Strona 14 z 46

Re: METYPRED

: 21 lis 2009, 19:30
autor: Olimpijka
No dobra, nie dalam rady zwalczyc choroby Salofalkiem i dieta. Jest zle.
Czy majac bardzo wysokie bialko w moczu i podejrzenie, ze cos z nerkami, tzn. na pewno cos, ale nie wiadomo co, bo dopiero bede miala badania moge zaczac brac 12mg Metypredu? Bo wiem, ze pisza o ostroznosci przy nerkach chorych, a ja wizyte u gastro mam dopiero 8 grudnia.
Jak myslicie moge brac, czy bezwzglednie nie powinnam?

Re: METYPRED

: 21 lis 2009, 22:14
autor: kasinp
Olimpijka, tego tu nikt ci nie powie idz do lekarza predzej albo skocz do rodzinnego , zapytac zawsze to lekarz

Re: METYPRED

: 21 lis 2009, 23:41
autor: Raysha
Myślę, że lepiej nie ryzykować. Zapytaj się lekarza

Re: METYPRED

: 23 lis 2009, 13:24
autor: Olimpijka
Dzwonilam do gastro, powiedzialam o wynikach i jak jelito sie ma aktualnie. powiedzial, ze by mi dal 8mg Metypredu, ale skoro cos z nerkami to w zadnym wypadku nie brac. Moga to byc rozne apalenia ostre nerek i powiedzial oby nie, bo wtedy Salofalk trzeba calkowicie odstawic :cry:
Tak wiec w srode mam lekarza rodzinnego i usg, a co dalej to pewnie usg pokaze. Jak kamien by byl to spoko, jak nie to reszta badan i 8 grudnia gastro zadecyduje co alej.
Wstepnie lekarz mi powiedzial, e przy kamieniu sa podwyzszone krwinki, a ja mam w normie i to wlasnie go aniepokoilo dodatkowo.
Tak wiec na razie bez sterydow, zobaczymy po 8 grudnia jak bedzie.

Re: METYPRED

: 06 gru 2009, 20:53
autor: biedronka24
Czy możliwa jest całkowita utrata apetytu przy braniu metypredu? Czy raczej to wina zaostrzenia? Jestem w stanie tylko pić. I to praktycznie na siłę.

Re: METYPRED

: 06 gru 2009, 20:56
autor: Olimpijka
Czy możliwa jest całkowita utrata apetytu przy braniu metypredu? Czy raczej to wina zaostrzenia? Jestem w stanie tylko pić. I to praktyczniena siłę.
Mam to samo jak tylko mi sie pogorszylo. Mi chyba nawet Metypred troche apetyt poruszyl.

Re: METYPRED

: 06 gru 2009, 21:04
autor: biedronka24
Olimpijka pisze:
Czy możliwa jest całkowita utrata apetytu przy braniu metypredu? Czy raczej to wina zaostrzenia? Jestem w stanie tylko pić. I to praktyczniena siłę.
Mam to samo jak tylko mi sie pogorszylo. Mi chyba nawet Metypred troche apetyt poruszyl.
Z tego co rozumiem, apetyt Ci się poprawił.A mnie się pogorszył. I pytam, czy się komuś pogorszył apetyt po metypredzie?

Re: METYPRED

: 07 gru 2009, 11:58
autor: Anka :)
Ja jak zaczęłam brać metypred to zmuszałam się do jedzenia, w ogóle nie miałam apetytu, jadłam 3 malutkie porcje na dzień bo więcej nie mogłam zjeść. Po jakimś czasie nie miałam z tym problemów. Czasami mam apetyt, czasami nie.

Re: METYPRED

: 15 gru 2009, 20:45
autor: Magdap
A ja po metyprydzie mam ogromny apetyt ciagle bym jadła i jadła, staram sie ograniczac ale jest ciezko ciagle czuje głód:-(

Re: METYPRED

: 15 gru 2009, 20:52
autor: kasinp
Magdap, a ile wazysz? jesli mozna spytac, bo ja przy 52 kg biore 12mg metypredu a 150 azy a widze ze ty bierzesz 100 azy czy nie za malo ? bo metypred to zaczelam od 16mg , ale to w zaleznosci jaki jest stan dawka jest ustalana , ale aze to wg kg masy ciala

Re: METYPRED

: 15 gru 2009, 21:01
autor: Magdap
teraz juz biore 150mg azy zapomnialam zmienic ,owszem bralam 100mg ale to bylo jakis czas temu, moja waga jak jeszcze nie bralam metyprydu wynosila 52kg teraz waze 57,5kg.

Re: METYPRED

: 18 gru 2009, 18:36
autor: biedronka24
Biorę metypred od 3 tygodni. Teraz jestem na dawce 16 mg. Trochę spuchła twarz, ale ogólnie jest ok. Mam być na takiej dawce minimalnie do 4 stycznia-wtedy mam wizytę w MSW. I potem będzie wiadomo, co dalej.

Re: METYPRED

: 19 gru 2009, 11:48
autor: milkusia11
ja ten lek wspominam okropnie spuchnięta twarz jak u chomika,wąsy:/w dodatku duszności bóle kości grzybica w jamie ustnej i nie tylko!:/poza tym lekarz dobrał mi za duża dawkę do wagi i przeszłam to okropnie!

Re: METYPRED

: 13 sty 2010, 10:48
autor: zielona201
Biorę Metypred od 4 m-cy. Biorę go w małej dawce - tj 4 mg na dzień. Mam nadczynnośc tarczycy z wytrzeszczem oczu. Odkąd zaczęłam go stosować to chudnę, nie mam apetytu. Najgorsze z tego jest to że nie mogę spać w nocy. Spię po 2-3 godziny i już wstaję wyspana, a tak w zasadzie to mogłabym nie spać i całą noc i organizm nie żąda snu. Wiem ze to nie jest dobry obajw, ale co mam robić, w nocy sie męczę leżąc godzinami aby choć troche pospać. lekarz przepisywał mi rózne leki na sen (relanium, hydroxizina, pramolan) ale po krótkim czasie organizm się uzależnia i leki nasenne nie działają. Co robić?????

Re: METYPRED

: 13 sty 2010, 11:52
autor: Tomy
Nie sądzę, aby tak mała dawka sterydu odpowiadała za wszystkie objawy, które opisujesz. Raczej winił bym nadczynność tarczycy. Domyślam się, że u Ciebie nadczynność musi być duża i trwać już dość długo. Przy nadczynności utrata wagi jest częstym objawem, tak samo zaburzenia snu. Też kiedyś miałem dużą nadczynność (choroba Gravesa - Basedowa). Waga też szła w dół, ze snem nie miałem problemów, za to była ogólna trzęsawka, tachykardia i jeszcze parę innych bonusów. Po prostu trzeba znaleźć dobrego specjalistę, który ustawi odpowiednio leki, aby wyrównać poziom hormonów tarczycy.
A dlaczego w ogóle bierzesz ten Metypred ? Bo raczej nadczynności się chyba sterydami nie leczy.