Strona 1 z 1

Izotretynoina- lek na trądzik

: 05 mar 2017, 17:47
autor: Rampampam
Hej. Mam do Was pytanie. Czy jest wśród was ktoś, kto stosował izotretynoinę doustnie chorując na CU?
Moim problemem jest trądzik i dermatolog powiedział mi właśnie o tej terapii, ale po zapoznaniu się z tematem bliżej i o efektach ubocznych, nie zdecyduję się na to, gdyż obawiam się zaostrzenia choroby. W związku z powyższym moje kolejne pytanie brzmi, czy ma ktoś jakiekolwiek doświadczenia z izotreatyniną, ale w formie maści/żelu ?


sprecyzowałam temat

Re: Izotretynoina

: 05 mar 2017, 20:48
autor: patkaas
Ja w swoim życiu brałam dwie kuracje izotretynoiną. Niedługo po zakończeniu drugiej pojawiła się choroba - stawiam, że przyczyniło się to do tego. No ale ciężko stwierdzić, moje siostry też to brały i chore nie są. Zresztą na aktywowanie się choroby wpływa szereg czynników. Znajoma kiedyś brała już podczas choroby i chyba bez skutków w postaci zaostrzenia. Ten lek na pewno obciąża wątrobę. Istnieje w ogóle forma w postaci maści?

Re: Izotretynoina

: 05 mar 2017, 21:23
autor: Rampampam
Jest takie coś jak isotrex, który to w swoim składzie ma izotretynoinę. Skonsultuję się jeszcze ze swoim gastrologiem, jednak przypuszczam, że nie uzyskam bezpośredniej odpowiedzi, bo każdy organizm jest inny

Re: Izotretynoina

: 06 mar 2017, 10:02
autor: patkaas
Jeśli jest sposób, żeby ominąć przewód pokarmowy to warto spróbować :) Osobiście na trądzik stosowałam wiele antybiotyków, maści itd. Po ostatniej kuracji izotretynoiną odpuściło, ale swoje wycierpiałam od gimnazjum po liceum, a nawet studia. Aktualnie wysyfia mnie przy sterydach, przy okresie, ale nie jest to taka tragedia jak kiedyś. Powodzenia :)

Re: Izotretynoina

: 06 mar 2017, 10:48
autor: Rampampam
Ja najgorsze też już mam za sobą, w liceum było najciężej i brałem antybiotyki na to. Ostatnio byłem u dermatologa w sprawie usunięcia pozostałych blizn, ale usłyszałem, że trądzik nadal jest aktywny. Choć wg mnie i tak jest już dużo lepiej niż było;-)