Strona 1 z 1

Colazal z grupy mesalazyn

: 11 lis 2006, 16:01
autor: Patryśka
Mam pytanie czy ktos moze spotkal sie z takimi lekami jak Balsalazide i disoydiun? Moja Babcia mieszkajaca w USA jest chora na CU i jej lekarka powiedziala ze istnieje takie prawdopodobienstwo ze czlonkowie rodziny meczeni tymi samymi srodkami osiagaja takie same skutki a moja babcia po podaniu tych lekow osiagnela remisje trwajaca juz 7 lat. Ta lekarka studiowala w Polsce i mowi ze powinny byc dotepne tutaj te leki..

zmiana tematu zg.z reg
Anette

Re: Zagraniczne leczenie

: 11 lis 2006, 20:09
autor: Archie
Hmm pierwsze słysze.. Jedyne leczenie na jakim byłem za granicą to leczenie w niemczech. Podawane miałem te same leki tyle że przeprowadzano u mnie zabieg rozszerzania jelit. Ale żeby odniósł on skutek trzeba by odbyć całą kurację i powtarzać ją co jakiś czas, niestety tak długo w niemczech pozostać nie mogłem - NFZ by mi tego nie zrefundował.

Re: Zagraniczne leczenie

: 12 lis 2006, 21:19
autor: Mamcia
Besalazide disodium (Colazal) to lek w którym substancją czynną jest mesaazyna związana z z nośnikiem. Związek ten jest rozszczepianyw jelicie gubym- podobnie jak sulfasalazyna przez enzymy bakteryjne. Nie zawiera salazopiryny, która jest odpowiedzialna za większość jej niepożądanych efektów.
Mamcia