waga

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
wilczacy
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Kontakt:

waga

Post autor: wilczacy » 20 lut 2008, 12:11

Czesc! jestem juz 3 tygodnie po operacji usuniecie j.grubego i wytworzenia zbiornika j.pouch i wogole nie przytylem:( mam ileostomie..w sumie przed operacja bylem bardzo niedozywiony..(caly miesiac przed zabiegiem na zywieniu pozajelitowym)wogole cu mnie wykonczylo..schudlem ze 30 kg i przez 8 miechow non stop szpital praktycznie..waze 55 kg po operacji..w sumie dopiero co dochode do siebie sily jeszcze nie ma za duzo..jesc tez duzo nie jem bo apetyt slaby..i tak jakos..hmmm..a jeden kolega z forum to pisal ze w miecha po operacji przytyl 12 kg:) pozazdroscic:)..ale to indiwidualna sprawa:)..chcialbym sie dowiedziec jak to bylo u Was!i czy jest jakis sposob na tycie:D..mam 187 cm wzrostu i waze 55kg:/ a kiedys to i 100kg wazylem heh.
Pozdrawiam Wilczacy!
pEaCe!

hmm i jeszcze jedno pytanie. Czy chodzicie w pasie?..czy jak jestem narazie w domu i nie przemeczam sie za bardzo to musze go uzywac?jakie Wy macie do tego podejscie...

Dexter
Debiutant ✽
Choroba: CD
Kontakt:

Re: waga

Post autor: Dexter » 20 lut 2008, 21:40

No coz ja po wyjsciu ze szpitala (16 dni po wylonieniu stomii) wazylem 33kg przy wzroscie
173 cm. Nie moglem patrzec na siebie, wygladalem jak szkielet :( , jednak juz od tygodnia jadlem miesko i ziemniaczki i nic mi nie bolalo :) a to bylo dla mnie najwazniejsze. Wyszedlem ze szpitala 1 pazdziernika zeszlego roku, obecie waze cos kolo 69 kg :). Przez dwa tyg po wyjsciu waga sie trzymala , ale to bylo chyba zwiazane jeszcze z lekkimi zaburzeniami we wchlanianiu. Pozniej tylem w oczach po 10 kg miesiacznie , moze nawet wiecej :) trzymalem zalecana diete czyli bezglutenowo i bezmlecznie, prawie zadnych slodyczy :P, jesc malo a czesto.. a ja chyba jadlem po trochu ale co 2 godziny :P czyli prawie caly czas, no i ostatni posilek o 18-19 wieczorem zeby nie lazic po nocy.
Wiec wedlug mnie spokojnie wszystko przyjdzie z czasem :)

Co do pasa jak bylem w grudniu na kontroli to mi powiedziano zebym juz go mniej nosil (nosilem go glownie jak uczylem sie chodzic od nowa, bo mi malo sladow miesni zostalo :P, i jak wychodzilem gdzies na spacer, oczywiscie w asyscie rodzica), bo dostane zaniku miesni na brzuchu, czy jakiegos zlego rozlokowania ich .. juz dokladnie nie pamietam. Obecie zakladam go tylko jak wychodze gdzies np na 2-3 h i wiem ze bede caly czas w ruchu.
Pozdrawiam

Misia

Re: waga

Post autor: Misia » 20 lut 2008, 21:55

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Zablokowany

Wróć do „Stomia i J-pouch”