Koniec refundacji kosmetyków do stomii.

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stanley76rsko
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Re: Koniec refundacji kosmetyków do stomii.

Post autor: Stanley76rsko » 05 lut 2013, 20:36

Zdjęcia zdjęciami ale jak któregoś osobiście to dotknie to się wtedy całe Ministerstwo poruszy i zrobią zniżki, ulgi aby kolega nie cierpiał finansowo.A tak szare pospulstwo niech się wykrwawi ... takie ich podejście z tego co widać i słychać.
21 X 2011 r. pierwsze objawy.
03 XI 2011 r. dwutyg. "leżakowanie" w Piotrkowie.Rozpoznanie CU.
04 XII 2011 r.- 10 I 2012 r. wizyta u A.Dzikiego i "leżakowanie" na WAM-ie na Hallera(zaostrzone CU i usunięcie całego j.grubego, ileostomia)
21 sierpnia 2012 r.- 12 września 2012 r. ponowne "leżakowanie" na WAM-ie, zrobiony J-Pouch.
20 czerwiec 2013 r. witamy się na Hallera, Łódź
21 - 28 czerwiec 2013 r. rekonstrukcja przewodu pokarmowego, zamknięcie stomii
Waga 68 kg

Awatar użytkownika
smutnajustin
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Post autor: smutnajustin » 17 lut 2013, 12:19

Jak mi wiadomo Pol-Ilko pisało już skargę do NFZ jak ktoś już wspomniał ale jako my stomicy też powinniśmy napisać skargę każdy indywidualnie. Pozdrawiam

[ Dodano: 19-02-2013 ]
Trzeba sobie jakoś radzić mi niestety już się kończą gaziki i pomyślałam czemu nie zastąpić chusteczkami dla niemowląt od koleżanki się dowiedziałam że nie może zawierać składniku Panthenol . Znalazłam chusteczki firmy bambino i na razie się sprawdzają . Ostatnio mam problemy z workami bo się odklejają nie zależnie jakiej firmy używam przeczytałam właśnie że można zasypkę dla dzieci i się sprawdza za tą informacje dziękuje :) Jak by ktoś jeszcze miał jakieś pomysły jak zastąpić kosmetyki do pielęgnacji stomii niech pisze zawsze to mniejsze koszta :) Pozdrawiam :)
CD od 2005 roku.
Ileostomia od 30.07.2012 ( całkowita resekcja jelita grubego , pozostawiony kikut przy odbycie 18 cm)
Asamax 2x2 , Mekapturyna 1x1 , Metypred 32mg , Ketonal forte , Nospa forte , i na uspokojenie jakieś ziołowe :P
waga:40kg
"Crohn's disease no sleep"

madelaine_de
Debiutant ✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: madelaine_de » 21 lut 2013, 18:02

Mam pytanie do stomików z Warszawy, czy komuś brakuje worków, albo może zna kogoś komu brakuje? Póki co pożegnałam się ze swoją stomią, a mam spory zapas worków i nie mam co z tym zrobić. Wiem, że mogę to zanieść do szpitala lub oddać do sklepu medycznego, ale nie jestem pewna czy w takich sklepach rzeczywiście oddadzą to komuś za free:) Pytanie kieruje do osób z Warszawy, bo akurat sama tu teraz jestem i nie będzie problemu z przekazaniem.

grazyna.m
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: grazyna.m » 21 lut 2013, 19:03

Mojej znajomej wiecznie brakuje worków - czy możesz napisać jakie to worki ?? :)

madelaine_de
Debiutant ✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: madelaine_de » 23 lut 2013, 10:49

grazyna.m pisze:Mojej znajomej wiecznie brakuje worków - czy możesz napisać jakie to worki ?? :)
Wieczorem sprawdzę i napiszę co mam " na stanie" :) Ale wydaje mi się, że mam worki Convatecu, browna i dansaca, dla pewności później napiszę szczegóły.

[ Dodano: 24-03-2013 ]
Najmocniej przepraszam, ze dopiero teraz daje więcej informacji, ale sama byłam chora;/
Posiadam worki na zbyciu oraz kilka kosmetyków do stomii(większość chociaż raz używałam, więc są naruszone lub w części zużyte).
Kosmetyki:
--superfiller (pasta uszczelniająca-1/2 tubk i60g)- firma Braun;
--dansac nodor s (neutralizator zapachów- chyba ponad połowa buteleczki 50ml)- firma Dansac;
--stomahesive (pasta gojąca-3/4 tubki 30g)- firma ConvaTec;
--stomahesive (puder gojący-prawie całe opakowanie 25g ) - firma ConvaTec;
--jeden pasek uszczelniający -firma Coloplast;
--sporo gazików do zmywania skóry (ok 40) Biotrol- firma Braun

Worki:
--jednoczęściowe cieliste do opróżnienia 47szt Flexima 15-60mm- firma Braun;
-- jednoczęściowe cieliste do opróżnienia 20szt Amarys optima- firma Braun;
-- jednoczęściowe cieliste z wypukłym plastrem do opróżnienia 4szt Flow control convex 12-45mm -firma Braun;
--dwuczęściowe cieliste do opróżnienia 12 worków i 8 płytek Almarys Twin+ 40mm-firma Braun;
--jednoczęściowe cieliste z przezroczystym przodem do opróżnienia 7szt max 76mm- firma Coloplast;
--jednoczęściowe cieliste do opróżnienia 4szt Nova 15-60mm- firma Dansac;
--dwuczęściowe cieliste do opróżnienia 4 worki i 4 płytki Nova Life 2 Wafer 10-47mm-firma Dansac;
--jednoczęściowe cieliste do opróżnienia 26szt Esteem 20-70mm- firma ConvaTec;
--dwuczęściowe cieliste do opróżnienia 10 worków i 19 płytek wypukłych Combihensive 2s- firma ConvaTec;
--jednoczęściowe cieliste NIEopróżniane 15szt Almarys Quiet 10-70mm -firma Braun;
--jednoczęściowe przezroczyste NIEopróżniane 14szt Almarys Quiet 10-70mm -firma Braun;

Wydaję mi się, że mam jeszcze kilka worków pozostawionych w zapasie u rodziców, ale póki co nie wiem jakich. Worki NIEodpuszczalne NIE są przeznaczone do ileostomii.

Tak jak pisałam wcześniej, chcę to wszystko oddać, jednak nie jednej osobie. To sporo worków i może przysłużyć się sporej ilości osób, mi osobiście nie zdarzyło się zużyć wszystkich w miesiącu, ale różne są potrzeby. Pisałam do jakich średnic stomii worki będą pasować, na to też trzeba zwrócić uwagę, ale chyba większość jest uniwersalna.
Jeśli ktoś będzie zainteresowany, to proszę pisać, jestem chętna do przekazania worków w Warszawie, ewentualnie w Toruniu (ale to z większym opóźnieniem).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stomia i J-pouch”