Encorton

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Olimpijka

Re: Encorton

Post autor: Olimpijka » 23 gru 2009, 13:19

Olimpijko, a to jest już maksymalna dawka Encortonu dla Ciebie?
Tak, jest to juz 3 raz dawka zwiekszana. Lekarz powiedzial, ze jak teraz nie pomoze to juz tylko szpital i od razu kolono zeby zobaczyc co sie tam dzieje.
Unknown pisze:W szpitalu w końcu opanują sytuację. Ja żałuję, że przy ostatnim zaostrzeniu tak późno się w nim znalazłam, bo było tak kiepsko, że nawet po wyjściu z niego przez kilka miesięcy dochodziłam do siebie.
P.S. No i Święta spędzisz z najbliższymi... :) Wiem, trudno cieszyć się Świętami w takiej sytuacji, ale chociaż tyle.
Ja rok temu bylam w szpitalu i moje dochodzenie do siebie trwalo pol roku...
A co do Swiat to wolalabym je spedzic w szpitalu, a na Sylwestra wyjsc do domu :cry:

Unknown
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: Unknown » 10 sty 2010, 13:33

Mam pytanie, czy zdarzyło się, że podczas powolnego schodzenia ze sterydów (Encorton), kilka dni (3-4) po obniżeniu dawki leku, pojawiały się u Was dolegliwości będące powiedzmy przedsmakiem zaostrznia, które mijały samoistnie, jak ręką odjął, po 2-3 dniach? Mówiąc o niepokojących objawach, mam na myśli częstsze wizyty w toalecie i okropny ból brzucha. Czy to jest kwestia tego, że organizm musi się 'przyzwyczaić'? :neutral: Aaa i nie chodzi mi o jednorazowy incydent, tylko o powtarzającą się sytuację :/
How does it feel
To be on your own
With no direction home
Like a complete unknown
Like a rolling stone?

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Kontakt:

Post autor: Agnieszka2 » 10 sty 2010, 13:43

Mialam taka sytuacje. Radze Ci skontaktowac sie z lekarzem. W moim przypadku trzeba bylo wrocic do wyzszej dawki leku. Nie martw sie,robilam takie podchody kilka razy az wreszcie sie udalo. Od kwietnia 2008 do teraz mialam calkowita remisje.Powodzenia!
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Unknown
Początkujący ✽✽

Post autor: Unknown » 10 sty 2010, 13:47

No właśnie teraz jest wszystko ok, to trwało dosłownie 2-3 dni, więc teraz chyba nie będę nalegała na większą dawkę. Zastanawiam się tylko, czy to normalne i jak postąpić następnym razem (oby nie było takiego) :)
P.S. Dzięki, Aga! :)
How does it feel
To be on your own
With no direction home
Like a complete unknown
Like a rolling stone?

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
województwo: podlaskie
Kontakt:

Post autor: Agnieszka2 » 10 sty 2010, 15:07

Mysle, ze jesli to sie nie powtorzy, to nie musisz reagowac, ale jesli znowu bedziesz miala taka sytuacje to chyba lepiej jesli skontaktujesz sie z lekarzem.
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 10 sty 2010, 15:20

A ja taka sytuacje mam caly czas, a jestem na 40 Encortonu i nic nie moge zrobic :cry:

Unknown
Początkujący ✽✽

Post autor: Unknown » 10 sty 2010, 15:22

Powtarzało się i mam nadzieję, że mimo coraz mniejszej dawki, nie stanie się regułą. Po prostu obawiam się, że przy minimalnej ilości Encortonu, odczekanie 3-4 dni może być niewskazane. Ale nie będę nakręcała się na zapas ;)
How does it feel
To be on your own
With no direction home
Like a complete unknown
Like a rolling stone?

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 11 sty 2010, 19:26

biore juz encorton 2 m-ce, aktualnie 30mg i robiłam badania krwi, wyszło mi ALAT 81 IU/L (norma do 38), Aspat 35 IU/L (w normie) i sie przeraziłam, 2 miesiace temu mialam wyniki w normie. Myslicie że moja wątroba uległa na skutek brania encortonu trwałemu uszkodzeniu? W srode ide do lekarza ale troszke sie stresuje no. Logicznym jest ze będę musiała encorton zmniejszać, ale widze dobry efekt terapeutyczny i mi smutno. Białe krwinki tez mi skoczyły, aktualnie mam 10,9 przy normie do 10...zawsze miałam w okolicach 4,5.
Smutno Ci? A może budyń? :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 11 sty 2010, 22:47

ALAT jest trochę podwyższony, ale to nie tragedia. Ile jelita masz zajęte???
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Kotkaa
Debiutant ✽

Post autor: Kotkaa » 29 sty 2010, 20:16

mi to bardziewie w ogóle nie pomagało jak chcieli mi dać za drugim razem to sie rozryczałam i za trzecim mi nie dali po niżej 40 krwawienie znów następowało...beznadzieja a co do grubości tylko 7kg to w miare mało ale nie było po mnie tego widac bo bylam wysoka a teraz jestem na imuranie i sulfalazynie i nic nie pomaga no moze tylko troche...
Wiktoria czyli zwyciężę!

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 29 sty 2010, 23:31

Kotkaa pisze:jestem na imuranie i sulfalazynie i nic nie pomaga no moze tylko troche...
u mojej córki tez nie od razu zadziałał ten system. Potrzeba było czasu i przeciągnięcia troszkę tego zestawu : sterydy-imuran.
Moja Klaudia jest sterydozależna i te sterydy potrzebne jej przy imuranie były po to aby wprowadzić ją w wyciszenie, a następnie wycofać się ze sterydów a pozostać na imuranie.
Na samym imuranie jest już 1 1/2 roku .

Może za krótko bierzesz ten zestaw, troszkę cierpliwości, powinno zadziałać :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 30 sty 2010, 20:41

przewężenie w okolicy okrężnicy,
Okrężnica ma ok 1,5 m długości. Czyli masz przewężenie w jelicie grubym??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 31 sty 2010, 20:58

Stare zwłókniałe, czy świeże zapalne??

Awatar użytkownika
Harry
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: Harry » 01 lut 2010, 16:51

Ja zażywam Encorton już 2,5 tygodnia w dawce 20/10/0. Przez pierwsze 2 dni miałem wyraźną poprawę, ale potem nagle wypróżniania przerzuciły się na noc i trwa to aż do dziś. Jedyny plus brania Encortonu jak na razie to większy spokój za dnia.
Czuję pustkę w środku

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽

Post autor: inkaska » 12 mar 2010, 12:26

chcialam się jeszcze upewnic - czy przy encortonie można brac tabletki antykoncepcyjne ( ja biore marvelon)....
cos byc musi do cholery za zakretem;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizon”