Pentasa

preparat jest wskazany w leczeniu wrzodziejącego zapalenia odbytnicy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Kontakt:

Re: Pentasa

Post autor: Agnieszka2 » 25 lis 2007, 21:40

Ja tez biore Pentasa 1g 2x2 dziennie. Lekarz powiedzial mi ze to obniza tez ryzyko zachorowania na raka w jelicie. Biore wiec ststematycznie.
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 25 lis 2007, 21:57

Rak grozi bardziej ludziom z CU, tak statystycznie. Aczkolwiek regularne branie przeciwzapalnych nikomu jeszcze nie zaszkodziło (nie mówię o uczuleniach ani nic)
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 25 lis 2007, 23:03

Rak grozi bardziej ludziom z CU, tak statystycznie
niestety teraz sie to zmienilo.nie mowi sie juz ze rak dotyka tylko CU tylko NZJ razem.
Obrazek

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽

Post autor: aleksandra12 » 26 lis 2007, 10:29

Zawsze twierdziłam, że statystyka kłamie :)
Masz jakieś artykuły na ten temat? chętnie bym zerknęła.
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 26 lis 2007, 11:00

daje wycinek artykulu:

"..Ryzyko powstania RJG u chorych na chorobę Crohna zlokalizowaną w jelicie grubym jest podobne jak u chorych na WZJG, a zatem wytyczne dla chorych na WZJG powinny również znajdować zastosowanie w przypadku choroby Crohna. "

zapomnialam wczesniej dodac ze chodzi mi o grube oczywiscie.

a caly artykul jest dosc stary bo z 2004 roku i dotyczy badan przsiewowych w kierunku raka jelita grubego.
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 26 lis 2007, 17:36

Agnieszka2 1g 2 x 2. Coś jest nie tak bo pentasa w tabletkach jest po 500 mg.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
województwo: podlaskie
Kontakt:

Post autor: Agnieszka2 » 26 lis 2007, 20:49

zapomnialam dodac ze to Pentasa w granulkach.Sorki :mrgreen:
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

mf
Początkujący ✽✽
Choroba: CD w rodzinie

Post autor: mf » 06 gru 2007, 20:57

Czy ktoś miał do czynienia z Pentasa w saszetkach (Pentasa Sachet 1000mg)?

Osoba chorująca na Crohna dostawała dotąd Aza i Sulfasalazyne EN (tabletki powlekane 500mg). Wszystko, odpukać, idzie dobrze, nie ma bóli. Lekarz zasugerował jednak, żeby zastąpić Sulfę właśnie tą Pentasą, mówiąc, że jest to lek nowocześniejszy, z mniejszą ilością skutków ubocznych...
Czy ktoś mógłby coś powiedzieć o takiej zamianie?
I jeszcze drugie pytanie: jaka jest zaleta saszetek nad np. tabletkami? (w leczeniu choroby Crohna)

będę wdzięczny, może ktoś ma jakieś doświadczenia z tym
mf

ps. ciekawa informacja a propos funkcjonowania takich stowarzyszen jak "J-elita" w innych krajach - otóż w Niemczech (gdzie lekarz przepisał właśnie tę Pentasę), na ulotkach z opisem leku, skutków ubocznych, dozowania, etc. które znajdują się w opakowaniu takiej Pentasy jest również info, że więcej informacji otrzymają Państwo... i tu namiary takiego stowarzyszenia w Niemczech (Niemieckie Stow. Crohna i CU) -

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 gru 2007, 00:15

To jaka forma 5-ASA powinna być stosowana zależy od lokalizacji zmian. Ten temat został omówiony w ostatnim numerze kwartalnika. Pentasy w szasetkach w Polsce nie ma , ale jej działanie jest takie jak Pentasy w tabletkach, nie ma ntomiast problemów z połykaniem.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

anilka
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: anilka » 07 gru 2007, 20:01

Właśnie odebrałam czopki Pentasa z apteki i jak zobaczyłam rozmiar opakowania to mnie zamurowało. Wiecie co pomyślałam ;/ (przepraszam...jakiej one są wielkości????jak mi ma się to zmieścić????). Na szczęście nie jest tak jak wygląda!

Awatar użytkownika
Niki
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Niki » 07 gru 2007, 20:24

Ja odnośnie ceny Pentasy500 w tabletkach. Otóż u mnie w mieście jest apteka, w której można negocjować ceny leków i tak za Pentase 1 op. 100 szt. płace 86.oo zł,
budenofalk3mg 100szt. 455 zł, Nutridrinki 6.00 zł. Jest to dla mnie bardzo dużo bo 200zł zostaje mi miesięcznie w kieszeni. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to prosze o kontakt ze mną na PW służę pomocą, taką pomoc niejednokrotnie otrzymałam od Mamci za co jej bardzo dziękuję, pozdrawiam
Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 07 gru 2007, 20:49

anilka, na poczatku ja tez tak myslalam.dobra rada: zwilz czopek woda przed aplikacja :)
Obrazek

Graga
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Graga » 10 gru 2007, 09:17

Zwilżanie czopka wodą przed aplikacją rzeczywiście pomaga :roll:

vian
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: vian » 15 sty 2008, 11:11

ja zmienilem pentase na salofalk to sie bardzo zle skonczylo, silnym zaostrzeniem i przerwaniem urlopu - choc lekarze z ktorymi sie konsultowalem (m. in. osrodek warszawski rydzewskiej) twierdzili ze nie ma roznicy. pozniej lekarz mi powiedzial, ze niektorzy salofalku lub pentasy nie toleruja, ale o miejscu uwalniania nie wspominali... teraz mam remisje i biore pentase 3*2 i pomaga...

Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
województwo: lubuskie

Post autor: tata pirata » 17 sty 2008, 23:47

Witam
W najnowszym kwartalniku J-elity, w artykule dr Piotra Albrechta znalazła się wzmianka
o preparacie Mezavant. Jest to preparat zawierający w jednej tabletce 1200 mg kwasu 5 -ASA i stosowanie jego (głównie u pacjentów CU) ma pomóc w przestrzegalności stosowania go przez pacjenta - zamiast kilku dawek, jedna dawka dziennie, a tym samym pomóc w uzyskaniu remisji.

Znalazłem informację,

http://www.aerztezeitung.de/medizin/kra ... sid=477878

że specyfik ten otrzymał nagrodę niemieckiego Instytutu H.G. Creutzfeldta (tego od szalonych krów) za innowacyjność. Lek ma być wprowadzony na rynek w tym roku

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pentasa”