CD operacja i ileostomia pytania

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smutnajustin
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: CD operacja i ileostomia pytania

Post autor: smutnajustin » 18 sie 2012, 18:57

Jeśli chodzi o operacje tez miałam robione w szpitalu na Czerniakowskiej, kroiła mnie dr. Kiciak , tak samo ma wyglądać następne dwie operacje jak u madelaine_de?. Powiem szczerze coraz bardziej jestem by zostać przy stomii i tak życia przestą chorobę nie mam ani szkoły nie mogę skończyć ani nie pracowałam tylko krótkie prace (ulotki itp.) Mówiąc coraz bardziej widzę życie ze stomia bo teraz ani bólu nie martwię się o ubikacje wszystko mogę zrobić jeden minus worki ale to jest lepsze niż następne operacje nie mam gwarancji ze zespolenie będzie się trzymac i ta toaleta. Mówiąc mam jeszcze czas na takie decyzje ale o tym myślę .

[ Dodano: 22-08-2012 ]
W mojej głowie się to nie mieści żeby w Olsztynie nie było opieki żadnej dla stomika. Na stomii mam szwy i mi już to zarasta nie wiem czy tak mam być ale jak wspomniałam w postach ze nie byłam poinformowana żeby je usunąć ,a mojej doktor nie było jak wychodziłam ze szpitala i nikt nic nie wiedział. Dziś pojechałam na ul.Wojska polskiego niby tam przyjmuje pani pielęgniarka stomijna. Wiec poszłam do rejestracji ale zanim tam trafiłam z 10 minut to trwało. Co było dla mnie dziwne ze tam była onkologia i niby tam pielęgniarka stomijna przyjmowała. A co się dowiedziałam a to bardzo ciekawe , ze jak pokazałam wypis ze szpitala to ona nie wiedziała co ze mną zrobić, wiec poszła z tym do lekarza. I po jakimś czasie powiedziała mi ze tylko z rozpoznaniem raka jelita odbytnicy itp , same onkologiczne przyjmowali osoby. A co ze stomikami? Dzwoniłam do POL-ILKO tam kobiecina mi mówi ze powinni mnie przyjąć ale cóż .... Powiedziała ze najlepiej iść do rodzinnego po skierowanie do chirurga. Poszłam do rodzinnego załatwiłam sobie skierowanie do chirurga idę jutro bo dziś już nerwowo nie wyrabiam i wciąż płacze a jeszcze dziś moje urodziny najgorsze w życiu. Mam dosyć !!! Nie nawidze naszego kraju żadnej opieki tylko umywają ręce i kierują do następnego okienka.
CD od 2005 roku.
Ileostomia od 30.07.2012 ( całkowita resekcja jelita grubego , pozostawiony kikut przy odbycie 18 cm)
Asamax 2x2 , Mekapturyna 1x1 , Metypred 32mg , Ketonal forte , Nospa forte , i na uspokojenie jakieś ziołowe :P
waga:40kg
"Crohn's disease no sleep"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stomia i J-pouch”