Miasto w którym chce się żyć

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Miasto w którym chce się żyć

Post autor: obyty.z.cu » 06 lis 2014, 15:29

przeglądam sobie i czytam net,a tutaj zaskoczenie,normalnie NEWS,czyli żyje w mieście "w którym chce się żyć" jak zresztą głosi hasło reklamowe naszego miasta.
Ciekawe jednak jest to,że na portalach leszczyńskich wiadomości przoduje narzekanie..czyli ranking swoje,ludzie swoje,a przodują hejterzy -narzekacze,wszędzie i z wszystkiego.
Jakie to Polskie...
A ja lubie swoje miasto !
10 najlepszych miast pod względem jakości życia
(punktacja od 0 do 100)

70Warszawa
66Sopot
60Wrocław
59Rzeszów
58Ostrołęka
57Gdańsk
57Leszno
56Kraków
56Tychy
56Poznań
Source: Polityka Get the data
http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/1,1 ... orzej.html
nawet Kraków za nami :razz: muszę pokazać to córce która woli tam mieszkać :wink:
lepiej syn wybrał- Wrocław wysoko stoi :roll:
Natomiast w niechlubnej czołówce najgorszych miast znalazły się Chorzów (36 punktów), Włocławek (33 punkty) i Wałbrzych (28 punktów). Co ciekawe, większość miast, które zdobyły niską liczbę punktów w kategorii "Ogólny indeks jakości życia", znajduje się na Śląsku.
Ciekawe czy i Wy tak oceniacie swoje miasta ?
Lepiej się chwalić miastem niż ..być hejterem :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Miasto w którym chce się żyć

Post autor: Mamcia » 06 lis 2014, 19:54

Ja się obśmiałam, bo w tejże Warszawie (I miejsce w kat. zdrowie) na wizytę u rodzinnego czekam 3 miesiące, ale ponieważ mam abonament (czytaj odliczone z tych statystycznie wyższych zarobków) to nie korzystam z NFZ jeśli nie muszę.
Jak się robi taki ranking to powinny być ceny wynajmu mieszkać do zarobków, bo nie można liczyć bonusu za urodzenie i mieszkania przy rodzinie, koszty dojazdu do pracy, ceny i dostępność usług itp.
Oczywiście gratuluję Lesznu i jak będę miała okazję to się wybiorę, bo byłam ostatni raz ... za starego systemu.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 27 lis 2014, 14:36

Kalisz- piękne miasto, na serio PIĘKNE miasto, ale źle gospodarowane... :( Tutaj się powstrzymam przed rozwinięciem tej części posta, bo wejdę w politykę.

Wszystko byłoby fajnie, gdyby to miasto żyło, tętniło życiem, a tak to wieczorami jest to wymarłe miejsce, po którym strach się poruszać po zmierzchu... Wieczorami nie ma dokąd pójść- Kalisz ucieka do Ostrowa Wielkopolskiego na imprezy, a Ostrów z kolei wie, że w Kaliszu nic się nie dzieje i nie dziwią się przybyłym do ich miasta.

Poza tym... W tym mieście hucznie świętuje się setną rocznicę zburzenia, spalenia miasta, a nie odbudowania. Było o tym głośno, były bardzo krytyczne opinie, ale ktoś i tak miał z tego korzyść..

Brak dobrych specjalistów jeśli chodzi o służbę zdrowia. Dużo lekarzy jest przyjezdnych- Łódź, Poznań, nawet Kraków- ale miejsc do niech nie ma już na początku roku...

Taki to oto Kalisz.... :smutny:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 27 lis 2014, 17:05

Mamcia pisze: na wizytę u rodzinnego czekam 3 miesiące,
jestem tym zszokowany,u mnie problem tylko wtedy gdy lekarz na urlopie.Wprowadzono rejestracje telefoniczną i spoko,tyle że cięzko się z rana dodzwonić,więc czasem lepiej samemu pojechać.
Za to recepty bez probemu,zostawiam kartkę,i na drugi czy 3 dzień odbieram.
Oczywiście tylko u rodzinnego.Specjaliści to inna inszość.
Natuśka pisze:Wszystko byłoby fajnie, gdyby to miasto żyło, tętniło życiem, a tak to wieczorami jest to wymarłe miejsce, po którym strach się poruszać po zmierzchu... Wieczorami nie ma dokąd pójść-
czyli jak w Lesznie.
Pierwszym punktem od 20 lat w wyborach jest rewitalizacja starówki,bez powodzenia,no bo miejscowi kupcy blokują wszystkie inicjatywy.Trzeba przyznać że mało się wieczorami dzieje,ale nie ma co ukrywać,często to wynika też z małego zainteresowania.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 27 lis 2014, 17:48

obyty.z.cu, a macie w Lesznie studentów?
U nas są 2 niemałe uczelnie- PWSZ i UAM filia z Poznania, nie liczę innych zamiejscowych siedzib, studentów dużo, ludzie spragnieni rozrywki, a dalej cisza...

W Kaliszu też mają rewitalizować Rynek Główny. Tylko, że co niektóre głowy to pojęcie mylą z resocjalizacją :neutral:
W centrum potrafili zrobić skwerek Rozmarek który zrobili- było uroczyste otwarcie i tyle... Skończyło się.
Mam nadzieję, ze II tura przyniesie jakieś pozytywne zmiany(przepraszam, ze uciekam się teraz do polityki), bo wszyscy się kiszą, nikt się nie wychyla, żeby tylko na tym nie stracić, każdy siedzi cicho jak pod miotłą... Ech... :/
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 27 lis 2014, 18:13

Natuśka pisze:a macie w Lesznie studentów?
oczywiście...na miarę miasta będącego kiedyś wojewódzkim :wink:
http://www.uczelnie.pl/index.php?s=2&m=18
powiedziałbym że z edukacją jest u nas ok.
Nie będę jednak wypowiadał się o poziomie,szczególnie tych prywatnych.
Natuśka pisze:studentów dużo, ludzie spragnieni rozrywki, a dalej cisza...
no tak,ale w przewadze to miejscowi i okoliczni,czyli wieczory w domu.
Prawdę powiedziawszy,nie znam tematu.
Leszno Żużlem stoi !! znane z tego i lubianego sportu,tam są imprezy,inne już nie tak popularne.
Choć np. Piknik Szybowcowy ściągnął pewnie z 80 tys.,więc czasem się dzieje.

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”