nie wiem co dalej robic:(

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Viola_0204
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

nie wiem co dalej robic:(

Post autor: Viola_0204 » 17 wrz 2007, 20:49

Hejka!
Pisze w tym dziale chociaż nie wiem czy dobrze wybrałam...jeśli nie to przepraszam.
Ogólnie chodzi o to ze nie wiem co mam dalej robić:(
Sytuacja wygląda tak, że od 9miesięcy jestem chora wykryli zapalenie żołądka i zapalenie esicy...oczywiście przyczyna nieznana. Zmieniałam już tylu lekarzy i żaden nie chce mi pomóc.
Dostałam sulfosalazyne i to wszystko, ogólnie od wszystkich słyszałam "to nic takiego" a jednak nie przechodzi. Już nie mam pomysłu co dalej z tym zrobić...
znajomy lekarz(niestety mieszka b.daleko) powiedział że wyniki z kolonoskopii przypominają zarówno cu jak i cd, tak samo stwierdziła ranka w temacie "pomoc interpretacji wyników" a lekarze dalej przystają przy swoim że to nic...i co teraz? Brać tą sulfosalazyne i czekać na rezultaty czy może jest jakieś inne rozwiązanie? :smutny:
http://www.e-net.ovh.org/forum/
Stronka o IBS->zapraszam IBS'owców:)

Awatar użytkownika
Kleopatra
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u partnera
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Re: nie wiem co dalej robic:(

Post autor: Kleopatra » 17 wrz 2007, 20:53

To może idz prywatnie do lekarza..na forum jest wielu polecanych specjalistów...żadnej choroby nie powinno się bagatelizować... Skoro czujesz się źle to znaczy że to jednak nie jest 'nic takiego'...
<b>Jestem szczęśliwa</b>
Spełniają się moje marzenia...

<b>Starosta roku!!!</b>
Studentka...pedagogiki o specjalizacji resocjalizacja z profilaktyką społeczną..

Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine

Viola_0204
Początkujący ✽✽

Post autor: Viola_0204 » 17 wrz 2007, 20:58

hmm..no własnie byłam u jednego polecanego,wprawdzie nie na forum gastrologa...skończyło się na tym że upierał się przy IBS'ie a stany podgorączkowe zwalił na co innego...

Mania
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Mania » 17 wrz 2007, 21:37

Ja myślę że powinnaś udać się do tego swojego znajomego lekarz, myślę że on by Ci zrobił bardziej dokładne badanie.
Ja z własnego doświdczenia wiem że czasami warto jechać dalej niż czekać na jakieś rezultaty poprwy. :idea:
Szczęście to jedna rzecz jaka się mnoży gdy się ją dzieli

Viola_0204
Początkujący ✽✽

Post autor: Viola_0204 » 17 wrz 2007, 21:46

No niestety odległość uniemożliwia nam spotkanie(jest zagranicą aktualnie).
Najgorsze w tym wszystkim chyba jest to że już kompletnie straciłam zaufanie do lekarzy...
Chyba znów zmienię lekarza może w końcu trafie na kogoś odpowiedzialnego i kompetentnego...
co do dokładniejszych badań to chyba już miałam komplet...i właśnie dlatego diagnoza stanęła w martwym punkcie. Miała to rozwiązać kolonoskopia która jak widać nie pokazała zbyt wiele by coś stwierdzić....
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2007, 21:49 przez Viola_0204, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Devil
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Devil » 17 wrz 2007, 21:47

Witaj :)
Viola_0204, byłaś u polecanego ale to nie znaczy że on się orientuje w tych schorzeniach najlepiej by było iść do jakiegoś co leczy nasze schorzenia przypadłości bo gastrolog gastrologowi nie jest równy a znam to z doświadczenia
masz PW
[you] cześć :))

Ela
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Post autor: Ela » 17 wrz 2007, 22:43

Niestety, ja przez całe lata tak chodziłam od lekarza do lekarza i słyszałam, że to nic takiego, że taka przemiana materii, że taka moja uroda. Nikt nie zlecał porządnych badań. Skończyło się dość dramatycznie. Dziś jestem przekonana, że w jakimś stopniu to wynik braku leczenia przez wiele lat. Dlatego bardzo polecam szukanie dobrego lekarza, zwłaszcza, jeśli jest prawdopodobieństwo, że to nzj. I tu muszę rozłożyć ręce, bo nie wiem, kogo polecić w okolicy. Może inni będą mieli jakiś pomysł.
CU, j-pouch

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 17 wrz 2007, 22:48

mozesz sprobowac poczekac.
ale dla mnie jesli nie ma przyczyny to leczenie jest jak walenie kula w plot..no chyba ze nie mozna owej przyczyny znalezc.
podobnie jak przedmowcy twoerdze ze moglabys udac sie do znajomego lekarza.z nim bedziesz mogla troche pertraktowac,podyskutowac czy owa diagnostyka ktora on zaleca jest trafiona.
jesli nie mozesz to moze on ci poleci jakiegos swojego znajomego tutaj?
Obrazek

Viola_0204
Początkujący ✽✽

Post autor: Viola_0204 » 17 wrz 2007, 23:26

Ok doszłam do wniosku że spróbuje tam gdzie GrzegorzKrak chodzi :wink:
Mam nadzieję że prywatnie bardziej się przyłoży :)
Po prostu mam dość czekania..bo ile można czekać bezczynnie...
A takie pytanko jeszcze, czy idąc prywatnie muszę mieć skierowanie od lekarza rodzinnego?

Awatar użytkownika
Devil
Początkujący ✽✽

Post autor: Devil » 17 wrz 2007, 23:29

nie nic nie potrzebujesz by tam podejść tylko kasę i weź wyniki badań jakie masz
[you] cześć :))

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 17 wrz 2007, 23:37

sprobuj Violu popytac czy nie moze dac ci na badania ktore pozwola ustalic przyczyne tego zapalenia.

powodzenia zycze :)
Obrazek

Viola_0204
Początkujący ✽✽

Post autor: Viola_0204 » 18 wrz 2007, 09:53

Ranko a jakie badania mogę ustalić przyczynę? Bo myślałam że tylko kolonoskopia może wyjaśnić to....

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 18 wrz 2007, 12:56

no tak ale tobie wyszlo zapalenie esicy tak?
jednak przyczyn zapalenia esicy moze troszke byc i na podstawie wywiadu twojego mozna te przyczyny albo podejrzewac albo probowac wykluczyc.
np. jesli przyczyna jest bakteria to kolonoskopia raczej tego nie wyjasni,natomiast moze pomoc badanie kalu.
jesli alergia to testy.itd. :)

oczywiscie to jest tylko to co ja mysle. lekarze z doswiadczeniem byc mzoe widza to inaczej :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 18 wrz 2007, 13:17

Violu,

może pomoże Ci moja histroria, ja na początku choroby miałam robioną kolonoskopię i wyszedł stan zapalny w jelicie grubym, miałam szczęście i trafiłam po tym badaniu na wspaniałego lekarza, który wysłał mnie do szpitala na "postawienie diagnozy", miałam tam robione badania: USG, Kolonoskopię (jeszcze raz), gastroskopie, poziewy kału, kał na pasożyty, badanie w kierunku Yersini z krwi, przeciwciała na gluten, badania z krwi morfologia ogólna, hormony, biochemia, pasarz jelita cienkiego itp. Nie wiem czy aż tyle trzeba było, ale po tych wszystkich badania postawiono w szpitalu diagnozę, że to CU. Niestety po wyjściu ze szpitala i wielu innych prypetiach, obinia tu na formu Mamci i lekarza mojego prowadzącego jest taka, że w sumie to nie wiadomo co to tak do końca. Mi pomogła sterydoterapia i sufla. Nie wiem jakie badania miałaś robione, ale może trzeba ich więcej wykonać, żeby wykluczyć inne choroby. A i wtedy może do końca nie będzie wiadomo (tak jak w moim przypadku) co to za świństwo.

Viola_0204
Początkujący ✽✽

Post autor: Viola_0204 » 18 wrz 2007, 21:43

No i po wizycie u lekarza...
ogólnie dostałam sulfosalazin en, tribux i pramolan(antydepresyjny). Dwa pierwsze już brałam...sulfosalazyne przez miesiąc jednak wiem ze to zbyt krotko żeby było widać rezultaty, drugie brałam i tez nie pomagało...co do trzeciego wątpię żeby cokolwiek zdziałał(wg mnie nie jest to na tle nerwowym).
ogólnie lekarz powiedział ze na razie jest tylko małe zapalenie i mogło to sie zrobić ze stresu.
Nie znam sie na tym wiec nie dyskutowałam na ten temat. ogólnie doszliśmy do wspólnego wniosku który jest taki, że jeśli za 2tyg nie będzie widać rezultatów to dostaje skierowanie do gastrologa. Oczywiście pójdę jeszcze prywatnie :roll:

Zablokowany

Wróć do „Nasza Psychika”