Pytania Zuo na temat stomii cz. II

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
wilczacy
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: Pytania Zuo na temat stomii cz. II

Post autor: wilczacy » 08 lut 2008, 11:29

dzieki:)..no na poczatku tak bylo ale mialem robione codziennie plukania zbiornika i juz jest lepiej..dzisiaj tez bede mial plukanie i zobaczymy jak to wyglada heh..pozdrawiam!

wilczacy
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: wilczacy » 08 lut 2008, 19:18

..po plukaniu wszystko ok..czysto:)
jeszcze mam pytanie jak szybko sie dochodzi do siebie..wiem ze to pewnie indywidualna sprawa..ale tak mniej wiecej..jestem dopiero tydzien w domu..ale strasznie mnie ta choroba wymeczyla i wychudzila.praktycznie od 8 miesiecy po szpitalach na sterydach i zywieniu pozajelitowym..jak wazylem 85 kg to teraz waze z 55 heh..i juz w sumie nie biore lekow..tylko odstawiam stery powoli..ale nie mam sily i apetyt tez kiepski:) pozdrawiam!

Mania
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Mania » 08 lut 2008, 21:15

Niestety to jak szybko dojdziesz do siebie to jest indywidualna sprawa, ja gdy wyszłam ze szpitala po 4miesięcznym pobycie też byłam strasznie wychudzona bo ważyłam zaledwie nie całe 40kg i całkowicie bez sił i bez apetytu. Do jedzenia sama się zaczełam zmuszać bo nie mogłam na siebie patrzeć :lol: z czasem apetyt mi przyszedł sam no i siła do ciekania :mrgreen:
Szczęście to jedna rzecz jaka się mnoży gdy się ją dzieli

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 09 lut 2008, 16:14

U mnie to był mniej więcej tydzień, goiło się jak na psie i do tego miałam sesję, więc trochę nie miałam wyboru - ale sama stomia, bez resekcji jelita.

U Ciebie jak jesteś osłabiony to może być dłużej.
Może pij nutridrinki? Wzmocnią Cię.
Pozdrawiam, Aleksandra

wilczacy
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: wilczacy » 09 lut 2008, 19:21

..no wlasnie zaczne pic te nutridrinki..:)dobrze ze chociaz te jogurtowe mi wchodza hehe:)
o widze ze jestes z Poznania tam bylem operowany:) w KATEDRZE I KLINICe CHIRURGII OGÓLNEJ I KOLOREKTALNEJ u prof. Krokowicza. Niedlugo jade na kontorle w marcu...troche mam kawalek drogi bo 530 km heh..a musze dojsc do siebie bo jak bedzie dobrze to za 3-4 miesiace bede mial chowana stomie:) i edzie dobrze! musi byc! dosc cierpienia i wyzeczen:)
Pozdrawiam wszystkich!
pEaCe! :wink:

Zablokowany

Wróć do „Stomia i J-pouch”