APEL DO STOMIKóW I NIE TYLKO ! ! !

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: APEL DO STOMIKóW I NIE TYLKO ! ! !

Post autor: Szaraja » 09 paź 2007, 22:00

Mój teśc ma stomię, wiadomo, ze do końca zycia, małą emeryturę. Jeśli mogę jakoś pomóc jestem do dyspozycji. To szaleństwo, ale mówią , że w szaleństwie jest metoda. Szkoda, że w najbliższym czasie nic sie nie zmieni- dalej zabawa w Oni i My.
Na marginesie, może ofijalne zapytanie Pol-iko " .. że doszły suchy, o przygotowywaniu projektu zmiany w rozporządzeniu o dofinansowywaniu.... mamy nadzieję, ze nie dojdzie do takiej sytacji..." Przy okazji moze zainteresowac jakieś pismo- fakt chyba byłby dobry?
Na marginesie, ile osób w Polsce ma stomię?
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 09 paź 2007, 22:07

Aby rozpocząc akcję potrzebne są fakty - projekty zmian rozporządzeń, kopie pism itp. Jak beda jakiekolwiek konkrety możemy rozpocząć działania nie oglądając się na POLILKO.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 10 paź 2007, 09:20

Choć nie mam stomii to jak będzie trzeba dam swój podpis na Petycji :)

Awatar użytkownika
mauser84
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: mauser84 » 10 paź 2007, 17:24

Szaraja pisze:Na marginesie, ile osób w Polsce ma stomię?
W telewizji mówili, ze około 30 tys. osób.

kapitan
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kapitan » 10 paź 2007, 19:19

A ja mam stomijke( czasowa chyba hehehe ) i podpisać też się mogę, bo wiem jak to jest leki i jeszcze, wory to połowa miesięcznej pensji to przesada troszkę chyba
Pozdrawiam

Kacper

z ostatniej chwili

Post autor: Kacper » 11 paź 2007, 19:21

Miejscowość (siedziba OR),data ……… 2007r.

[center]PROTEST[/center]

Środowisko osób ze stomią jest bardzo zaniepokojone informacją, jaka dotarła (jak na razie nieoficjalnie) z Ministerstwa Zdrowia dotycząca wprowadzenia w opracowywanym projekcie rozporządzenia Ministra Zdrowia : „ szczegółowego wykazu wyrobów medycznych będących przedmiotami ortopedycznymi i środków pomocniczych, wysokości udziału własnego…” – częściowej odpłatności za refundowany dotychczas w całości sprzęt stomijny.
Wprowadzenie standardowej 30 % odpłatności dla osób w większości starszych, utrzymujących się z niewielkich rent i emerytur będzie jednoznacznym cofnięciem się w stosunku do dotychczasowej sytuacji.
Wprowadzenie w 1992 roku refundacji na sprzęt stomijny było właściwym wsparciem ze strony państwa dla osób poszkodowanych przez los.
Jeżeli projekt ten zostanie wprowadzony w życie staniemy się jedynym krajem w Unii Europejskiej, gdzie pacjent ze stomią nie będzie miał prawa do bezpłatnego zaopatrzenia.
Wprowadzenie odpłatności za ten sprzęt będzie oznaczało dla większości stomików izolację społeczną i brak jakiejkolwiek szansy na normalne życie.

Wyrażamy stanowczy protest przeciwko wprowadzaniu bardzo niekorzystnych zmian w zakresie zaopatrzenia osób ze stomią w niezbędny dla ich egzystencji sprzęt stomijny.

[center]Wykaz osób zgłaszających protest
przeciw niekorzystnym zmianom w zakresie
zaopatrzenia w sprzęt stomijny[/center]

L.p. Nazwisko i Imię PESEL Adres Podpis

Zamieszczam treść protestu jaki został rozesłany do Oddziałów Pol-Ilko w Polsce.
Proszę WAS o wsparcie jako J-Elitę w szykującej się batalii z Ministerstwem Zdrowia.

Jeśli Mamcia się zgodzi prosiłbym, by oddziały regionalne zbierały podpisy w podobnej formie pod takim protestem. Uważam, że warto załączyć osobiste listy, które trafią do Ministerstwa.

Informacja na stronie Pol-Ilko:

http://polilko.w.interia.pl/zarzad/zarz017.html

Tyle ode mnie.

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 12 paź 2007, 23:41

mamy zaczac zbierac podpisy?
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Kacper

Post autor: Kacper » 13 paź 2007, 00:53

Ania16 pisze:mamy zaczac zbierac podpisy?
powoli Aniu16. Najlepiej gdy wypowie się ktoś z ZG J-Elity. Ja tylko wystosowałem prośbę o pomoc w imieniu Pol-Ilko. Poczekajmy dzień lub dwa.

pozdrowionka

Kacper

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 13 paź 2007, 11:01

Kacper chyba za krótki termin dałeś- Mamci nie ma - jest w Krakowie.
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

kapitan
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: kapitan » 13 paź 2007, 19:53

Wczoraj w tv TVP3Gdańsk całkiem przypadkiem natknąłem się na wiadomości dotyczące worków min. Chodzi o to, że my mamy bezpłatne limity a są ludzie, którzy ich nie mają (choroby przełyku, rak itp.) muszą z własnej kiesy za nie płacić, bowiem prawo mówi tylko o refundacji, jeśli chodzi o raka jelita grubego noi tych naszych wyłonień.
Ależ te prawo jest skonstruowane zamiast jeszcze dołożyć to chcą zabrać
Pozdrawiam

Kacper

Post autor: Kacper » 14 paź 2007, 00:12

Szaraja pisze:Kacper chyba za krótki termin dałeś- Mamci nie ma - jest w Krakowie.
Szaraja
wiem, że jest poza Warszawą.
Czy napisałem, że to bezwzględny termin :?: poczekamy ile trzeba.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 paź 2007, 19:42

To jest akcja na forum i J-elicie nic do tego. ja popieram - zbierajcie podpisy. Pytałam się prof. Rydzewskiej czy wie coś o tych zamiarach - nie wie, ale powidziała mi, że to nie znaczy, że takich zamiarów NFZ czy MZ nie ma.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Ela
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: Ela » 14 paź 2007, 20:27

Na stronie Pol-Ilko jest gotowy formularz do zbierania podpisów pod protestem: http://polilko.w.interia.pl/pliki/Protest.doc
CU, j-pouch

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 14 paź 2007, 20:34

No dobra. A to trzeba zbierać już teraz, czy jak ta informacja będzie oficjalna, bo nie znam się na protestach.
Pozdrawiam, Aleksandra

Kacper

Post autor: Kacper » 14 paź 2007, 22:36

aleksandra12 pisze:No dobra. A to trzeba zbierać już teraz, czy jak ta informacja będzie oficjalna, bo nie znam się na protestach.
Zbierajcie. Możecie skorzystać z formularza, do którego Ela podała link. Na górze wpiszcie cokolwiek, tzn. miejscowość i wolne miejsce na datę.

Jak macie znajomych, którzy mają stomię, ale nie należą do Pol-Ilko niech też się wpisują, zdrowi ludzie również. My jako stowarzyszenie pozbieramy podpisy od oddziałów, członków i lekarzy zaangażowanych w temat. Co dalej. czas pokaże.. Będę pisał.
We wtorek jestem w Warszawie. Spróbuję sprzedać to odpowiednim osobom.

pozwolę sobie wkleić treść e-maila jaki otrzymali stomicy z forum naszej Eli:

Szanowni Państwo!

Środowisko stomijne zaniepokoiła, nieoficjalna na razie, informacja, że Ministerstwo Zdrowia planuje zmiany w zasadach odpłatności za sprzęt stomijny, polegające na wprowadzeniu częściowej (30%) odpłatności za sprzęt stomijny przez pacjentów.

Już dziś wiele osób ma duże trudności z zaopatrzeniem stomii, bo obecne limity są niewystarczające. Konieczność nawet częściowej odpłatności postawi wiele osób w dramatycznej sytuacji, zwłaszcza, że stomicy to w przeważającej liczbie niezamożni emeryci i renciści.

Dlatego Polskie Towarzystwo Opieki nad Chorymi ze Stomią POL-ILKO podjęło działania zmierzające do zaniechania przez MZ wprowadzenia tych niekorzystnych zmian (więcej: http://polilko.w.interia.pl/zarzad/zarz017.html ). Przygotowało także protest do Ministerstwa Zdrowia i zbiera pod nim podpisy. Podpisać może się każdy. Na stronie Pol-Ilko jest wzór listy, na której można zbierać podpisy. Jeśli ktoś z Państwa zechce włączyć się w akcję zbierania podpisów, proszę je potem przesłać na adres Prezesa Zarządu Głównego Pol-Ilko, pana Jerzego Kasprzaka, 60-135 Poznań, ul. Raszyńska 35 m. 6. Zbieramy te podpisy, choć nie mamy pewności, czy protest zostanie wystosowany, ale chcemy się przygotować, bo jeśli Ministerstwo ogłosi projekt zmian, może być za późno na akcję protestacyjną. Na razie zbieramy do 30 października.

Plik protestu i listy podpisów: http://polilko.w.interia.pl/pliki/Protest.doc

Pozdrawiam serdecznie
Elżbieta Lesińska
Członkini Pol-Ilko
www.stomia.info.pl
Ostatnio zmieniony 17 paź 2007, 13:34 przez Kacper, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany

Wróć do „Stomia i J-pouch”