METYPRED

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: METYPRED

Post autor: Cinimini » 28 lut 2012, 19:17

dariah4 pisze:Często nawet było tak, że w nocy musiałam wstawać i iść do toalety bo nie mogłam wytrzymać.
No właśnie mam ten problem. Zawsze przesypiałam całą noc, a teraz wstaję nawet dwa razy, w nocy i nad ranem. W sumie to dobrze, bo może faktycznie, aż tak nie spuchę, a przy okazji nerki się płuczą co przy moich kamyczkach jest istotne.
Najgorsze, że ciągle myślę o jedzeniu. Nie jestem głodna, ale cały czas muszę coś jeść. Jednocześnie wiem, że nie powinnam się przejuadać, aby nie obciążać regenerującego się jelita. No, ale czuję się jak kobieta w ciąży, która tylko krąży wokół kuchni... :razz:
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: anusia » 29 lut 2012, 18:50

No to i ja wracam do ''ukochanego ''metyprydu i zaczynam od dawki 40 mg , :smutny: brałam go kilka lat temu i niewiele zdziałał ,zobaczymy może teraz zaskoczy :neutral:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

uniikatowaa
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: uniikatowaa » 29 lut 2012, 21:46

dariah4 pisze:
Cinimini pisze:A na mnie albo Matypred, albo Remicade zadziałał moczopędnie. Oba zaczęłam brać w tym samym czasie i od tego momentu zauważyłam u siebie zwiększoną częstotliwość siusiania

dokładnie tak samo miałam, bo teraz mam tylko 4 mg więc ustąpiło, najgorzej było w szkole bo musiałam wychodzić na lekcjach : D

a jeśli chodzi o to pobudzenie to nie zauważyłam, może dlatego że byłam wyczerpana po chorobie ale bezsenność jak najbardziej. ._.

mam brac jeszcze tydzień 4 mg , poźniej 2 co drugi dzień i koniec.. boję się żeby choroba nie wróciła poza tym w kwietniu 18 i pewnie zdążyłabym schudnąć gdyby wszystko było okej ;>

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 29 lut 2012, 22:04

uniikatowaa pisze: boję się żeby choroba nie wróciła poza tym w kwietniu 18 i pewnie zdążyłabym schudnąć gdyby wszystko było okej ;>
Kochana myśl pozytywnie! Do kwietnia będziesz laska :wink:
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
sylunia80
Moderator
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: sylunia80 » 01 mar 2012, 15:35

Jestem od 2 tyg na dawce 16 mg i spuchłam na twarzy-wyglądam jak księzyc w pełni.
Padają pytania czy nie jestem w ciąży i takie tam
wkurza mnie to strasznie
27.01.2014-usunięcie jelita grubego, ileostomia...
28.01.2015-Uszycie j-poucha, zespolenie, ileostomia pętlowa
Po operacji...Nowe życie-inne życie bo ze stomią...
Plany na przyszłość-3 etap czyli zamknięcie stomii...9.02.2016
Rok 2016- od lutego bez stomii
Rok 2017-ropień i pierwsze objawy przetoki
Rok 2018 Walka z przetoką, komora hiperbaryczna, osocze
W planach operacja przetoki 12.02.2019...
Operacja 1.03.2019 i ponownie ileostomia

kalka_96
Znawca ❃❃
województwo: małopolskie

Post autor: kalka_96 » 01 mar 2012, 15:44

ja też w nocy musze wstawać siusiu, potem długo nie moge zasnąć i chodzę niewyspana, brzuch mam jak balon a twarz jak chomik, do tego przyplątał się trądzik posterydowy na plecach i klatce piersiowej, dobrze że już niewiele mi zostało do odstawienia

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 01 mar 2012, 16:03

sylunia80 pisze:spuchłam na twarzy-wyglądam jak księzyc w pełni.
Padają pytania czy nie jestem w ciąży i takie tam
wkurza mnie to strasznie
Skąd ja to znam...tego typu pytania i komentarze doprowadzają mnie do szału.

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
sylunia80
Moderator
Kontakt:

Post autor: sylunia80 » 01 mar 2012, 16:05

No właśnie mnie też.
27.01.2014-usunięcie jelita grubego, ileostomia...
28.01.2015-Uszycie j-poucha, zespolenie, ileostomia pętlowa
Po operacji...Nowe życie-inne życie bo ze stomią...
Plany na przyszłość-3 etap czyli zamknięcie stomii...9.02.2016
Rok 2016- od lutego bez stomii
Rok 2017-ropień i pierwsze objawy przetoki
Rok 2018 Walka z przetoką, komora hiperbaryczna, osocze
W planach operacja przetoki 12.02.2019...
Operacja 1.03.2019 i ponownie ileostomia

uniikatowaa
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: uniikatowaa » 07 mar 2012, 20:31

Cinimini pisze: Kochana myśl pozytywnie! Do kwietnia będziesz laska :wink:
obyyy :)

od niedzieli 2 mg co drugi dzień przez 2 tyg i koniec ! nie mogę się doczekać.

ja już przestałam się przejmować gadką ludzi.. nie przeszli przez to, więc nie rozumieją. kiedy spotyka mnie jakaś przykrość to tłumaczę sobie, że jestem bardziej doświadczona a w związku z tym lepsza i humor od razu wraca :D

[ Dodano: 10-04-2012 ]
po jakim czasie mniej więcej znika opuchlizna ?
3 tyg będzie jak już nie biorę tego świństwa a ja sklęsłam minimalnie ;/

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 11 kwie 2012, 10:36

od tygodnia biore 16 mg metypredu ,lekarz wyjechał wiec nie wiem co zrobic .Mam od paru dni całodzienny ból w lewym boku.Czy moge samodzielnie zwiekszyc dawke o 8 mg ?czy raczej brac 16 mg i czekac na poprawe?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Ala57 » 11 kwie 2012, 16:00

Ja schodzę z metypredu od 9 marca i zejść nie mogę ból jest masakryczny a do tego sztywność stawów.Biorę teraz 2mg co drugi dzień i boję się zmniejszyć dawkę :cry:

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 12 kwie 2012, 10:59

czy zwiększenie dawki po tygodniu brania okreslonej dawki moze dac zaostrzenie czy jest to bezpieczne ?ból nie minął a chciałabym zwiększyc dawke
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 12 kwie 2012, 18:07

leila pisze:Czy moge samodzielnie zwiekszyc dawke o 8 mg ?czy raczej brac 16 mg i czekac na poprawe?
ja mam takie sytuacje wyjaśnione wcześniej z gastro....
W zasadzie to lekarz decyduje,ale przy moim dużym "stażu" sam potrafię ocenić,czy przy braku kontaktu z lekarzem zwiększyć dawkę.
Jeśli to konieczne,to tak robię.(podkreślam,to moje doświadczenie).
Chyba to też zależy jak i kiedy możesz się skontaktować z tym lekarzem.
Na moje,podniósłbym dawkę jeśli to konieczne,tzn.sytuacja się zaostrza i brak wyników.O ilości wole raczej nie mówić,bo to wynika też ze stanu twojego organizmu,
wagi itd....
24 mg to dużo,ale też zależy dla kogo.
No i pamiętaj o osłonach i o stopniowym schodzeniu.
Trzeba też z tym lekarzem się w miare możliwości spotkac i skonsultować leczenie.

Czasem więcej pomagają wlewki Salofalku niż większa dawka metypredu.
To zależy od umiejscowienia stanu zapalnego.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 12 kwie 2012, 21:24

ból nie ustepuje,boli lewy bok .nie wiem czy to uchyłki czy drazliwe ,jestem na diecie i chyba podniose dawke jutro
zawsze boli w tym samym miejscu jakies tkliwe tam jelito ,moj lekarz rok temu na identyczne bóle kazał tylko steryd i przeciwbólowe :roll: nie wiem czy przeciwbólowy to dobry pomysł?
stazowo tez długo :smutny:taka dawke ustawił mi rok temu identyczna sytucja ból w tym samym miejscu
Obrazek
Obrazek

piotrg77
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: mazowieckie

Post autor: piotrg77 » 28 paź 2012, 00:10

Ja metypred przyjmuje od ok.1,5mies zacząłem od dawki32mg. Dla mnie to straszny lek, puchne pocę się i wszystko co najgorsze...jeden plus, z racji tego że mam cerę trądzikową to teraz mam jak pupcia niemowlęcia, delikatna i gładka...szczególnie plecki. Ale na codzień w pracy szczególnie przeszkadza, bo mam tak spuchniętą buzię że wszyscy myślą że nachlałem się dnia poprzedniego i taki opuchnięty jestem ...straszne uczucie i wrażenie...teraz mam dawkę 20mg i co tydzień schodzę o 4mg do zera, mam nadzieję że opuchlizna zejdzie, bo czuję się z nią ochydnie, od tygodnia nie patrzę w lustro tam widzę potwora nie siebie....dodam że byłem dość otyły ale po tym leku to jestem potworem, ważę już 107kg, najbardziej to martwi mnie brzuch i głowa która już boli z opuchlizny...czy jak się skończy brać ten lek to opuchlizna zejdzie?zapisałem się już do dietetyka, ale to początek drogi, mam mieć dietę w jednostce chorobowej i przy okazji trochę zrzucic masę...a było tak fajnie 10 lat temu ważyłem na początku choroby 76kg, czułem się znakomicie...i do sierpnia było w normie, ważyłem więcej, ale nie czułem się aż tak źle jak teraz...o poceniu nie wspominam....chyba zostało tylko na siłkę iść i pakować, może coś z tego byłoby przy okazji...boję się też o płodność, bo chciałbym mieć też choć drugie dziecko....jak pamiętam sterydy to u kolegów mięśniaków niszczyły jądra i wogóle a ja chciałbym jeszcze choć trochę być płodny....pozdrawiam, PIOTR
WZJG od 2003 roku

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”