Problemy w koncentracji, w zapamiętywaniu

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Emilo
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: Problemy w koncentracji, w zapamiętywaniu

Post autor: Emilo » 22 sty 2008, 20:22

Mi jak nic nie wchodzi do głowy to zawsze ide na spacerek na powietrze żeby mi wywiało te martwe szare komórki :wink: i jak sobie tak pochodze pogadam ze znajomymi to odrazu lepiej mi sie uczy!!

Podsumowywując staram sie zrelaksować :roll:

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 22 sty 2008, 20:28

Smerfetka potrzebuje trochę czasu, żeby wydobrzeć i wrócić do formy. Myślę, że uczyć powinna się tyle, ile da rady, nic na siłę, a jak będzie miała trochę gorsze oceny, to przecież nie tragedia, najważniejsze, że zdrowieje. Z pewnością to w jakiej kondycji jest teraz wpływa na jej koncentracje i możliwości opanowania materiału, nic na siłę. W razie niepowodzenia, będzie mieć przecież mozliwość poprawki, przecież to w jej wypadku zrozumiałe. Ja miałam zaostrzenie na koniec sesji, było ciężko, ale jakoś przebrnęłam. Życzę powodzenia. Da sobie radę.
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Careme
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: Careme » 07 lut 2008, 18:41

Moim zdaniem jako, że znam temat z autopsji ze względu na zawód - nauczyciel akademicki powinna zdawanie sesji zacząć od łatwych przedmiotów, a tzw. "kobyły" zostawić sobie na później. W końcu jest coś takiego jak sesja poprawkowa i sam będąc studentem na indywidualnym toku studiów przenosiłem część egzaminów na wrzesień.

Z doświadczenia wiem, że wystarczy 7-14 dni na przygotowanie się do danego przedmiotu. I nie ma co się zniechęcać jeśli otrzyma ocenę dostateczną, w końcu to oznacza, że opanowała dany przedmiot w dostatecznym stopniu a w sytuacji choroby to już jest jakiś sukces, prawda?

Misia

Post autor: Misia » 08 lut 2008, 10:39

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Zablokowany

Wróć do „Nasza Psychika”