Strona 1 z 1

Małe dziecko a Colitan

: 17 paź 2005, 01:45
autor: ka12
Córka 21 mc przy wypisie ze szpitala dostała Colitan w tabletkach już do zażywania na stałe. Na ulotce przeczytałam,że jest od 6 lat i trzeba zażywać w całości. Mała nie umie połykać tabletek, a boję się, że rozkruszona zniszczy jej wątrobę i nie będzie skutecznie działać. Czy istnieje jakiś lek alternatywny dla małych dzieci? Myślałam też o czopkach, ale podobno działały by tylko na końcowy odcinek jelita. Pomóżcie!

Colitan

: 17 paź 2005, 10:29
autor: Piotr
Witaj- na co choruje Twoje dziecko? Czy na CU czy na CD?Piotr

Colitan

: 23 paź 2005, 14:39
autor: Vega
Witaj Ka 12. Niezależnie na co choruje Twoje maleństwo, to prosze odstaw ten najgorszy syf, jakim jest Colitan, nawet jeśli to darował Ci szpital. Najtańszy, najmniej skuteczny (wiem z autopsji). Dziwię się, że jest w sprzedaży.
Jeśli dziecko ma być skutecznie leczone od początku, znajdź dobrego lekarza, który przepisze porządny lek i nie eksperymentuj. Życzę mądrych decyzji i remisji dla małej. Zuza :wink:

Re: Małe dziecko a Colitan

: 23 paź 2005, 15:45
autor: Mamcia
podawanie rozkruszonycg tabletek mija sie z celem, bo mesalazyna jest calkowicie wchlaniana w zoladku i poczatkowej czesci jelita cienkiego. Nie wiem kto dal ten lek, ani jakie maja doswiadczenie w leczeniu tak malych dzieci. Napisz cos wiecej o przebiegu choroby i diagnozie oraz zastosowanym leczeniu. Zawsze najlepiej skonsultowac corke w prof Ryzko w CZD.
Mamcia