Strona 1 z 4

Stosowanie Xifaxan

: 10 maja 2014, 12:04
autor: Bianka
Witam. Mam zażywać Xifaxan, ale zalecenia lekarzy co do tego są różne. Także mam pytanie do osób, które zażywały ten lek i odczuły poprawę. Proszę o odpowiedzi.
Lekarz ogólny zalecił zażywać 2 razy dziennie po 1 tabletce, a do tego 2 razy dziennie probiotyk. Zalecenie gastrologa jest inne. 2 x 2, a po 7 dniach zażywania mam brać probiotyk.
Dodam, że nie robiłam badania bakteriologicznego kału. Lekarze twierdzą, że muszę mieć bakterię ponieważ wszystkie inne badania niczego nie wykazały.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w przypadku usunięcia patogenów może utrzymywać się jeszcze biegunka nawet, gdy w trakcie leczenia będę zażywać probiotyki?
Proszę wszystkich obeznanych w tym temacie o pomoc.

Re: Stosowanie Xifaxan

: 10 maja 2014, 12:23
autor: obyty.z.cu

Re: Stosowanie Xifaxan

: 10 maja 2014, 13:08
autor: Baby
Bianka, ja aktualnie przyjmuje ten lek. Mam go brać 3 razy dziennie 2 tabletki przez 14 dni. 2 miesiące temu miałam tak samo. Wtedy podczas jego brania było lepiej po odstawieniu biegunka wróciła a teraz mam ja mimo zażywania leku i łykam dodatkowo loperamid - zgodnie z zaleceniami gastro.

Re: Stosowanie Xifaxan

: 10 maja 2014, 13:17
autor: Bianka
A, czy po odstawieniu tego leku zażywałas jeszcze probiotyki?

Re: Stosowanie Xifaxan

: 10 maja 2014, 14:00
autor: ulka1986
Brałam ten lek już 3 razy. Zawsze dawkowanie miałam 3x2 tab. Efekt zawsze super, biegunka dochodziła, jednak po 2-3 tygodniach wraca :smutny: probiotyk polecam brać dłużej to i efekt może dłużej się utrzyma :roll: jeśli lek pomaga a później dolegliwości wracają to trzeba robić badania bakktriologiczne, bo xifaksan może usypiac niektóre bakterie ale może być za saby aby je całkiem wytepic, u mnie wyszła yersinia...

Re: Stosowanie Xifaxan

: 10 maja 2014, 15:38
autor: Tubisia
Xifaxan brałam różnie, najdłuższy czas to około 1 miesiąca po 3x2 tabletki i obowiązkowo probiotyk na osłonę. Jeśli długo przyjmujesz jakieś leki (np. antybiotyki, sterydy) to obowiązkowo y\trzeba brać probiotyki na osłonę. Co do biegunki, jeśli po 2 tyg brania nie ustąpi \, to trzeba udać się do lekarza w celu skierowania na dalsze badania.
Osobiście xifaxan nic mi nie dał, no może prócz chwilowej jako takiej poprawy i odwlókł podanie biologi.

Re: Stosowanie Xifaxan

: 10 maja 2014, 15:50
autor: Bianka
Może za długo go zażywałyście dlatego nie pomógł? Przecież na ulotce jest napisane, żeby nie stosować go dłużej niż 7 dni. Na jakiej podstawie lekarz zalecił wam zażywać go tak długo?
Z własnego doświadczenia wiem, że wielu lekarzy tak naprawdę nie chce wyleczyć pacjenta.

Re: Stosowanie Xifaxan

: 10 maja 2014, 16:40
autor: obyty.z.cu
Bianka pisze:Z własnego doświadczenia wiem, że wielu lekarzy tak naprawdę nie chce wyleczyć pacjenta.
to chyba ...bzdura poparta złym doświadczeniem.
Trudno z tym polemizować.

Re: Stosowanie Xifaxan

: 10 maja 2014, 17:14
autor: Baby
Bianka, mnie zawsze lekarze z MSW tak zalecają więc sie ich słucham. Probiotyki biorę na stałe. Ważne, aby przy antybiotyku brać je w odstępie co najmniej 2 godzinnym od przyjęcia antybiotyku. Jeśli biegunka jest spowodowana np. innym rodzajem bakterii niż te na które działa Xifaxan to on na pewno nie pomoże.

Re: Stosowanie Xifaxan

: 10 maja 2014, 17:50
autor: Bianka
Baby pisze:Bianka, mnie zawsze lekarze z MSW tak zalecają więc sie ich słucham.
Nie twierdzę, że twoi lekarze się mylą, ale nie miej do nich zbytnio zaufania. Mnie próbowało oszukać w sumie 4 gastrologów. Zalecenia jednej z nich doprowadziłyby mnie do wyniszczenia organizmu, gdybym się do nich zastosowała, a moje istotne wyniki badań są dla nich nieistotne.

Re: Stosowanie Xifaxan

: 10 maja 2014, 18:50
autor: Tubisia
Bianka, a nie wzięłaś pod uwagę, że byłam już w tak złym stanie, że xifaxan nie pomógł?
Z własnego doświadczenia wiem, że wielu lekarzy tak naprawdę nie chce wyleczyć pacjenta.
Głupi zabobon. Po prostu miałaś do czynienia z niedouczonymi lekarzami. O lekarzach z MSW mogę powiedzieć tylko same dobre słowa.
Bianka pisze: Nie twierdzę, że twoi lekarze się mylą, ale nie miej do nich zbytnio zaufania. Mnie próbowało oszukać w sumie 4 gastrologów.
Mnie diagnozowano 11 lat, a nie straciłam wiary w lekarzy :wink:

Re: Stosowanie Xifaxan

: 10 maja 2014, 22:38
autor: pompea
Witam!
Nie choruję na CU ani CD, mam stwierdzone IBS, ale na szczęście dolegliwości są okresowe. Brałam Xifaxan w dawce 3x 2 tabletki. Lek przepisuje się również przy IBS w celu likwidacji rozrostu bakterii w jelicie cienkim tzw. SIBO (jedna z potencjalnych przyczyn IBS). Niestety, u mnie lek się nie sprawdził, gdyż spowodował biegunki i skurcze brzucha. Za to, o dziwo, gdy na chore zatoki brałam Augmentin, moje jelita czuły się znakomicie! Xifaxan nie jest niestety lekiem idealnym, ale wielu chorym na jelita bardzo pomaga.

Re: Stosowanie Xifaxan

: 11 maja 2014, 12:24
autor: Jac
Ja miałem zalecony Xifaxan 2x dziennie, po dwie tabletki, przez tydzień, oczywiście obowiązkowo z probiotykiem.
Pierwsze zastosowanie tego leku przyniosło wyraźną (ale niestety przejściową) poprawę. Po jakimś czasie zalecono mi powtórne użycie Xifaxanu, ale tym razem poprawa była prawie niezauważalna.

Za to również zauważyłem poprawę po Augmentinie - wyraźnie zmniejszyła mi się objętość brzucha, a sam układ pokarmowy zaczął pracować znacznie lepiej.

Re: Stosowanie Xifaxan

: 11 maja 2014, 13:15
autor: Bianka
pompea pisze:mam stwierdzone IBS, ale na szczęście dolegliwości są okresowe.
Możesz mi podać jakie badania miałaś wykonane i jakie były wyniki?
Lek przepisuje się również przy IBS w celu likwidacji rozrostu bakterii w jelicie cienkim tzw. SIBO (jedna z potencjalnych przyczyn IBS).
Tu się mylisz. IBS polega na tym, że motoryka jest przyśpieszona lub spowolniona, a w przebiegu SIBO patogeny wydzielają toksyny przez które jelito nie jest w stanie wchłonąć pokarmu i w rezultacie dochodzi do biegunki tłuszczowej lub sekrecyjnej. To nie ma nic wspólnego z motoryką.
Ja miałam gastroskopię i lekarz stwierdził, że moje jelito złe wchłania pokarm, a pomimo tego inni lekarze wmawiali mi IBS.
Augmentin ma działanie przeciwbakteryjne, więc nic dziwnego, że ci pomógł.

[ Dodano: 11-05-2014 ]
O tym, że mamy problem z wchłanianiem, a nie z motoryką świadczy już sam fakt, że pomaga nam Smecta lub węgiel leczniczy który ma działanie adsorpcyjne (pochłaniające toksyny), a nie wpływa na motorykę. Lekarze, którzy sugerowali mi, że mam IBS odradzali mi węgiel, a jednak pomagał mi zawsze najbardziej ze wszystkich leków.

[ Dodano: 11-05-2014 ]
Tubisia pisze: Głupi zabobon. Po prostu miałaś do czynienia z niedouczonymi lekarzami.
Oni wszyscy są jak najbardziej douczeni tylko perfidnie egocentryczni, nastawieni jedynie na wyzysk z pacjenta.

Re: Stosowanie Xifaxan

: 11 maja 2014, 15:51
autor: Tubisia
Bianka pisze:Oni wszyscy są jak najbardziej douczeni tylko perfidnie egocentryczni, nastawieni jedynie na wyzysk z pacjenta.
Błąd. Lekarz, który praktykuje, a nie dowiaduje się więcej w swojej s[specjalizacji to lekarz niedouczony i z takimi mamy najczęściej niestety do czynienia w przychodniach POZ...