Strona 1 z 1

Dobór probiotyków na podstawie badań mikrobiologicznych.

: 04 maja 2008, 12:22
autor: damian524
Witam.
Czy ktoś robił sobie kiedyś badania mikrobiologiczne na skład flory bakteryjnej w jelitach.. Wielu z Was pisze o tym, iż stosowało wiele probiotyków z różnym efektem (czasem trudnym do stwierdzenia) lecz czy ktoś robił sobie takie badania...? Lekarz powiedział mi żebym sobie zrobił by lepiej dobrać probiotyk i mam zamiar sie wybrać.. Co o tym sądzicie i czy ktoś ma jakiś doświadzczenie w tej sprawie..? Pozdrawiam

Re: Dobór probiotyków na podstawie badań mikrobiologicznych.

: 04 maja 2008, 16:44
autor: Mama Juleczki
U swojej córeczki stosujemy stale różnego rodzaju szczepy bakterii od 2006 roku i wg. mnie jest git.
Powiedziano nam żeby zmieniać szczepy, żeby organizm sie nie uodpornił na jeden konkretny i tego sie trzymamy.
Także nie słyszałam o wspomnianym przez Ciebie badaniu.

Pozdrawia.

Re: Dobór probiotyków na podstawie badań mikrobiologicznych.

: 04 maja 2008, 17:05
autor: damian524
Nie orientuje się czy NFZ je refunduje (szczerze wątpię). Ja wszystkie badania przeprowadzam prywatnie i do lekarza również tak chodzę i właśnie prywatny lekarz mi o tym mówił. Lekarze z reguły rzadko kiedy mówią coś poza tym co jest niezbędne. Jak byłem o dwóch innych to nawet żaden nie wspomniał o probiotykach czy innych suplementach, które mogą wspomóc leczenie. Leczniczego wpływu nie udowodniono ale gdzieś wyczytałem (postaram się znaleźć źródło i wkleić link), że robiono badania na wpływ różnych szczepów na leczenie i najlepsze wyniki odnotowano w przypadku probiotyku o nazwie VSL 3 (chyba amerykański). Okres podtrzymania remisji był porównywalne jak w przypadku stosowania mesalazyny. Wspominałem o tym lekarzowi i mówił, że sie zorientuje w temacie (współpracuje z jakąs Amerykanką poza tym prosił żebym przyniósł mu wszelkie materiały jakie znajdę na ten temat) ale stwierdził, że własnie lepszym rozwiązaniem mogłoby być owe badanie. Mam numer do tego Instytutu i będę tam dzwonił w tygodniu.

Re: Dobór probiotyków na podstawie badań mikrobiologicznych.

: 04 maja 2008, 20:18
autor: Szaraja
Magdalene, chyba nie masz racji, ten probiotyk dział równiez przy CD- młoda brała z efektem, a ma CD. Moze to zależy od umiejscowienia zmian?
Szaraja

Re: Dobór probiotyków na podstawie badań mikrobiologicznych.

: 04 maja 2008, 20:20
autor: damian524
Mi właśnie chodzi o Cu.. :wink: