śluz z odłączonego jelita

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

śluz z odłączonego jelita

Post autor: aleksandra12 » 13 lip 2007, 09:13

Jest stomia na cienkim, grube odpoczywa od pokarmu, ale żyje, w związku z tym produkuje śluz. Raz na jakiś czas (tydzień, dwa), moje jelito musi się odśluzować, drogą tradycyjną, przez odbyt.

I tu zaczyna się problem. Śluz ten zawsze był kremowy, białawy, żółtawy, a ostatnio nagle cholerne cappuccino, kawa z mlekiem! Krwi nie widać żadnej. Nawet pachnie tak samo.
Żadnych innych problemów. Raz zabolał mnie brzuch rano, ale to później. Raz miałam problem zagazowania.

I tu pytanie - jak myślicie denerwować się? Lekarz na urlopie, wolałabym nie siać paniki.
Mam w planach dalszą obserwację, skoro nic innego się całe szczęście nie dzieje...
Pozdrawiam, Aleksandra

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: śluz z odłączonego jelita

Post autor: Mamcia » 13 lip 2007, 10:03

maciek teraz ma sluzowate, ale przy poprzedniej stomii miał smoliste co jakiś czas. Nie robiłabym paniki tylk obserwowała.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Ela
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: Ela » 13 lip 2007, 22:55

Nie wiem, jaką masz stomię, ale jeśli to jest dwulufowa (loop), czyli jelto cienkie jest wyłonione na skórę, ale nie jest całkiem przecięte, tylko zchowuje ciągłość, to istnieje możliwość, że jakieś małe ilości treści pokarmowej "ominą" stomię i pójdą dalej do odbytu. To co widziałaś mogło być jakimś śladem tego co zjadłaś. Ale jeśli masz stomię zrobioną inną techniką, to wyjaśnienie może być inne. Pozdrawiam.
CU, j-pouch

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽

Post autor: aleksandra12 » 14 lip 2007, 10:56

Taaaa... nie wiem :) Tzn z tego co kojarzę, to mam normalne, przecięte jelito, bo było pęknięte i wycinano kawałek...
Pozdrawiam, Aleksandra

Ela
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: Ela » 14 lip 2007, 19:32

Jeśli nie masz tego w wypisie ze szpitala, to pewnie Twój chirurg będzie wiedział. Stomie dwulufowe są zwykle mniej kształtne i trochę trudniejsze do pielęgnacji, ale na oko chyba nie zawsze można poznać, czy to to.
CU, j-pouch

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽

Post autor: aleksandra12 » 25 lip 2007, 13:00

No dobra, po okresie spokojnego białego śluzu sytuacja się powtórzyła, na dodatek pachniało mi tak "kupowato", wiec się wkurzyłam i zadzwoniłam, na infolinię convatecu po wsparcie, bo lekarz na urlopie. Poinformowano mnie, że taki brunatny śluz, nawet taki "kupowaty" to całkiem naturalna sprawa jeśli jest nadmiar śluzu i np. pęknie jedno naczyńko. Efekt jest właśnie taki.

Jeśli jednak sprawa by się jeszcze powtarzała i widać by było żywą krew albo skrzepy, to trzeba się tym zająć.
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
barney
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: barney » 05 mar 2009, 20:26

Mam ileostomię ,również jest kłopot i duży dyskomfort ze śluzem z odbytu.Proktolog zalecił mi,ażeby 2 razy w tygodniu zrobić sobie lewatywę z rumianku,naprawdę pomaga,odrazu lepsze samopoczucie. :oops:

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 26 lip 2009, 19:11

mialam ten sam problem.. i miala ona rozny kolor.. ale lekarz mowil ze to normalne, bo resztki pokarmu moga sie przedostac... i zeby sie nie martwic. bo jelito pracuje i musi cos wydzielac.
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

kaesel
Debiutant ✽
Choroba: CU u dziecka

Post autor: kaesel » 28 wrz 2009, 00:28

Mój Tata też ma problem ze wydobywającym się niekontrolowanie śluzem z odbytu. Miesiąc temu przeszedł operacje usunięcia jelita grubego. Odbyt pozostał. I jak do tej pory żadnego śłuzu nie było a tu nagle trzy razy dziennie. Najpierw podbarwiony, troche, jak to ktoś ładnie ujął kupowato, a teraz po prostu śluz. Niby wiem, że to normalne, ale tak często? Nie bardzo wiem co począć, bo wizyta u lekarza jest średnio możliwa. Ale to za długa narazie opowieść.
Generalnie chodzi mi o to czy ktoś miał podobny problem i co począć. Obserwować czy jednak udać się do lekarza? Będę wdzięczna za porady.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 28 wrz 2009, 10:16

jeśli śluz jest podbarwiony kupowato i nie ma krwi, to raczej nie trzeba do lekarza. Ja swojemu nadmieniłam, że wydalam się śluzem takim brązowym to powiedzieli, że to normalne, bo jelito pracuje {mam wyłonioną ileostomię i odłączone jelito grube}.

kaesel
Debiutant ✽
Choroba: CU u dziecka

Post autor: kaesel » 28 wrz 2009, 21:10

Dziękuję za tak szybką odpowiedź. Narazie obserwujemy co się będzie działo. Po przebytych 'akcjach' w szpitalu i pięciu operacjach w ciągu ośmiu dni troche jesteśmy z mamą i siostrą :) przeczulone :).
I pewnie nie będę pierwszą osobą, która to pisze, ale bardzo mi to forum pomogło, w zrozumieniu choroby no i dało dobry podkład do rozmów z lekarzami. Doszło nawet do tego, że się mnie pytano czy przypadkiem sama nie jestem lekarzem, hehe.
W każdym razie wielkie dzięki.

Anonymous_bf8dd8c6

Post autor: Anonymous_bf8dd8c6 » 12 gru 2010, 16:56

Witam, u mnie również spore ilości śluzu i raz na jakiś czas ból w odbycie i wtedy potrzebna natychmiastowa wizyta w toalecie. Czy ktoś z forumowiczów przyjmuje czopki z Sulfasalazyny (Asamax)? Często przy opróżnianiu worka z jelita wydobywa się tłustawa, przezroczysta substancja.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 12 gru 2010, 20:11

Jeśli masz Cu to zmień profilu inną chorobę jelit na CU.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
szczesciara
Początkujący ✽✽
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: podlaskie

Post autor: szczesciara » 04 lut 2011, 23:07

Mogę tylko na jedna sprawę zwrócic uwagę w kwestii śluzu, trzeba obserwować czy śluz jest gładki, czy nie ma w nim grudek no i zapach...
Miałam wyjasnione czym nie powinnam się martwić... pojawil sie stan podgorączkowy, z kolejnym dniem gorączka, od dnia nastepnego zaczełam częste bieganie do toalety, początkowo sam śluz, później z gródkami, coraz bardziej śmierdzący (ropą)...nim doczekałam sie interwencji doszło do solidnego zapalenia j-paucha (bo doktorzy szukali innej przyczyny gorączki)

Zablokowany

Wróć do „Stomia i J-pouch”