Crohn a nadwaga

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jacekx
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Re: Crohn a nadwaga

Post autor: Jacekx » 22 kwie 2016, 22:04

Dziękuję Obyty.Z.Cu w sumie chodziło mi o to samo co wyjaśniasz...
Bizonik swoje bóle wrzuca do jednego wora a to może mu zaciemniać stan jego jelit w chorobie.

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 23 kwie 2016, 11:53

Czytam i czytam i cały czas się edukuje. Wiem jedno że każdy z nas reaguje inaczej. Mam nadzieję że mimo bólu w prawym boku tam gdzie mam zespolenie zaczynam wchodzic w remisje choroby. Biegunki się normują, jelita nie warczą i nie są zgazowane a co ważne pozbyłem się wielkiego wzdętego brzucha.

Za Waszymi radami zmieniłem sposób odżywiania. Jem czesto mniejszymi porcjami. Staram się dodawać dużo błonnika w obydwu postaciach choć z przewagą tego rozpuszczalnego.
Waga narazie stoi w miejscu ale myślę że to kwestia czasu i zacznie coś się dziac.
Odstawiłem cukier prawie do minimum, to minimum to cukier pozyskiwany z owoców głównie z jabłek i bananów. Staram się jeść etapowo rano węglowodany z błonnikem i potem powoli przechodzę w białka aby na noc zjeśc białko z rozpuszczalnym błonnikiem. Śpi mi się ciut lepiej, nie chodzę tak zmęczony.
Cierpliwie czekam na operacje i liczę że po zacznie się nowe wyedukowane życie z CD
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 23 kwie 2016, 20:25

Tak trzymaj jeśli Ci Bizonik to pomaga :spoko:

Jeśli jeszcze jakoś uda Ci się wprowadzić ruch np. basen czy rower lub systematycznie nawet drobne ćwiczenia wzbudzające spalanie to zobaczysz sam , że waga drgnie w dół .

Bizonik u mnie 2 i 1/2 roku racjonalizacji ( nie odchudzanie) i ruch (1-2 h pieszo dzień w dzień) dała prawie 14 kg (co przy jak miałem 85 kg --> 16,5% spadku wagi).
Była to drobna racjonalizacja odżywiania i ruchu ale spowodowała , że jestem blisko wagi max dla mego wzrostu.
Brakuje mi tylko 1 kg :jupi: :brawo:

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 25 kwie 2016, 22:42

Dziś 21 dni bez cukru. Trudny dzień cały w trasie Warszawa-Suwałki-Warszawa. Lekkie rozluźnienie z jedzeniem, rano 2 plastry ciasta drozdzowego z maslem i pół szklanki płatków owsianych zalanych wodą. Potem dwa banany i pierś z kurczaka zjedzone w dwóch posiłkach. Wracając obiad i tu duże odstępstwo, smażony okoń z duszonymi warzywami a po powrocie zmiksowane banan z jablkiem.
Wypiłem do tego, rano herbate i czarna kawe potem 2 litry wody nie gazowanej jeden power rade ( mega słodki był) wymieszany z 0,5 wody nie gazowanej a na zakonczenie sącze herbatke z dzikiej róży z żurawiną.

Ciut pozwoliłem sobie dziś, muszę nauczyć się przygotowywać sobie posiłki na takie trasy.
Od wczoraj zamknęła mi się przetoka, ne wiem czy to dobrze. Czy nie zbiera się ropa w kanale choć ostatnio leciało dużo mniej.
Czekam cierpliwie, jutro biorę się za rower:)

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 25 kwie 2016, 23:06

Bizonik pisze:Wracając obiad i tu duże odstępstwo, smażony okoń z duszonymi warzywami a po powrocie zmiksowane banan z jablkiem.
Wypiłem do tego, rano herbate i czarna kawe potem 2 litry wody nie gazowanej jeden power rade ( mega słodki był) wymieszany z 0,5 wody nie gazowanej a na zakonczenie sącze herbatke z dzikiej róży z żurawiną.

...
Czekam cierpliwie, jutro biorę się za rower :)
Twoje mniam, mniam Bizonik :wink: :mniam:

Czekam cierpliwie, jutro biorę się za rower :)
Nie za szybko ten rower... ?

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 26 kwie 2016, 08:19

Jacku a kto powiedział że za jeżdzenie:), zrobiłem sobie dzień wolny po wczorajszej trasie i mam w planie przeglądy rowerowe i może lekki test.
Muszę zacząć gubić kg:(

Powiedzcie mi jeszcze czy przy braniu metronidazolu przez 3 miesiące zauważyliście u siebie zmiany.
Mam metaliczny posmak w ustach a do tego taki słabo przyjemny zapach, nie wiem czy to złogi wychodzą przez skórę czy to leki. Jak leżałem w 2011 roku po operacji to też miałem podobny zapach. Bardzo mnie on drażni a mycie nie pomaga aby się go pozbyć.

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 26 kwie 2016, 08:58

Bizonik pisze:...

Powiedzcie mi jeszcze czy przy braniu metronidazolu przez 3 miesiące zauważyliście u siebie zmiany.
Mam metaliczny posmak w ustach a do tego taki słabo przyjemny zapach, nie wiem czy to złogi wychodzą przez skórę czy to leki. Jak leżałem w 2011 roku po operacji to też miałem podobny zapach. Bardzo mnie on drażni a mycie nie pomaga aby się go pozbyć.
Nie miałem takich skutków przy braniu metronidazolu ... ale to ja.

Gdybym miał szukać odpowiedzi na Twe pytanie to szukałbym jej w:

a) skutkach ubocznych leków które bierzesz , bądź braleś - piszesz , że tak już odczuwałeś w 2011;
b) w Twoim aktualnym pożywieniu;
c) wodzie którą spożywasz ;
d) problemach skórnych które nam w NZJ towarzyszą ...ja miałem przez jakiś czas pękanie skóry na rękach "aż do żywego mięsa";
e) jakieś nowe problemy zdrowotne - X ? ( poprzez objawy poszukaj w necie i konsultacja ze swoim lekarzem albo samego lekarza rodzinnego zapytaj przy najbliższej wizycie)

http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-s ... 35976.html

https://portal.abczdrowie.pl/metaliczny-posmak-w-ustach

http://medyczka.pl/wzdecia-ugniatania-k ... czny-36357

https://pl-pl.facebook.com/OptimaMedWro ... 8522460878

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2016, 09:11 przez Jacekx, łącznie zmieniany 5 razy.

Mjk
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita

Post autor: Mjk » 26 kwie 2016, 09:58

Bizonik, jak brałem Metronidazol, to też po kilku dniach miałem ten paskudny metaliczny posmak w ustach. Używałem płyn do płukania jamy ustnej, ale w sumie niewiele pomagało. Na szczęście przeszło zaraz po zakończeniu leczenia. Przez jakiś czas język też miałem cały jakby pomarańczowy, trochę jak przy jakiejś grzybicy. Chyba taki urok tego leku, ale w porównaniu z innymi antybiotykami, ten jest i tak względnie łaskawy jeśli chodzi o jakieś skutki uboczne :wink:

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 26 kwie 2016, 10:57

Mataliczny smak to wiem że po metro, pomaga mi na niego sok z cytryny. Bardziej drażni mnie ten zapach, taki szpitalny fuj

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 26 kwie 2016, 14:19

Mjk pisze:Bizonik, jak brałem Metronidazol, to też po kilku dniach miałem ten paskudny metaliczny posmak w ustach. Używałem płyn do płukania jamy ustnej, ale w sumie niewiele pomagało. Na szczęście przeszło zaraz po zakończeniu leczenia. Przez jakiś czas język też miałem cały jakby pomarańczowy, trochę jak przy jakiejś grzybicy. Chyba taki urok tego leku, ale w porównaniu z innymi antybiotykami, ten jest i tak względnie łaskawy jeśli chodzi o jakieś skutki uboczne :wink:
Mjk po prostu miałeś grzybicę.
Bizonik też się chyba jej dorobił.

Metronidazol fakt łaskawy a nawet pomógł w zaleczaniu mi jelit "po rozjechaniu ich" po ostatnim zabiegu chirurgicznym tzn. środkach przeciwbólowych

Szpitalny zapach to mogą być też środki odkażające stosowane u Ciebie w domu bądź w pracy jeśli pracujesz.

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 26 kwie 2016, 18:00

Jacku sugerujesz jakieś dodatkowe badania w kierunku grzybicy?
Ten szpitalny zapach jest ewidentnie zapachem ze skóry więc niemożliwe że przez środki dezynfekcyjne.
Do opatrunków używam tylko octanisept i plastry plus gaziki jałowe.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2016, 22:20 przez Bizonik, łącznie zmieniany 1 raz.

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 26 kwie 2016, 22:08

sugeruję podyskutować o tym z lekarzem rodzinnym a przy okazji ze swoim gastro :idea:

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 28 kwie 2016, 08:30

Dzień bez stresu to dzień stracony.
Wczoraj wypadek samochodem, od 14.30 do 24 w szpitalu. Uraz szyi i barku i drobne otarcia. Dodatkowo zrobili usg brzucha i tomografie czy wszystko wporzadku z jelitami po ściśnieciu pasami.

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 28 kwie 2016, 09:21

Ty to masz farta ... :smutny:

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 05 maja 2016, 23:49

Walcze non stop z dietą, szukam smaków, i jest nie źle. Waga stoi ale pewnie ruszy czasu trzeba.
Natomiast bardzo matwi mnie mój zapach, normalnie śmierdze apteką, lekami. Częste kąpiele nie wiele dają, dwa razy dziennie zmieniam ubrania, rożne płyny do kąpieli i nic to nie daje. Koszmar jakiś.
Zastanawiam się nad tyogdniową dietą oczyszczającą na bazie soku z cytryny i wody.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”