz neguje Twój... mój cytat z innej dyskusji gdzie też mnie rugasz...
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... 027#412027
jacekx pisze: mamcia dedykacja dla Ciebie i trochę wyluzuj...

https://www.youtube.com/watch?v=j6cCHuc3aOA

uśmiechnij się też czasami do jackax a nie objeżdżaj go :)

:papa: :friends:
Zrobiło mi się przykro bo nie jest i nie było nigdy na Tym Forum moją intencją kogokolwiek obrażać

to ja czuję się teraz obrażony przez Ciebie Mamcia.

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 04 sty 2016, 20:08

Pax Mamcia ... Do moderatorów zgadzam się na usunięcie mojego przedostatniego komentarza z cytatami gdy mamcia zgodzi się na też na usunięcie swojego gdzie uważam niesprawiedliwie zostałem zaatakowany przez nią .

Forum uważam nie powinno być miejscem na obrażanie ...

:friends:
Ostatnio zmieniony 04 sty 2016, 20:19 przez Jacekx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Brawurka » 04 sty 2016, 20:12

Jacekx, bardzo Cię proszę - nie używaj kolorowych czcionek, które są charakterystyczne dla Moderatorów.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii

Obrazek

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 04 sty 2016, 20:17

Przepraszam ...Które Brawurka czcionki czy ich kolory są dla Was zastrzeżone.
Nie ma tego chyba w regulaminie :smutny:
Ja po prostu próbuję wykorzystywać wszystkie możliwości techniczne Forum NZJ a nie ma ono ich za wiele :idea:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 04 sty 2016, 20:21

hm...to jest temat :[quote] Miażdżący ból kolan w nocy[/quote]
może by tak wydzielić ten OT
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃

Post autor: Brawurka » 04 sty 2016, 20:58

Jacekx pisze:Przepraszam ...Które Brawurka czcionki czy ich kolory są dla Was zastrzeżone.
Nie ma tego chyba w regulaminie :smutny:
Ja po prostu próbuję wykorzystywać wszystkie możliwości techniczne Forum NZJ a nie ma ono ich za wiele :idea:
Kurcze Jacek, próbuję dać do zrozumienia, że kolorów powinni używać Moderatorzy, Specjaliści. Naprawdę na poważnym forum źle czyta się posty, w których świeci kolorem i mordkami jak na choince. Dlaczego tak ciężko to zrozumieć?
Chcesz być wiarygodny w tym co piszesz, to pisz z powagą, bo można Cię odebrać jak gimnazjalistę patrząc na Twoje posty. Bez urazy, nie atakuję Cię, a piszę szczerze jak to wygląda z boku.

Obrazek

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 04 sty 2016, 22:02

Spoko, spoko :smutny: postaram się ale kolorów starałem się używać w celu wyróżnienia a i z emotkami staram się uważać.

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃

Post autor: Brawurka » 04 sty 2016, 22:31

Jacekx, uważasz, że tylko Ty powinieneś być wyróżniony? Jeśli już to wszyscy, bo WSZYSCY tu jesteśmy chorzy.
Skończmy z dziecinadą i weźmy się profesjonalnie do roboty. Nie jest to Jacku skierowane w Ciebie, a w ogół.
To forum ma zagubionemu pokazać, że trafil w odpowiednie miejsce, do ludzi z wiedzą, a forum jest profesjonalne.
Kwiatuszki i kolorki to na blogach nastolatki używają. Nie róbmy popeliny - róbmy forum - kopalnię wiedzy! Dla chorujących, dla naszych być może dzieci i wnuków!
Niech forum stanie się zrozumiałe i przejrzyste :)

Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 05 sty 2016, 11:05

Jacekx pisze:kolorów starałem się używać w celu wyróżnienia
tu raczej chodzi o to,że podkreślisz = ale 1 zdanie czy wyraz. i wtedy jest ok.
Przy takiej ilości kolorów w całym poście robi się obrazek, który razi w oczy i tekst staje się raczej nieczytelny,oczy szybko uciekają z takiej pstrokacizny.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 05 sty 2016, 12:39

Przepraszam wszystkich za wszystko ...rozgadałem się rzeczywiście na Forum ponad miarę
postaram ograniczyć się do wątku z moją chorobą pozdrawiam.

:friends:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 05 sty 2016, 16:10

Jacekx pisze:postaram ograniczyć się do wątku z moją chorobą pozdrawiam.
wyluzuj,po co się spinać...
Wiesz,tu na forum większość ma doświadczenia z swojego chorowania,więc czasami warto to podkreślić.Każdy choruje po swojemu,to też ważne czasami ,szczególnie dla nowych użytkowników chorych.
Chodzi o to,że nie wszystko co my doświadczyliśmy i inni na to natrafią.
Przykład jedzenie,jedni robią testy aby wyeliminować alergeny,które im podbijają stan chorobowy,a inni jedzą wszystko i ok.Jednemu pomagają takie leki innemu inne.Czasem nie wiadomo dlaczego...
Trzeba jednak się czegoś trzymać i lepiej że są to "medyczne" procedury i wskazania.
I tyle...
Nic na siłę,na siłę powielając swoje doświadczenia można komuś zrobić krzywdę.
No i czasem lepiej "skasować " napisany post na szybko niż kierować się impulsem.
Czytają to wszyscy,teraz,a i za jakiś czas,a wtedy nikt nie będzie wiedział że kogos poniosły nerwy.Będzie chciał wiedzy,a napotka wielką dyskusję dla niego niezrozumiałą.
Nie wszyscy muszą być wojownikami,a że nie zgadzamy się z niektórymi postami innych użytkowników,to nie musimy od razu iść w zaparte :wink:
Często dowiduję się tu od młodszych doświadczeniem o nowościach,ale i innych terapiach skutecznych i o to chodzi.
Trzeba być otwartym ...
Forum ma służyć i bawić ,pomagać... i jeśli umiemy to trzeba to robić,ale zawsze jest możliwość że to inni mają rację.
Luzik ...i spoko....

A z pyralginą od której zaczeła się dyskusja to jest bardzo różnie.
Po Aspirynie jelita idą w wielkie zaostrzenie,po Pyralginie u mnie podobnie było.
Paracetamol i Tramal zaś to skuteczne leki przeciwbólowe i nie robią nic złego w jelicie.
Ale wcale to nie znaczy że są skuteczne dla innych.
I tyle.

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”