Strona 1 z 6

probiotyki

: 01 lut 2008, 15:10
autor: madziunkaa
czy mozna je brac w zaostrzeniu jezeli wczesniej sie ich nie bralo?? i czy jak zaczniemy stosowac wszystkie nowosci czy to nie pogorszy sprwy???

Re: probiotyki

: 01 lut 2008, 16:36
autor: jaryszek
ciagnac zbyt wiele srok ogon nie jest dobrze :)

Re: probiotyki

: 01 lut 2008, 17:02
autor: misiek1
madziunkaa pisze:czy mozna je brac w zaostrzeniu jezeli wczesniej sie ich nie bralo??
Poczytaj o priobiotykach na forum. Nie mart sie , nie zaszkodza Tobie i Mężowi.
madziunkaa pisze: i czy jak zaczniemy stosowac wszystkie nowosci czy to nie pogorszy sprwy???
Zależy co masz na mysli, jezeli chodzi o priobiotyki to nie zaszkodzą ale jak masz na mysli jakies leczące koktajle od znachorow czy np probe picia samego soku z kapusty przez dwa tygodnie( chyba bylo cos takiego na forum ;p) to odradzam.

Poczytaj o suplementach diety na forum.

Re: probiotyki

: 01 lut 2008, 22:02
autor: madziunkaa
od znachorow to raczej nie, ale teraz zaczal maz brac Omega3 i kw foliowy a do tej pory nie bral. No i na probe pije sok Noni ale czy to ma sens to nie wiem, napewno duzo kosztuje.

Re: probiotyki

: 02 lut 2008, 23:27
autor: madziunkaa
Hm na początku zaczął brać Omegę3 i za pare dni pić Noni 2 razy dzinnie po 2 uncje. Dostał biegunek po 6 dziennie nigdy tak nie miał. Zmiejszył Noni do 1 uncji a biegunki dalej były. Wczoraj przstał brać Omege3 i mówi, że chyba się uspokoiło z :wc:

A co do stosowania Noni to jest tak:
Widzę, że mężuś czuje się troche lepiej po Noni, przynajmiej psychicznie! Właśnie mu się kończy butelka i męczy mnie abym mu zamówiła jesteśmy w UK a ja mam problem z wysłką tutaj, ale szukam. zobaczymy jak kupimy to dam znac znać czy pomaga (ale podobno trzeba na to czasu).

Re: probiotyki

: 02 lut 2008, 23:57
autor: madziunkaa
magdalene, 1 dziennie

Re: probiotyki

: 01 kwie 2008, 14:12
autor: Joanna23
W zaostrzeniu powinno się brać TRILAC to jest dobry probiotyk nawet w ulotce pisze że jest na zapalenie jelit. Nawet w podróżach pomaga by nie chciało się na kibelek:)

Re: probiotyki

: 01 kwie 2008, 18:30
autor: Mamcia
Nie ma żadnych badań klinicznych o działaniu trilacu w NZJ. Nie twierdzę, że niektórym nie pomaga. Nie wolno jednak pisać powinno się.

Re: probiotyki

: 01 kwie 2008, 19:18
autor: goniusia
Mi gastrolog teraz przepisała tabletki do żucia Bio Gaja ale u mnie w aptece oczywiście nie było to kupiłam Bifoval i biorę raz dziennie

Re: probiotyki

: 01 kwie 2008, 19:45
autor: Artur rodzic
Bio Gaja napewno ściągną ci na zamówienie ja tak robię dla mojego syna opakowanie 10 tabletek u mnie w Aptece około 15 złotych

Re: probiotyki

: 02 kwie 2008, 08:16
autor: Joanna23
Działanie:
Preparat w postaci zliofilizowanej w powlekanych mikrogranulkach, zabezpieczających bakterie przed inaktywującym działaniem soku żołądkowego. Preparat regeneruje i przywraca możliwości rozwoju prawidłowej flory bakteryjnej jelit. Zawarte w nim szczepy bakterii wytwarzają kwas mlekowy, który obniża pH w przewodzie pokarmowym oraz zapobiega rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych. Szczep Lactobacillus acidophilus kolonizuje i rozmnaża się w jelicie cienkim i grubym stwarzając korzystne warunki do rozwoju Bifidobacterium bifidum, którego obniżone stężenie w przewodzie pokarmowym może być przyczyną występowania przewlekłych zaparć. Szczep Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus produkuje naturalne związki o właściwościach antybiotycznych.

Wskazania:
Zaburzenia jelitowe wywołane antybiotykoterapią. Zaburzenia czynnościowe jelit spowodowane brakiem prawidłowej flory bakteryjnej. Ostre i przewlekłe zapalenie jelit. Przewlekłe zaparcia zwłaszcza wieku starczego.

Skopiowałam z ulotki o TRILACU. Mój GASTROLOG powiedział że POWINNO się brać w tej chorobie. Ja bym tak se tego NIE wymyśliła.

Re: probiotyki

: 02 kwie 2008, 16:34
autor: Mamcia
A JA POWTARZAM, ŻE BRAK JEST DANYCH . Dlatego lekarz nie powiniem polecać. Zapraszam do prezentacji prof. Szajewskej. Nie twiredzę, że komuś nie pomożę, bo moja Panna mówi, że jak nie bierze to gorzej się czuje.

Re: probiotyki

: 03 kwie 2008, 10:35
autor: Linda123
Jeżeli chodzi o probiotyki to ja biore i trilak i enterol, ponieważ często niestety biorę antybiotyki.
Przed zdjagnozowaniem NZJ, miałam uporczywe biegunki i bóle brzucha. Niczym pierwszy raz trafiłam do szpitala sama zakupiłam w aptece trilak i brałam go przez kilka tygodni. Nie spowodował on poprawy (biegunki cały czas były i dodatkowo pojawiło się krwawienie) ale brzuszysko mniej mnie bolało. Wtedy jeszcze byłam bez żadnego leczenia, więc trilak troszkę pomógł, przynajmniej zadzaiłał łągodząco na bóle brzucha.

Sok Noni piłam. Wywaliłam całą butlę bez żadnych zadawalających rezultatów, ale ufff nie zaszkodził :roll:

Re: probiotyki

: 03 kwie 2008, 18:09
autor: Joanna23
Ja najczęściej biore trilac jak wyjeżdżam gdzieś. Odrazu pomaga. Przy ASAMAX tabletkach też biorę trilac.

Re: probiotyki

: 03 kwie 2008, 21:48
autor: biedronka24
Przy antybiotykach biorę Lakcid. Trilak trochę drogi. U mnie probiotyki nie wpływają na zmniejszenie biegunek. Był czas, że chodzilam do WC 20 x na dobę i Lakcid nie zmniejszył tej ilości. Dopiero smecta, Loperamid + inne leki działały.