entocort

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xAniax
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie

Re: entocort

Post autor: xAniax » 24 sty 2009, 21:32

Mamciu ja biore entocort(zwany takze budesonidem) i teraz schodze z dawki. Entocort jest w kapslukach ale teraz biore pol rano i pol wiczorem i poprostu ta kapsulke otwieram i tam sa takie granulki ktore dziele na pol. ale na ulotce jest napisane ze rozpuscic w lyzce soku jablkowego. POZDRAWIAM Ania
xAniax

Dopóki walczysz jesteś zwyciężcą ! ! !

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Słonko » 24 sty 2009, 21:52

Ho ho, ja biorę zupełnie inaczej (Budenofalk) 3 razy dziennie 1 przed posiłkiem pół godziny - tak głosi ulotka. Czy Ty tez przed jedzeniem?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 24 sty 2009, 22:12

I słonko bierze tak jak należy. Tu link do ulotki.
I to jest lek na CD, a nie CU. Jest tam sok jabłkowy - dla mnie dziwne. Porozmawiam o tym z product managerem. Natomiast dzielenie dawki to jakaś paranoja. Zawsze zaczyna się od dawki 9 mg (nawet u dzieci) i schodzi co 3 mg. Dawka dzielona 1,5 mg wydaje się być homeopatyczna.
Ciekawi mnie kto i na jakiej podstawie przpisał taka kurację. Chyba że są to badania kliniczne.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

xAniax
Początkujący ✽✽

Post autor: xAniax » 25 sty 2009, 19:50

Witam. Mamciu napisze jaśniej. Pierwszym sterydem jaki bralam to byl encotron(bralam go tydzień) ale ze wzgledu na skutki ubocze zaczelam brac entocort, na ostatniej wizycie moja pani doktor zaczela mi zmniejszac dawke mam rozpisane: 4.01-11.01 - 2x3mg, 12.01-18.01-1x3 -1x15mg, 19.01-25.01 - 1x1,5-1x1.5mg, 26.01-1.02 - 1x1.5mg, 2.01-8.02 - 1x1/4mg i do tego pentasa 2x0.5.

[ Dodano: 25-01-2009 ]
A entocort przed zmniejszeniem dawki bralam ok miesiaca czy poltora. ale na ulotce bylo napisane )Kapsułki należy przyjmować rano, połykać w całości i popijać wodą. Kapsułkę można otworzyć, a zawartość podać z łyżką soku jabłkowego.) i stada moje pytanie czy jest jakas roznica czy popijamy czy to musi byc sok jablowy ja leki popijam woda mineralna niegazo.

[ Dodano: 25-01-2009 ]
przepraszam ze tak pisze nie w jednym poscie ale co napisze dluzsza wypowiedz to mi sie wszystko wylancza i musze pisac od nowa wiec pisze tak dzielac to. :wink:
xAniax

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 25 sty 2009, 20:36

Nigdy nie słyszałam o takim schodzeniu z budesonidu. bierze się 9, 6, a na końcu 3 mg. Pentasa w tabletkach na CD i to w takiej dawce jest prawie tak skuteczna jak lek homeopatyczny.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

xAniax
Początkujący ✽✽

Post autor: xAniax » 25 sty 2009, 22:07

Mamciu ja choruje na CU(nieswoiste zapalenie jelit crohn lesniowski) mam takze niedokonany zwrot krezki jelitowej )i inne chorobska.Pentase przed sterydami bralam w dawce 3x3x3 teraz mniejsza tak każe pani doktor(a ta pania doktor bardzo szanuje i jestem jej ogromnie wdzieczna nie spotkalam nigdy tak dobrego lekarza ktory przejmuje sie pacjentem. Jest bardzo dokładną specjalistką,bardzo dobrze leczy i naprawde bardzo cenie pania doktor:) POZDRAWIAM Ania
xAniax

Misia

Post autor: Misia » 25 sty 2009, 22:14

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

xAniax
Początkujący ✽✽

Post autor: xAniax » 26 sty 2009, 12:31

Aha już poprawiam błąd w profilu. Ja myślałam ze crohn leśniowski to ozacza sie CU a wrzodziejące zapalenie jelit CD.Przpraszam za zamieszanie i już poprawiam błąd. POZDRAWIAM.
xAniax

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 26 sty 2009, 14:25

Nieporozumienie wyjaśnione.
To leczenie jest OK, tylko z budesonidu schodzi się po kaps€łce, bo nie powoduje on jak sterydy ogólne supresji kory nadnerczy.

xAniax
Początkujący ✽✽

Post autor: xAniax » 31 sty 2009, 23:03

Hej kochani. mam takie pytanie: schodze wlasnie z sterydu entocort i pani doktor mowila ze zejdzie ta opuchlizna i te kilogramy ktore przybyly przy braniu tego paskudztwa.I na dodatek duzo mniej jem , do tego doszly bole glowy i brzucha oraz co jakis czas biegunki i nocne wizyty w toalecie. A co do jedzenia to podczas brania pelnej dawki sterydu to nonstop bylam glodna i jadlam ale ograniczalam teraz schodza przestalam odczuwac glod i jem duzo mniej.

[ Dodano: 31-01-2009 ]
a zapomnilam dodac ze podczas brania sterydow przytylam ok6-7kg piotem waga zatrzymala sie
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2009, 15:03 przez xAniax, łącznie zmieniany 2 razy.
xAniax

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽

Post autor: Słonko » 01 lut 2009, 00:32

Ja mogę tylko powiedzieć, że przy braniu budenofalku (entocort) schudłam i wcale nie mam apetytu dużego. Może to przez azathioprine, którą biorę równocześnie? - nie wiem. Zauważyłam tylko, że puchną mi nogi i ręce.

xAniax
Początkujący ✽✽

Post autor: xAniax » 01 lut 2009, 13:40

Dziekuje Słonko za szybka odpowiedz:):):) słonko rece i nogi tez mi puchly szczegolnie przy stawach i byl taki czas ze bolaly,dretwialy itp, a teraz nieraz pobolewaja ale leciutko.mam nadzije ze to minie i wszystko sie unormuje .POZDRAWIAM Ania:)
Ostatnio zmieniony 24 lip 2009, 21:22 przez xAniax, łącznie zmieniany 1 raz.
xAniax

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 01 lut 2009, 14:02

xAniax pisze:A co do jedzenia to podczas brania pelnej dawki sterydu to nonstop bylam glodna i jadlam ale ograniczalam teraz schodza przestalam odczuwac glod i jem duzo mniej. Skąd te kilogramy ? prosze jak mieliscie z podobnym czyms do czynienia napiszcie.
Wiesz, to ze jesz duzo nie znaczy, ze przytyjesz od razu z dnia na dzien. Tluszcz odklada sie jakis czas i mimo, ze teraz przestalas jesc duzo to po prostu wychodzi to co zjadlas wczesniej. Mi tez wyszla dopiero oponka, a juz nie jem od dawna w konskich dawkach. Moja mama mi wlasnie mowila, ze teraz jem, a to wyjdzie pozniej i miala racje - wyszlo. Dobrze, ze nie przytylam na calym ciele, bo bardzo sie tego balam.

xAniax
Początkujący ✽✽

Post autor: xAniax » 01 lut 2009, 18:16

Dziekuje za odpowiedz:) Prosze jak wiecie dlaczego tak moze byc napiszcie.POZDRAWIAM
xAniax

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽

Post autor: Słonko » 20 lut 2009, 20:26

Czy przy tym leku(entocort lub budenofalk) można się napić trochę alkoholu? Nie mówię, że wielkie ilości, ale tak jednego drinka? :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Budesonid”