leki biologiczne na CU!

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
fazimat
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Lek biologiczny przy CU

Post autor: fazimat » 04 kwie 2009, 17:37

Innym lekiem biologicznym stosowanym przy CU jest Adalimumab. Jest to lepsze przeciwciało, gdyż w całości ludzkie, a nie mysio-ludzkie, jak Infliximab, dlatego daje mniej skutków ubocznych, jednak każda terapia biologiczna jest niebezpieczna. Obecnie testowane jest inne ludzkie przeciwciało pod nazwą Golimumab. Adalimumab jest już zarejestrowanym lekiem, podobnie jak Infliximab.

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: leki biologiczne na CU!

Post autor: Linda123 » 04 kwie 2009, 17:43

A czy wogóle przy CU można mówić o leczeniu biologicznym? Nie jest one tylko refundowane na Crohna?
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 04 kwie 2009, 20:51

nnym lekiem biologicznym stosowanym przy CU jest Adalimumab. Jest to lepsze przeciwciało, gdyż w całości ludzkie, a nie mysio-ludzkie, jak Infliximab, dlatego daje mniej skutków ubocznych, jednak każda terapia biologiczna jest niebezpieczna. Obecnie testowane jest inne ludzkie przeciwciało pod nazwą Golimumab. Adalimumab jest już zarejestrowanym lekiem, podobnie jak Infliximab.
.
Jestem daleka od pisanie, że jeden lek jest lepszy od drugiego. Są osoby z dobrą odpowiedzią na infliximab i bez odpowidzi na adalimumab i odwrotnie. Jest prawdą, że każda terapia wiąże się z ryzykiem działań niepożądanych - biologiczna też, nie oznacza to, że jest niebezpieczna. Leków również się raczej nie testuje, tylko przeprowadza badania kliniczne, o czym dość obszernie pisaliśmy w kwartalniku
Poza anty TNF-alfa w badaniach klinicznych w Polsce są : Avonex (interferon beta-1a), abatacept (inhibitor T-cells); basiliximab (antibody to the IL-2Rα receptor (CD25); Abatacept http://pl.wikipedia.org/wiki/Abatacept , CP- 690 550 (inhibits Janus kinase 3 , JAK3) .
Programu leczenia nie ma i niestety się nie zanosi.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
magdusia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: magdusia » 04 kwie 2009, 21:47

Linda123 pisze:A czy wogóle przy CU można mówić o leczeniu biologicznym?
Kwalifikują się te osoby z CU,które nie reagują na standardowe leczenie.
Magda,CU & Celiakia (Marsh IIIa).
Leczenie:
Vedolizumab
Asamax tabl.3x2,
Imuran 125mg,
Remicade(III dawki),
Budenofalk rectal foam,
dieta bezglutenowa.W KOŃCU REMISJA
Lekarz prowadzący:szpital MSWiA W-wa

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 05 kwie 2009, 10:13

Tu nie dostaniesz odpowiedzi bo zależy to od dotychczasowego leczenie, tego kiedy była ostania dawka Infliximabu, czy szpital jest skłonny leczenie finansować, czy może ma inny program kliniczny itp.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

fazimat
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: fazimat » 05 kwie 2009, 13:19

Nie ma wątpliwości, że adalimumab jest lepiej tolerowany od infliximabu. Wskazują na to statystki, a powód już opisałem i dlatego stwierdziłem, że adalimumab jest lepszy od infliximabu, więc proszę nie kwestionować tak stanowczo mojej opinii. Natomiast kwestia skuteczności obu preparatów jest dyskusyjna i rzeczywiście każdy pacjent reaguje inaczej na leczenie danym lekiem.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 05 kwie 2009, 21:37

dlatego stwierdziłem, że adalimumab jest lepszy od infliximabu, więc proszę nie kwestionować tak stanowczo mojej opinii.
Nie śmiem kwestionować tak stanowczo (cytacik poproszę) niczyich opinii, ale nieśmiało
Adverse events are similar in the infliximab, adalimumab, and certolizumab groups compared with placebo, but study size and duration generally are insufficient to allow an adequate assessment of serious adverse events associated with long-term use.
Cochrane Database Syst Rev. 2008 Jan 23;(1):
To dość stara praca, ale nowszej nie znalazłam. Będę niezwykle zobowiązana za przesłanie linka do tych statystyk.

Zablokowany

Wróć do „Ogólnie o leczeniu biologicznym”