Imuran

Azatiopryna (łac. Azathioprinum) – organiczny związek chemiczny, antymetabolit, lek o silnym działaniu immunosupresyjnym i cytotoksycznym.
Nazwa handlowa IMURAN

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pieczona gruszka
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Imuran

Post autor: Pieczona gruszka » 16 lut 2011, 20:52

Słuchaj, ja nie miałam takiej sytuacji, ale gdybym się w niej znalazła to bym zadzwoniła do gastrologa w godzinach jego pracy, powiedz jak sprawa wygląda. Jeżeli ma jakieś poczucie odpowiedzialności za pacjenta to na pewno coś Ci doradzi.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 lut 2011, 21:00

A na początku miałeś badania ci tydzień? Zadzwoń do gastro koniecznie. Pytanie ile ważysz? Czy bierzesz inne leki. Sam wynik jest kiepski, ale ważne jest też rozmaz (proporcje krwinek białych).
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

dziaba :)
Debiutant ✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: dziaba :) » 17 lut 2011, 13:57

mam 3 wyniki od czasu brania imuranu, waze 58kg i biore pentase 2-2-2. Dzieki bogu moja mama pracuje w szpitalu i wczoraj umowila mnie z lekarzem co robil ostatnio specjalizacje na gastrologa, bo w tym szpitalu nie ma oddzialu gastro. Powiedzial Mi ze nie zaciekawie jest i powiedzial zebym brala 2tabletki imuranu a nie trzy i zebym poszla do swojego gastro bo on nie moze podjac dezycji bo nie leczy mnie.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 17 lut 2011, 15:41

Dawka 3 tabletek przy tej wadze to maksymalna zalecana 2-2,5 mg na dobę, ale zalecane jest rozpoczynanie od mniejszych dawek (25-50 mg) i stopniowe jej zwiększanuie. Wg. monografii spadek poniżej 4 tys powinien być powodem zmniejszenia dawki, a poniżej 3 tys. odstawienia leku
Oznacza się także we krwi metabolity, bo są osoby, inaczej metabolizują AZA.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: dziaba :) » 17 lut 2011, 16:26

Czyli mam konska dawke.. Dziekuje bardzo! Pozostało Mi poczekac do wizyty u gastro wtedy bede wedziala wiecej i napisze

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 17 lut 2011, 19:58

To jest sytuacja, w której powinien zareagować na telefon. Po coś do cholery robi się badania, nie po to, aby leżały na półce. Spadek leukocytów poniżej pewnego poziomu, w tym granulocytów może być naprawdę groźny. Nie wiem jaki masz rozmaz, ale nie lekceważ tego.

blondit88
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: blondit88 » 21 lut 2011, 19:41

dziaba :) a ja radzę w takim razie iść jeszcze do innego lekarza , oprócz tego który Ci zalecił taką dawkę ! Ja miałam sytuacje ze dlugo bralam Encorton chyba 2X2 (ps juz nie pamietam) bo tak kazal lekarz , a calkiem przypadkiem znalazlam się potem u innego przez polecenie kuzynki i on sie chwycil za glowe jak to uslyszal i pytal co za palant mi tak kazal zazywac, nie chcę tu nikogo obrażać ale naprawdę lepiej iść do dwóch lekarzy nie ufać tylko jednemu , bo są tacy którzy chcą królika doświadczlnego z Ciebie robić na lekach :/ oni za to mają hajs :suchy:

Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: dziaba :) » 22 lut 2011, 12:26

jestem po wizycie u gastro.. mam odstawić imuran i brac metypred 2-1-0.. ale dodam tez ze bylam odrazu na konsultacji na oddziale w szpitalu dotyczacej leczenia biologicznego, jutro ide ponownie z dokumentacja czy bede sie kwalifikowac..

blondit88
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
Kontakt:

Post autor: blondit88 » 22 lut 2011, 20:25

Leczenie biologiczne , właśnie czy ktoś z was brał juz udział w takim leczeniu ?? bo u mnie w Krk w Medicinie bedzie cos takiego wprowadzone , i jestem juz na liscie , jesli ktos cos o tym wie ,prose napiszcie .

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: dariah4 » 24 lip 2011, 18:30

Mam pytanie o Imuran, Czytałam gdzieś, że ktoś musiał odstawić Imuran ze względu na występujące skutki uboczne, a potem znowu zaczął go brać i było wszystko w porządku. Czy możliwe jest żeby raz przy braniu Imuranu był spadek leukocytów, erytrocytów itd, a po jego odstawieniu i ponownej próbie brania go tych skutków ubocznych nie ma?
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

kasiaz
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: kasiaz » 01 sie 2011, 14:46

u mojego syna spadek leukocytów wystepowała co pewien czas w trakcie przyjjmowania Imuranu ( brał troche nietypową dawke 87,5 ) zas w przypadku próby zwiększenia dawki spadek leukocytów występował praktycznie natychmiast.

pozdr

stanley
Debiutant ✽

Post autor: stanley » 27 sie 2011, 10:20

Ja zacząłem brać imuran po raz trzeci od dwóch lat,w tamtym okresie miałem bóle w klatce piersiowej-kłucia zwłaszcza w nocy,potem sińce i krwiaki na skórze głównie rękach,a teraz biorę drugi tydzień i z tamtych skutków ubocznych nic się nie pojawiło...za trzy dni robię badania morf..itd.to się okaże jak ten lek toleruje.Według mnie jest to loteria z takimi lekami jak imuran,a ja się łudzę bo nie wiem czy imuran może mi pomóc zagoić trzy przetoki okołoodbytnicze bo życie codzienne z tymi przetokami i co jakiś czas nawracające ropnie to...nie chcę przeklinać,ale to na razie nie ma końca,chirurdzy też nie widzą metody jak to podleczyć!

stanley
Debiutant ✽

Post autor: stanley » 28 sie 2011, 09:55

ja równocześnie z Imuranem zażywałem Metypred 16mg.niby nie dużo ale wtedy wyskakiwały mi te siniaki i wcale nie musiałem się uderzyć,głównie na przedramionach i brzuchu,też takie plamy czerwone,lekarz mi wmawiał że się musiałem uderzyć a to nie prawda,dość długo bo około 2 tygodni one się wchłaniały.Moim skromnym zdaniem takie sytuacje skórne to wynik zażywania tych leków,ja obecnie zażywam Imuran 100mg. i Metypred 4mg. i odpukać zmian skórnych typu siniaki,krwiaki ,grudki nie mam,ale ja Imuran zażywam od 1,5 tygodnia więc to za krótko na ocenę,rok temu zażywałem pół roku i wtedy miałem te historie,wiem też że sam Metypred robi spustoszenie na skórze...wysypki ropne,trądzik po sterydowy,sucha skóra itp.,ja to przerabiam odkąd zacząłem brać Metypred i bez udziału Imuranu,natomiast siniaki doszły przy Imuranie,pozdrawiam

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 28 sie 2011, 16:51

stanley pisze:Moim skromnym zdaniem takie sytuacje skórne to wynik zażywania tych leków,ja obecnie zażywam Imuran 100mg. i Metypred 4mg.
stanley pisze:wiem też że sam Metypred robi spustoszenie na skórze..
stanley pisze:.,ja to przerabiam odkąd zacząłem brać Metypred i bez udziału Imuranu,natomiast siniaki doszły przy Imuranie,pozdrawiam
na Azie jestem od 2002 r,Metypred od lat 90 wg potrzeb (często).
Naprawdę nie mam żadnych problemów z siniakami,no chyba,że "z obijania się" :wink:
Nie mam żadnych z tym problemów,więc chyba nie do konca jest tak,jak piszesz.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽

Post autor: dariah4 » 28 sie 2011, 18:45

anetau07 pisze:tak, karola czesto ma zmniejszanie dawki ze wzgledu na skoki leukocytow, kiedy odbuduja sie i troche czasu minie to lekarz powraca do dawki(zminimalizowanej),jednak ostatnim razem zbyt szybko spadaly z powrotem i zostala na minimalnej dawce(nawet niepelnej minimalnej-ale lekarz nie godzi sie na calkowite zejscie z imuranu) na jakis czas.
Mi też właśnie leukocyty skakały, ale mój lekarz powiedział że ze względu na to nie nadaję się do leczenia Imuranem i nigdy już nie będę mogła go brać.
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Azatiopryna”