Bezpłatne badanie naukowe Pancreapp!

Tutaj prosimy o różnego rodzaju pomoc oraz takową oferujemy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Pancreapp
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2015, 21:25
Choroba: IBS
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Bezpłatne badanie naukowe Pancreapp!

Post autor: Pancreapp » 10 kwie 2015, 21:37

Jesteś chory na przewlekłe zapalenie trzustki, zespół jelita drażliwego, chorobę Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego? Weź udział w bezpłatnym badaniu klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Proponujemy Państwu udział w BEZPŁATNYM BADANIU KLINICZNYM pt. PancreApp realizowanym przez Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Badanie polega na testowaniu innowacyjnego oprogramowania "PancreApp" przez 3 tygodnie. Głownym zadaniem oprogramowania jest indywidualizacja zaleceń żywieniowych oparta tylko i wyłącznie o Państwa osobiste doświadczenia w przebiegu choroby. Całe badanie jest objete finansowaniem w ramach programu "Generacja Przyszłości" Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP.

Czym jest PancreApp?

PancreApp to innowacyjne, przyjazne użytkownikowi oprogramowanie, które pozwoli Panu/i nie tylko odkryć siebie, ale przede wszystkim samodzielnie określać indywidualne cechy choroby. Dzięki PancreApp będzie Pan/i mógł/a zauważyć, jak spożywane posiłki wpływają na Pana/i samopoczucie i nasilenie objawów choroby.

Aplikacja PancreApp to elektroniczny dzienniczek dietetyczny, który wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki i nauki. Używa się go tak samo jak tradycyjnego dzienniczka dietetycznego - do programu należy wpisywać swoją dietę. Jest to dużo łatwiejsze niż w tradycyjnych dzienniczkach dietetycznych, ponieważ produkt może Pan/i wybrać z wcześniej przygotowanej listy. Po włączeniu programu jest do Pan/i dyspozycji aż 2148 już wprowadzonych przez nas produktów i potraw, dostępnych na polskim rynku.

Wystarczy zaznaczyć co, w jakiej ilości i o której porze w danym dniu Pan/i zjadł/a. Oczywiście może Pan/i dodawać do listy swoje produkty i potrawy, ale będzie trzeba także podać ich charakterystykę, która jest dostępna na każdym opakowaniu produktu, np. waga, zawartość białka, węglowodanów, tłuszczów, wartość energetyczna. Dzięki np. wadze kuchennej z łatwością będzie Pan/i mógł policzyć skonsumowaną przez siebie ilość posiłku.

Istotnym elementem badania jest określanie przez Pana/ią samopoczucia po każdym, spożytym posiłku. Samopoczucie określa Pan/i subiektywnie w skali od zera do dziesięciu, gdzie dziesięć to najlepsze możliwe samopoczucie, pięć - średnie samopoczucie, zero najgorsze samopoczucie.

Przez samopoczucie rozumiemy nasilenie Pana/i dolegliwości, tzn. jeżeli po danym posiłku wystąpił nagły, silny ból brzucha, zaparcie lub biegunka – samopoczucie powinien Pan/i określić nisko.

Przełomową ideą PancreApp jest wykorzystanie informacji o Pana/i diecie i towarzyszącemu jej samopoczuciu, w sposób matematyczny. Dzięki Pana/i informacjom możliwe będzie wypracowanie zrównoważonej diety, uwzględniającej nasilenie Pana/i dolegliwości po spożywanych posiłkach. Jeżeli, w przebiegu choroby, korzystając z zaleceń żywieniowych miał Pan/i kiedykolwiek wątpliwości czy są słuszne – teraz może Pan/i samodzielnie sprawdzić zalety swojej diety.

Jeśli chcesz wziąć udział pisz na priv, lub na naszym facebooku, do którego link znajdziesz w podpisie pod postem. Zapraszamy też na naszą stronę http://pancreapp.pl/ po więcej informacji.

Pozdrawiamy wszystkich członków J-elit :D
Załączniki
logo.png
logo.png (20.5 KiB) Przejrzano 4989 razy
Aby dowiedzieć się więcej zapraszam na http://pancreapp.pl i na http://www.facebook.com/pancreapp

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bezpłatne badanie naukowe Pancreapp!

Post autor: Mamcia » 11 kwie 2015, 20:57

w BEZPŁATNYM BADANIU KLINICZNYM
Badania kliniczne z zasady są bezpłatne. Lepiej gdzieś napisać, że pacjent nie ponosi żadnych kosztów, anie nie dostaje wynagrodzenia,
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Rynek i Pomoc”