Strona 1 z 2

CIPRONEX

: 29 lip 2010, 12:45
autor: gregtech
Zastanawia mnie lek o nazwie CIPRONEX (cyprofloksacyna), zarówno w poradnikach jak i na wielu stroonach jest napisane że pomaga w chorobie CROHNA (lecz może być stosowany krótkotrwale ze zwględu na skutki uboczne przy długookresowej terapii). Ciekawi mnie jedna sprawa, jaki jest jego sposób działania, dlaczego on pomaga na CROHNA, widziałem wiele wątków na forum że sporo osobom pomógł. Ale na jakiej zasadzie jaki jest jego mechanizm działania ?? Ciekawe. Kiedyś lekarz też mi przepisał CIPRONEX ( rzekomo na drogi żółciowe ) jeszcze wtedy nie wiedziałem ze mam CROHNA i po nim faktycznie sie lepiej poczułem( teraz już wiem dlaczego). Bóle, mdłości zniknęły.Dlaczego ?? Ciekawe. Jak ktoś ma wiedzę niech sie podzieli.

Pozdrawiam

Re: CIPRONEX

: 29 lip 2010, 13:23
autor: Lorema
Mój syn miał Cipronex, kiedy doszło do stanu zapalnego od niegojących się szczelin.
http://www.doz.pl/leki/p2130-Cipronex

Re: CIPRONEX

: 29 lip 2010, 15:04
autor: gregtech
Przetoki od niegojących się szczelin to rozumiem żeby wybić bakterie które pewnie tam się porozprzestrzeniały. Wtedy faktycznie antybiotyk jest wskazany. Ale ciekawi mnie ogólnie Cipronex na CD

Re: CIPRONEX

: 29 lip 2010, 15:34
autor: Linda123
Ze swojego doświadczenia wiem, że on pomaga tylko jak się go bierze. Jak się go odstawi odrazu zaostrzenie wraca. Pomaga bo wybija te niekorzystne bakterie, które są odpowiedzialne za stan zapalny.

Re: CIPRONEX

: 16 lis 2010, 20:05
autor: malenkaM
hej piszę do Was z prośbą o pomoc. Do tej pory brałam Asamax 3x1g, a wcześniej Encorton. czułam się dobrze na Asamaxie, jednak od około tygodnia sprawa wygląda gorzej -zaczęły się stany podgorączkowe, silne bóle brzucha, luźne stolce (max. 3 dziennie). CRP wynosi 17, widocznej krwi w stolcu nie mam. Dostałam Cipronex z nadzieją na poprawę. Od tamtej pory samopoczucie jest lepsze, bóle brzucha ustąpiły, niestety biegunka nadal się utrzymuje... Jak myślicie, czy jest szansa na "wyciszenie się choroby"? lekarz nie chce wprowadzać jeszcze sterydów ze względu na ich skutki uboczne, ale jeśli będzie taka konieczność to wiadomo-zdrowie najważniejsze... dodam, że mam zajęte całe jelito a na opisie kolonoskopii jest: "stan zapalny o niewielkim nasileniu". Jak myślicie, czy uda mi się uzyskać remisję przy pomocy tego antybiotyku? czy jest coś jeszcze co mogłoby się teraz przyczynić do poprawy stanu jelit?
dziękuję z góry za odpowiedzi!
pozdrawiam i życzę samych dłuuugich remisji :papa:

scaliłam

Re: CIPRONEX

: 16 lis 2010, 21:14
autor: Mamcia
Na to pytanie nikt ci nie odpowie. Przy zajętym całym jelicie leczenie doodbytnicze nie musi pomóc, ale może. I mogą to być nie tylko wlewki z mesalazyny, ale również z hydrokortyzonu, który podany w ten sposób działań niepożądanych ma niewiele.

Re: CIPRONEX

: 16 lis 2010, 21:59
autor: ewkunia
Jadłam w tym miesiącu dwa opakowania Cipronexu (5razy 2 tabletki). Średnio pomógł. Myślę,że sprawdza się w infekcjach. a u nas czasami ciężko stwierdzić, co to właściwie jest ...:)

Re: CIPRONEX

: 16 lis 2010, 22:15
autor: malenkaM
Mamciu, , dziękuję bardzo za odpowiedź! porozmawiam o tym ze swoim lekarzem. Póki co Cipronex daje przyzwoite efekty, mam nadzieję że będzie tylko lepiej i nie będzie potrzeby włączania sterydów doustnie.

ewkunia, średnio, czy to znaczy że nie udało się osiągnąć remisji?
Tak jak napisałaś, lekarz mówił mi że stosuje się go przy bakteryjnych infekcjach, choć nie tylko. Podawany jest też podczas zaostrzenia.

Re: CIPRONEX

: 16 lis 2010, 22:34
autor: Golfi
brałem Cipronex podczas zaostrzenie CU , bardzo mi pomógł , wydawało się że tylko szpital mi juz został , a tu jednak było miłe zaskoczenie :)

Re: CIPRONEX

: 16 lis 2010, 23:31
autor: Piciu
Brałem przez długi okres i wysokie dawki Cipronexu z Metronidazolem, pomogły, jednak to wszystko musi być z zalecenia i pod kontrolą lekarską.
Oczywiście po takiej kuracji do dzisiaj biorę probiotyk LacidoEnter , który pomaga również na biegunki.

Re: CIPRONEX

: 17 lis 2010, 05:56
autor: Web
Podobnie jak Piciu brałem Cipronex z Metronidazolem. Za pierwszym razem pomogło, ale zaraz po odstawieniu nastąpił nawrót dolegliwości.
Potem jak dostałem je ponownie ze sterydami i masą innych leków już nie pomogły w ogóle. Dopiero podane dożylnie w szpitalu wywołały jakiś efekt. Chociaż remisją bym tego nie nazwał.

Re: CIPRONEX

: 17 lis 2010, 11:58
autor: malenkaM
Golfi, jak długo brałeś Cipronex i kiedy widoczna była poprawa?

prawdopodobnie będę miała włączony Metypred. Sam Cipronex dał jakąś poprawę (przynajmniej mogę wstać z łóżka...), jednak na remisję to niestety nie wygląda. :cry:

Re: CIPRONEX

: 17 lis 2010, 16:17
autor: Golfi
Cipronex brałem jakieś 10 dni (jak wyglądało dzienne dawkowanie nie pamiętam) , a po 4 dniach czułem już się lepiej :) oczywiście do remisji było bardzo daleko hehe , ale mogłem sobie spokojnie na 3-4 godzinki mieć przerwe od toalety

Re: CIPRONEX

: 17 lis 2010, 19:38
autor: Doktorek
Ja z kolei po Cipronex'ie miałem potworną biegunkę :wc: ! i to już po 1 tabletce, zaś Metronidazol znoszę bardzo dobrze.

Re: CIPRONEX

: 17 lis 2010, 20:08
autor: Izabelka
Doktorek pisze:Ja z kolei po Cipronex'ie miałem potworną biegunkę !
dokładnie ja również a do tego potworne nudności, mimo ze terapie miałam razem z metronidazolem to jednak działania niepożądane wywoływał Cipronex