Strona 1 z 1

Cyklosporyna

: 12 gru 2008, 16:45
autor: Magda2313
Witam wszystkich :) Jestem nowa i szczerze mówiąc jeszcze się troszeczke głubie w tym forum. Wszyscy piszą o AZATHIOPRINE a ja od tygodnia biorę Cyklosporynę (to jest chyba pochodna azathiopriny) dokłądnie lek nazywa się sandimmun Neoral. Czy ktoś z WAS kochani colitisowcy brał kiedyś ten lek? Proszę o szybką odpowiedź i mam nadzieję, że się nie powtarzam z tematem;p

Re: Cyklosporyna

: 12 gru 2008, 17:10
autor: Raysha
Magda2313, znalazłam już jeden temat
viewtopic.php?t=4953 jest tutaj o Cyklosporynie, jak po przeczytaniu jednak nie znajdziesz satysfakcjonującej odpowiedzi to napisz w tym temacie a temat, zamykam.

Re: Cyklosporyna

: 12 gru 2008, 17:19
autor: Mamcia
Nie jest to inny lek immunosupresyjny również stosowany w transplantologii i np w dermatologii (łuszczyca). W CU zarezerwowany do leczenia ciężkich rzutów choroby niepoddających się leczeniu sterydami. Jej zaletą, w przeciwieństwie do azatiopryny czy 6-MP, jest bardzo szybkie działanie. Nie stosuje się jej przewlekle ze względu na liczne działania niepożądane.
To takj w skrócie. Nie wiem jakie są powody zapisania tego leku u ciebie, ale są osoby, których uratował przed wylądowaniem na stole na ostro.