Strona 1 z 2

Węgiel leczniczy

: 29 cze 2012, 22:14
autor: deth
Ostatnio walczyłem z biegunkami i nijak mi to nie wychodziło. Od gastro dostałem sterydy - i tez bez efektów. Ciągle biegunka, których nawet laremid nie hamował :suchy: . Brałem też probiotyki.
W tv leciał program o biegunkach i pan dr zalecał tam łykanie zwykłego węgla, ale w dawkach 20 - 30 tabletek na raz i powtórka po 3 godzinach znowu.
Spróbowałem i ja, kupiłem 3 opakowania i pierwszego dnia zjadłem 20 tabletek. Po jakiejś godzinie stwierdziłem, ze mój brzuch jest mniej wzdęty, a ogólne samopoczucie ? znaczna poprawa :roll: Na drugi dzień, poranny stolec - 1! 8-O w pracy jeden i w domku jeden (jestem po resekcji - więc ta liczba - to dla mnie dobry wynik) zażyłem też kolejne 10 tabletek - i za dwa dni następne 20, potem po kolejnych 2 dniach 10 i na następny - 10 ( czy jakoś tak :P )
No i co tam, jest zdecydowana poprawa, czuję sie lepiej (ogólnie) no i nie biegam co chwilę do ubikacji :roll:
I teraz tak sobie myślę, że w wyniku tej mojej/naszej niezbyt prawidłowej przemiany materii, gromadzą się i zalegają toksyny, odpadki, być może nieprawidłowa flora bakteryjna i jej toksyczne związki bytowania ? Nie wiem, ale póki co pomaga i myślę, że będe taką kurację powtarzał cyklicznie. Oczywiście nie za często, bo węgiel wiąże nie tylko to, co byśmy sobie życzyli, ale i minerały, witaminy i korzystne bakterie.

No to tyle
Się chciałem z Wami tym podzielić ino :roll:

Re: Węgiel leczniczy

: 30 cze 2012, 00:22
autor: lilo
Moim zdanie CD jest zachwianiem równowagi bakterii w układzie pokarmowym i tyle
ciekaw jestem kiedy dojdzie do tych lekarzy i będą robić przeszczep tych bakterii od zdrowego człowieka, przecież to nie musi być z kupy ten koktajl, tylko można by było pobierać z jelita cienkiego innego zdrowego człowieka , ale po co nas wyleczyć jak można całe życie leczyć.

Re: Węgiel leczniczy

: 30 cze 2012, 11:29
autor: deth
Z pewnością równowaga naszej flory bakteryjnej jest zachwiana z racji przewlekłego stanu zapalnego jelit, ale skoro złe bakterie miałyby być prapoczątkiem tego stanu - myślę, że lekarze by o tym wiedzieli. Nie doszukiwałbym się tu teorii spiskowych :roll:

Tak jeszcze dodam, że w moim przypadku OB i CRP miałem w normie, także nie było to zwykłe zaostrzenie, a stolec był często taki cuchnący

Re: Węgiel leczniczy

: 30 cze 2012, 23:32
autor: Mamcia
to nie musi być z kupy ten koktajl, tylko można by było pobierać z jelita cienkiego innego zdrowego człowieka ,
Treść jelita cienkiego to kupa 1,5 m wyżej.
A tak na poważnie to bakterii najwięcej jest w grubym i różnią od tych z cienkiego składem.
Z pewnością równowaga naszej flory bakteryjnej jest zachwiana z racji przewlekłego stanu zapalnego jelit, ale skoro złe bakterie miałyby być prapoczątkiem tego stanu - myślę, że lekarze by o tym wiedzieli
Piszemy o badaniach nad mikroflora (mikrobiotą) jelitową prawie w każdym numerze kwartalnika, bo to gorący temat i nadzieja na poprawę stanu zdrowia. Badania stały się możliwe dopiero po wprowadzeniu technik masowego sekwencjonowania. Poczytaj, zamiast głosić prawdy objawione.

Re: Węgiel leczniczy

: 01 lip 2012, 01:52
autor: lilo
A jakby zrobić taką kapsułkę jak jest z kamerą do badania , tylko z otworami i jakąś pożywką dla bakterii i zdrowy osobnik połyka taką jałową kapsułkę a chory osobnik odbiera
ją od dołu i ją sobie połyka, potrzeba matką wynalazku, wszystkie dostępne leki zmniejszają stan zapalny w jelitach, ale co wywołuje ten stan zapalny moim zdaniem na 99 procent są to jakieś patogeny, mnie jak w czasie remisji ja coś zdrowo przeczyści to potem wszystko jest pięknie przez kilka dni, tak samo jak po kolonoskopi.

Re: Węgiel leczniczy

: 01 lip 2012, 10:15
autor: deth
Bez sensu, nie mam ambicji, ani kompetencji by prawić / "głosić" o przyczynach Crohna. Ja sobie z Crohnem muszę radzić na co dzień i nie w teorii ale w praktyce. Przyniósł mi ulgę węgiel i tym się chciałem podzielić i nic więcej. Chciałem też uciąć dyskusję na temat przyczyn, bo to nie miejsce na taki temat tutaj.

W ogóle Mamcia, Twój język jest zawsze taki "kanciasty" ilekroć piszesz jakiś post, nie tylko do mnie, to zawsze przemycisz tam jakąś złośliwość - przykro to się czyta.

Re: Węgiel leczniczy

: 01 lip 2012, 20:33
autor: Mamcia
A jaką złośliwość??? Po raz kolejny piszę, że nie po to męczymy się i wydajemy poradniki i kwartalniki, aby były czytane.
Moim zdanie CD jest zachwianiem równowagi bakterii w układzie pokarmowym i tyle
ciekaw jestem kiedy dojdzie do tych lekarzy i będą robić przeszczep tych bakterii od zdrowego człowieka,
To raczej ten tekst jest obraźliwy dla lekarzy, do których to doszło i przeszczepy kału się robi i publikuje prace na ten temat.
Zawsze piszę krótko, bo mam z tym kłopot - czyli jestem częściowo niepiśmienna.

Re: Węgiel leczniczy

: 01 lip 2012, 23:17
autor: Agula84
mi tez wegiel pomaga, kiedys sobie zrobilam taka "kuracje " przez tydzien i bylo calkiem dobrze :)

Re: Węgiel leczniczy

: 03 lip 2012, 11:58
autor: deth
Mamcia pisze:A jaką złośliwość???
no to poniżej mi się przeczytało nieprzyjemnie:
Mamcia pisze: Poczytaj, zamiast głosić prawdy objawione.
Mamcia pisze:Po raz kolejny piszę, że nie po to męczymy się i wydajemy poradniki i kwartalniki, aby były czytane.
Nie no, super, ze wydajecie :) ale to forum ogólne chorych, a nie forum j-elity. Nie chcę być rozliczany za nieczytanie kwartalników J-elity :)

Re: Węgiel leczniczy

: 03 lip 2012, 12:47
autor: Mamcia
W związku z powyższym, ponieważ nie szanuje Pan mojego czasu, ani innych osób, które starają się na forum pomagać wrzucam Pana posty do ignorowanych. Swój czas, który uważam za najcenniejszą rzecz w życiu wolę przeznaczyć dla osób, które wkładają minimum wysiłku.
Nie uważam tego napisałam za złośliwość tylko stwierdzenie faktów - braku odpowiedzialności za słowo i motoryczne obrażanie wszystkich w około jako nieuków, niemyślących itp.

Re: Węgiel leczniczy

: 19 lip 2012, 17:29
autor: Alishia
Nigdy żaden lek mi nie pomagał na biegunki.Nic,a nic.A od paru dni mam biegunkę masakryczna i w końcu coś mi pomogło-Laremid.Uffff...

P.S. Nie macie o co się żreć?Bez sens:)

forever activ probiotic

: 06 lis 2014, 19:55
autor: ulka1986
Dostałam katalog naturalnych kosmetyków i suplementów firmy forever, produkty które oferują są na bazie aloesu i propolis . Mają w ofercie probiotyk który kosztuje 122 zł za 30 kapsułek, czy ktoś się z tym spotkał, stosował? opis na necie jest skąpy...

Re: Węgiel leczniczy

: 07 lis 2014, 20:33
autor: iza121
jak jest skąpy, to pewnie coś kręcą, na chwilę obecną nie istnieje chyba bogatszy składnikowo probiotyk jak VSL. Jakbyś znalazła to wrzuć składniki - ale wraz z ich dokładną ilością tego drogiego "cudu" ;)

Re: Węgiel leczniczy

: 07 lis 2014, 21:20
autor: ulka1986
Kurcze z tel. Nie mogę wstawić linku, wpisz w goggle tą nazwę, wszystko tam jest... :oops:

Re: Węgiel leczniczy

: 07 lis 2014, 21:33
autor: iza121
tylko właśnie ilości tych bakterii nie widzę, jest tylko napisane, że kapsułki są sześcio składniokowe nigdzie nie podali ilości, strona wygląda jak marketingowy bełkot, który zakrywa najważniejsze informacje.