Encorton

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Re: Encorton

Post autor: Maatylda » 29 sie 2014, 22:57

Leukocyty, neutrofile i inne parametry morfologii podnoszą się na sterydach.
Drżenie rąk to również ich skutek. Człowiek chodzi często taki nabuzowany, ze sporym niepokojem wewnętrznym, nie może spać i właśnie cały drży

Beata-92
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: lubelskie
miasto: Lublin

Post autor: Beata-92 » 31 sie 2014, 16:08

Ja przy dużej dawce sterydów też mam telepawke rąk . Także to normalne chyba . A leukocyty to samo również podwyższone przy leczeniu sterydem . Później spadają .

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 11 wrz 2014, 11:13

Mąż bierze encorton prawie 4 tygodnie dawkę 60mg. We wtorek ma zacząć schodzić po 5mg co tydzień.

Badania ma ok, poza leukocytami,które dalej rosną, dwa tygodnie temu było ponad 11 tyś. a teraz już ponad 12tyś.

Chciałam Was jednak zapytać o crp.U męża jest ono bardzo wrażliwe na zmiany w jelitach.
Na początku kuracji było 13-18 bo tu skakało trochę, po dwóch tygodniach 10,7 a teraz po prawie czterech jest 7,7 /norma do 5/.Myślę czy nie za wolno spada????
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie

Post autor: kaskaaa1502 » 11 wrz 2014, 13:26

ja przy dużej dawce Encortonu miałam humory gorsze niż w ciąży, a w ciąży nerwus byłam straszny. Dodatkowo często wpadałam w dół i nic nie było w stanie poprawić mi humoru. Albo wahania nastroju. Po odstawieniu wszystko się uspokoiło. Nie mowie, że nie mam już złych dni, ale jest ich zdecydowanie mniej.
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 10 paź 2014, 08:41

Aktualnie crp wynosi 7,6 /czyli przez ostatni miesiąc w czasie już schodzenia w sumie się nie zmniejszyło i to mnie martwi/.
Leukocyty wróciły do normy 10tyś, reszta morfologii idealna.

Aktualizuje mój post dobrymi moim zdaniem wiadomościami:

CRP po miesiącu od poprzedniej wiadomości wynosi 3,8 przy normie do 5 czyli już sukces.

Morfologia jest fenomenalna. Chciałam wkleić,ale żeby nie było,że jestem taka chwalipięta to coś mi się nie wkleiło :wink:

Aktualna dawka sterydu do 20 mg, więc mam nadzieję,że potem nastanie długa remisja, bo powoli zaczynam w to wierzyć :wink:
Ostatnio zmieniony 06 lis 2014, 09:47 przez megi_25, łącznie zmieniany 3 razy.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 10 paź 2014, 08:57

megi_25 pisze: Ogólnie wyniki poza crp były dobre, crp w okolicach 13-17 przy normie do 5.
megi_25 pisze:Aktualnie crp wynosi 7,6 /czyli przez ostatni miesiąc w czasie już schodzenia w sumie się nie zmniejszyło i to mnie martwi/.
ale to "prawie" dobry wynik,świadczący że ciągle następuje poprawa.
Zaleczenie ostrego stanu nastąpiło,a teraz trwa powolne gojenie się organizmu.
To nie auto,gdzie się remontuje i efekt natychmiastowy :wink:
Zejście z tej dawki 40 będzie trwało,a i całość organizmu dojdzie do "zdrowia" czego życze mężowi.przez lata chorowania przecież już wiesz,czas jest potrzebny,cierpliwość też.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 10 paź 2014, 09:18

Założenie było,że steryd wycisza stan zapalny a aza go utrzymuje.
Mąż pierwszy raz bierze steryd stąd myślałam,że duża dawka ma wygasić stan zapalny /czyli obniżyć do normy/ a potem już schodzenie wiadomo musi być stopniowe bo to steryd, a aza ma stan wygaszenia utrzymać.
A tutaj schodzimy chociaż jeszcze ogień się tli i nie wiem czy to jest ok.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 10 paź 2014, 09:48

megi_25 pisze:A tutaj schodzimy chociaż jeszcze ogień się tli i nie wiem czy to jest ok.
ale nie można być na tak dużej dawce długo i czekać aż się wszystko zagoi.
Trzeba schodzić,duża dawka zrobiła swoje.Pozostanie za długo na sterydach to też nic dobrego.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 10 paź 2014, 12:54

ale nie można być na tak dużej dawce długo i czekać aż się wszystko zagoi.
Trzeba schodzić,duża dawka zrobiła swoje.Pozostanie za długo na sterydach to też nic dobrego.[/quote]

To wiem,że nie można być długo. Ale w zasadzie może tydzień, dwa i jednak stan zapalny zostałby w pełni ugaszony. Bo tak to zejdzie ze sterydu i teraz co??? Stan zapalny dalej jest, więc moim zdaniem znów zacznie się zwiększać.
Czy w tej sytuacji całe leczenie tym sterydem nie pójdzie na marne?

Obrazek

Obrazek

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 10 paź 2014, 13:13

Spokojnie, nic nie pójdzie na marne, obyty dobrze pisze, z 40mg będzie schodził jeszcze dwa miesiące więc jest czas na dalsze wygojenie. Gwarancji nikt nie da, ale leczenie wygląda dobrze.

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 13 paź 2014, 07:39

Doszła jeszcze druga sprawa.
Mąż od paru dni odczuwa pobolewanie w tym miejscu,gdzie są zmiany. Wcześniej w czasie wysokiej dawki encortonu nic nie odczuwał i czuł się świetnie. Teraz ból nie jest ciągły,ale pojawia się od paru dni.
Czy to też może być normalne??? Będę próbowała wbić go do gastro,ale to nie jest aż takie proste :smutny:

Obrazek

Obrazek

marcin820201
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 25 paź 2014, 11:30

Witam, encorton 20 mg z leczeniu zapalenia stawów zrobił swoje- brałem 7 dni, zapalenie wyraźnie zmniejszone - praktycznie całkowicie, pytanie: mogę sam zacząć schodzić ze sterydu powiedzmy 5mg co tydzień?
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 25 paź 2014, 18:24

marcin820201 pisze:Witam, encorton 20 mg z leczeniu zapalenia stawów zrobił swoje- brałem 7 dni, zapalenie wyraźnie zmniejszone - praktycznie całkowicie, pytanie: mogę sam zacząć schodzić ze sterydu powiedzmy 5mg co tydzień?
Nie. A co Ci lekarz powiedział jaki schemat dawkowania?
Smutno Ci? A może budyń? :)

marcin820201
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 25 paź 2014, 18:44

A dlaczego nie- przecież efekt oczekiwany wystąpił. Lekarz to najpierw chciał mi dać biologie ale za dobry jestem wiec poprosilem o steryd entocort ale nie dostalem bo mowi ze w grubym nie dziala- choc dziala wiec pewnie o kase chodzi. Miala byc przezutka na entocort w razie jakby encorton zadzialal i zadzialal znakomicie. No to jak stan zapalny zgaszony to moze juz by schodzic z tego bo po co dalej na tym siedziec, co?
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 03 lis 2014, 22:18

A nie lepiej się zapytać lekarza niż sobie krzywdy narobić?
Encorton to nie witamina C..
Smutno Ci? A może budyń? :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizon”